Ar skaitėte Ievos Dumbrytės romaną „Šaltienos bistro“? Perskaitykite ir ateikite į susitikimą su knygos autore – kviečia M. Daukšos viešoji biblioteka.

I. Dumbrytė – pradedančioji kūrėja, bet ji jau yra pelniusi 2021 m. kūrybiškiausios metų knygos premiją. Taip nusprendė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto literatūrologų komisija. Beje, tai buvo pirmas kartas per 20 metų, kai kūrybiškiausios metų knygos premija įteikta debiutuojančiai rašytojai.

„Ieva Dumbrytė pateikia skaitytojams savo pirmą romaną – gardžiausią farso ir grotesko šaltienos kąsnį. Nuogą kąsnį, kurio sudėtyje – keistuolis istorikas ir dar keistesni jo bendradarbiai, svetimšaliai golodai, Mėsijaus misija ir kiti nuostabą, krizenimą ar žagsulį sukeliantys ingredientai. Subalansuota turintiems stiprų skrandį ir mėgstantiems juodą kaip nemiegota naktis humorą”, – taip apie romaną „Šaltienos bistro“ atsiliepia rašytoja Jurga Tumasonytė.

O pati šios knygos autorė save pristato taip:

„Mokyklos laikraštyje, kuriame troškau rašyti, gavau tik piešti. Svajojau studijuoti lietuvių filologiją, bet pavyko įstoti tik į istoriją. Norėjau išleisti poezijos knygą, bet atsispausdinusi savo eilėraščių bukletėlį padalinau jį tik kaimynams. Svajojau būti žurnaliste, bet pasisekė parašyti tik porą straipsnių apie parduotuvių tinklą „IKI” portale „Delfi”. Aš – nieko nepasiekusi autorė, tačiau visada gyvenanti šalia svajonės.

Mano Tėtė taiso variklius ir visada man liepė gyventi įdomiai, o Mama – lietuvių kalbos mokytoja – visada liepė rašyti be klaidų. Myliu gyvenimą, myliu žmones ir savo kalbą. 20 metų mane augino Panevėžys – štai kas geriausiai gali apibūdinti mane kaip visada rašiusią, bet tik dabar pradedančią kūrėją”.

Susitikimas su 2021 metų kūrybiškiausios knygos autore I. Dumbryte vyks gegužės 20 d. 16 val. M. Daukšos viešosios bibliotekos 3 a. salėje.

Kėdainių mugės“ ir renginio organizatorių inf.