Būsimųjų pirmokų tėveliai, sukluskite: Kėdainiuose didėja pasirinkimo galimybės, nes čia kuriasi bendruomeninė pradinė mokyklėlė, siūlanti alternatyvą valstybiniam ugdymui.

Kėdainietės Julija Liaudanskaitė (kairėje) ir Sandra Kavaliauskienė, pačios jausdamos ir iš kitų tėvelių girdėdamos apie poreikį, Kėdainiuose kuria bendruomeninę pradinę mokyklą.

Mažos klasės, individualus dėmesys kiekvienam vaikui, gebėjimus atskleidžiantis ir puoselėjantis ugdymas, sveika mityba ir dėmesys ekologijai, jogos mankšta, sustiprintas anglų kalbos mokymas, ir visa tai gaubianti bendruomeninė dvasia – tokią viliojančią perspektyvą siūlo mokyklos iniciatorės. O prie šios idėjos įgyvendinimo kviečiami prisidėti visi susidomėjusieji – tiek būsimųjų pradinukų tėveliai, tiek rėmėjai.

Pradžia – nuo pirmokų

Bendruomeninės pradinės mokyklos iniciatorės – gerai kėdainiečiams žinomos, veiklios moterys. Tai anglų kalbos mokytoja, edukologijos magistrė, jogos mokytoja Sandra Kavaliauskienė bei verslininkė, natūralių produktų linijos  „Muilažolė“ gamintoja, kavinės „Laffa coffee“ bendrasavininkė, o taip pat – istorijos mokytoja Julija Liaudanskaitė.

Tačiau pirmiausia, kaip pabrėžia abi besišypsančios bendramintės, jos yra mamos, norinčios savo vaikams suteikti galimybę mokytis kitaip ir kitokioje aplinkoje. „Taip mąstančių tėvų bei pedagogų yra ir daugiau, todėl matau, kad poreikis atsirasti tokiai mokyklėlei tikrai yra. Tačiau nenorime užbėgti įvykiams už akių ir kol kas renkame pirmą klasę. Norime, kad startas būtų sėkmingas ir suprantame, kad pirmiausia turime pelnyti tėvų pasitikėjimą“, – sako S. Kavaliauskienė.

Mokykla planuoja šį rugsėjį startuoti su pirmąja klase, kurią mokytų kraštietė, kompetentinga pradinių klasių mokytoja.

„Ji turi patirties, yra labai švelni ir šauni mokytoja, dėmesinga, kūrybinga, sugebanti valdyti klasę“, – taip ją vienbalsiai apibūdino mokyklėlės, kuri steigiama viešosios įstaigos forma, kūrėjos.

Dėmesio sulauks kiekvienas vaikas

„Mokymas atitiks bendrųjų programų reikalavimus, gausime mokinio krepšelį. Tačiau bus paliesti tėvams svarbūs aspektai. Orientuojamės į nedidelę klasę, dešimt – dvylika vaikų, kad mokytoja spėtų iš tikrųjų skirti individualų dėmesį kiekvienam mokiniui, atskleisti ir tobulinti realius kiekvieno vaiko gebėjimus. Visa tai didelėje klasėje sunku padaryti, o mes norime, kad šioje nedidelėje klasėje kiekvienas vaikas būtų mokomas pagal jo gebėjimus, sulauktų pagalbos, būtų saugus“, – teigia S. Kavaliauskienė.

Mokykla taip pat siūlo papildomą anglų kalbos mokymą, namų darbų ruošos galimybę ir, prireikus, mokytojos pagalbą. Tačiau pašnekovė pabrėžia – tuo pačiu bus ugdomas ir vaiko savarankiškumas. O jos bendramintė J. Liaudanskaitė priduria: „Taip pat skatinsime vaiko kūrybiškumą. Planuojame bendradarbiauti su Dailės, Muzikos mokyklomis, kad vaikas augtų kūrybiškoje aplinkoje ir galėtų atsiskleisti.“

Mokyklėlės iniciatorės apgailestauja, kad priimti vaikų su specialiaisiais poreikiais mokykla kol kas negalės. Jiems reikalinga speciali pagalba, kuriai pradžioje lėšų mokyklėlė neturės. „Labai griežtai skaičiuojame finansus ir pirmaisiais metais stengsimės išlaikyti vieną mokytoją. Manome, kad geriau žengti po mažą žingsnelį, tačiau užtikrintai“, – teigia J. Liaudanskaitė.

Nuo sveikos mitybos iki jogos

Planuojama, kad Skongalio g. 23A įkurta bendruomeninė pradinė mokykla turės ir kitų išskirtinių bruožų. Čia bus formuojami sveikos mitybos įpročiai – tėvelių bus prašoma vaikams įdėti sveikų užkandžių dėžutę ir buteliuką vandens, o šilto maisto bus galima užsakyti tame pačiame pastate jau veikiančioje maitinimo įmonėje. Siūloma ir naujovė – žaisminga jogos mankštelė, skirta taisyklingai vaikų laikysenai formuoti ir palaikyti. Kadangi mokyklą supa didelė žalia teritorija, ją taip pat bus stengiamasi išnaudoti aktyviam vaikų poilsiui ir darbeliams – svajojama pasistatyti net šiltnamį ar nedidelį daržą, kad vaikai ugdytųsi meilę žemei, gamtai.

Tikslas – stipri bendruomenė

Tiksliausiai kuriamos mokyklos idėją tiktų apibūdinti žodis „bendruomeninė“. Nors mokslas mokykloje bus mokamas, jo kaina bus sprendžiama atsižvelgiant į susirinkusių mokinių skaičių, o taip pat aptariant su tėvais.

„Mūsų tikslas – suburti stiprią bendruomenę, kuri pasitardama, išsakydama idėjas spręs, kas yra geriausia. Mes suprantame, kaip šiuo metu visiems aktualu pinigai, todėl bandysime elgtis lanksčiai. Visų pirma, ir mes patys esame kiekvienas kuo nors stiprūs ir savo profesija, teikiamomis paslaugomis, darbu galime prisidėti prie vaikams jaukios aplinkos sukūrimo mokyklėlėje. Labai kviečiame ir rėmėjus mus paremti“, – kalbėjo J. Liaudanskaitė.

Tėvelius taip pat bus stengiamasi įtraukti į bendras veiklas ir taip skirti daugiau laiko šeimai, pabuvimui su vaikais.

„Kol kas renkame pirmą klasę, tačiau iš atsiliepimų pastebiu, kad mokykla domisi ir vyresnių klasių vaikų tėvai. Tad jei sulauksime didesnės tėvelių reakcijos nei planuojame, peržiūrėsime pirminę idėją ir bandysime priimti sprendimus“, – sako bendruomeninės pradinės mokyklos kūrėjos.

Jei susidomėjote ir norėtumėte apie kuriamą mokyklą sužinoti daugiau, paskambinkite tel.: +370 615 47657 (Sandra), +370 689 10 486 (Julija). O taip pat kviečiame rėmėjus palaikyti bendruomeninės mokyklėlės idėją.

Panašios naujienos