1599 metais išleistas „Postilės“ egzempliorius vos vieną dieną buvo eksponuotas Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos erdvėse. Kėdainiečiams retai pasitaikančią galimybę išvysti didelę istorinę vertę turintį dokumentą suteikė Vilniaus universiteto (VU) biblioteka, vykdanti projektą „Kėdainių krašto istorija Vilniaus universiteto bibliotekos dokumentuose“. 

Kėdainiečiai su neslepiamu susidomėjimu apžiūrinėjo istorinius dokumentus, susijusius su mūsų krašto istorija.

Kėdainiečiai su neslepiamu susidomėjimu apžiūrinėjo istorinius dokumentus, susijusius su mūsų krašto istorija.

„Paroda, kurią parvežėme į Kėdainius, yra labai įvairialypė. Joje Kėdainius pristatome kaip Radvilų miestą, taip pat ir su Kėdainiais susijusias istorines asmenybes, kurios čia gyveno, kūrė“, – sakė Andrej Ryčkov, VU bibliotekos rankraščių skyriaus bibliotekininkas.
Parodoje, kuri saugumo sumetimais truko vos vieną dieną, kėdainiečiams buvo pristatyta dalis bibliotekos fonduose saugomų vertingų eksponatų, susijusių su mūsų kraštu: tai Radvilų giminės asmenų naudotų antspaudų pavyzdžiai, atvežtas XVII a. menantis ir Jonušo Radvilos bibliotekoje turėtas Ortelijaus pasaulio atlasas. Manoma, kad šią knygą savo miegamajame laikė pats kunigaikštis Radvila. Kėdainiečiai turėjo galimybę pamatyti ir žymiojo mūsų kraštiečio M. Daukšos „Postilę“.
„Parodos tikslas vienas – pasidalinti VU bibliotekos fonduose esančiu turtu su Lietuvos miestelių gyventojais. VU šiais metais mini 445 metų sukaktį, tad per visą universiteto istoriją susiformavo labai įdomios, mokslui ir kultūrai reikšmingos dokumentinio paveldo kolekcijos – iš viso apie 5 mln. dokumentų. Tad mes norime parodyti, kokius dokumentus, liudijančius Lietuvos regionų, miestų istoriją, žmonių gyvenimą, personalinį indėlį į Lietuvos kultūrą, valstybės kūrimo istoriją, turime sukaupę savo fonduose“, – sakė Irena Krivienė, VU bibliotekos generalinė direktorė.