2021 metų vasarį Kėdainiuose startavo Estijos bendrovės „Bolt“ pavėžėjimo paslaugos. O prieš pat rugsėjo 1-ąją kėdainiečiams tapo prieinama ir elektrinių paspirtukų nuomos paslauga. Jos teikėjai planuoja plėtrą, tačiau, kad važiavimas „Bolt‘u“ nebrangs, nežada.

Apie pirmųjų metų patirtį Kėdainiuose kalbamės su „Bolt“ Lietuvoje vadovu Andriumi Pacevičiumi.

Atlaikė konkurenciją

Teko girdėti apie Kėdainiuose jau veikusių taksi įmonių ir pavienių pavežėjų pastangas neįleisti į rinką „Bolt“. Su kokiais iššūkiais teko (ar vis dar tenka) susidurti?

– Svarbiausias iššūkis šiuo metu yra vairuotojų trūkumas. Pavėžėjimo paslaugų pradžioje Kėdainiai pademonstravo pačius geriausius rezultatus visose Baltijos šalyse. Lyginant su panašaus dydžio miestais, kelionių skaičiaus augimas buvo didžiausias ir vairuotojų pajamos pirmaisiais mėnesiais buvo aukščiausios.

Paprastai pradedant veiklą naujame mieste vairuotojų pajamos yra žemesnės nei kituose panašaus dydžio miestuose, tačiau Kėdainiuose pajamos labai greitai pakilo ir jau pirmomis savaitėmis viršijo kitų miestų pajamų vidurkį. Šiuo metu vairuotojų pajamos, lyginant su 2021 metų pavasariu, yra išaugusios dvigubai, o užsakymų skaičius – trigubai, tad visus, kas svarsto apie papildomą uždarbį arba apie pavežėjo veiklą kaip pagrindinį pajamų šaltinį, kviečiame išbandyti „Bolt“ pavėžėjimo platformą vairuotojams ir nepraleisti progos užsidirbti.

Galiu pasidžiaugti, kad per šį sezoną Kėdainių mieste nepraradome nė vieno paspirtuko. Džiugina ir tai, kad miesto gyventojai šios paslaugos atsiradimą vertina itin teigiamai, tad programėlėje noriai pranešdavo apie netinkamai paliktus paspirtukus.

Kiek dabar „Bolt“ pavežėjų dirba Kėdainiuose? Vis dar sunku „pagauti“ jūsų automobilį, tenka kviestis taksi.

– Pavežėjai dažniausiai dirba papildomu, laisvu pasirinktu metu, tad šiuo metu Kėdainiuose per savaitę bent vieną kelionę atlieka apie 30 pavežėjų. 2022 metais Kėdainiai bus pagrindinis miestas, kuriame norėsime aktyviau vystyti savo veiklą, tad investuosime į nuolaidas keleiviams bei premijas vairuotojams.

Vidutinė kelionės trukmė – 15 minučių

Kiek „Bolt“ paspirtukų yra Kėdainiuose?

– Startavome su 100 paspirtukų. Dienos metu mieste vidutiniškai būdavo prieinama apie 70–80 elektrinių transporto priemonių, likusi dalis – taisoma servise arba kraunama sandėlyje. Paspirtukų sezoną oficialiai užbaigėme gruodžio pirmosiomis savaitėmis.

Ypač džiugina šio sezono Kėdainiuose statistika: per šiuos mėnesius net 2561 klientas bent kartą išbandė „Bolt“ elektrinių paspirtukų paslaugą. Vidutiniškai kelionė paspirtuku trukdavo 15 minučių, o nuo pat rugpjūčio pabaigos Kėdainiuose mūsų elektriniais paspirtukais nuvažiuota daugiau nei 68 tūkst. kilometrų. Vieno kėdainiečio „Bolt“ paspirtuku nuvažiuoto atstumo rekordas siekia net 542 kilometrus.

„Pagrindinis iššūkis šiuo metu yra vairuotojų trūkumas“, – sako „Bolt“ Lietuvoje vadovas A. Pacevičius.

Sezono metu „Bolt“ paspirtukai, atrodė, mėtėsi visame mieste. Iš kokių neįprastų vietų teko juos pasiimti? Ar visus pavykdavo rasti? Ar nepasitaikė sunaikinimo atvejų?

– Galiu pasidžiaugti, kad per šį sezoną Kėdainių mieste nepraradome nė vieno paspirtuko. Džiugina ir tai, kad miesto gyventojai šios paslaugos atsiradimą vertina itin teigiamai, tad programėlėje noriai pranešdavo apie netinkamai paliktus paspirtukus. Esame dėkingi kiekvienam pilietiškam Kėdainių miesto gyventojui už tokį iniciatyvumą.

Kur paspirtukai dabar? Ar ir toliau bus teikiama ši paslauga Kėdainiuose?

– Šiuo metu „Bolt“ paspirtukai „ilsisi“ – atliekama inventorizacija, vertinamas nusidėvėjimas, jie ruošiami kitam sezonui. Elektrinių paspirtukų paslauga tikrai sugrįš – tikimės, kad 2022-aisiais startuoti pavyks anksčiau.

Nebrangimo nežada

Stebino maža važiavimo paspirtuku kaina – ar ir toliau kėdainiečiai paspirtukais galės važiuoti ta pačia kaina?

– Paspirtukų kainodara priklauso nuo klientų susidomėjimo, konkurencinės aplinkos ir kitų veiksnių. Visada stengiamės pasiūlyti geriausią kainos bei paslaugos sprendimą, tad tikimės, jog 2022 metų sezone taip pat pavyks išlaikyti konkurencingą kainą, kad gyventojai bei miesto svečiai galėtų rinktis aplinkos neteršiančią transporto priemonę ir mieste keliauti greičiau bei patogiau.

Ar visi jais gali naudotis? Kokiose teritorijos ribose Kėdainiuose gali važiuoti jūsų paspirtukai?

– Pradėti ir baigti kelionę paspirtuku galima leistinoje veikimo zonos riboje, kurią galima matyti „Bolt“ programėlėje. Svarbu prisiminti, kad kelionės metu su paspirtuku galima išvažiuoti ir už leidžiamos zonos ribų, tačiau svarbiausia, kad kelionė turi būti užbaigiama tik leidžiamoje ir programėlėje pažymėtoje zonoje. Elektrinių transporto priemonių parkavimo zona išties nemaža ir dengia didžiąją dalį Kėdainių miesto – apima ne tik miesto centro teritoriją, bet ir miegamuosius kvartalus.

Neprarado nė vieno paspirtuko

Kaip galėtumėte apibūdinti kėdainietį „Bolt“ klientą, palyginus jį su kitų, pavyzdžiui, didžiųjų miestų, klientais?

– Atsakingas ir kelių eismo taisykles išmanantis klientas. Kadangi šiais metais nepraradome nė vieno paspirtuko, galiu drąsiai teigti, kad kėdainiečiai juos saugo. O jeigu pavyktų užfiksuoti netinkamą elgesį su paspirtuku, kiekvieną gyventoją labai kviečiame apie tai pranešti čia https://bolt.eu/lt/report-scooter/

Kaip vertinate pirmuosius veiklos metus Kėdainiuose? Ar pasiteisino lūkesčiai?

– Mus itin džiugina kėdainiečių požiūris į mobilumą – juk šios paslaugos didžiąja dalimi čia atsirado būtent dėl pačių miesto gyventojų išreikšto poreikio. Esame patenkinti esamomis paslaugomis Kėdainių mieste ir šio miesto klientais – judriais, šiuolaikiškais, imliais naujovėms.