Kėdainių rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžių, kur vyksta pačios svarbiausios diskusijos dėl visiems kėdainiečiams aktualių klausimų, transliacijos karantino metu  viešai transliuojamos nebus . Nepaisant to, kad visa reikalinga infrastruktūra yra, šiandien vykusio Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu klausimas, ar gyventojams suteikti galimybę stebėti komitetų posėdžius, mero Valentino Tamulio siūlymu net nebuvo įtrauktas į tarybos posėdžio darbotvarkę. Už tokį pasiūlymą balsavo didžiausios valdančiosios frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ ir Darbo partijos atstovai.  


Kėdainių rajono valdantiesiems gavus pasiūlymą užtikrinti  gyventojams teisę viešai stebėti tarybos komitetų posėdžius, iš pradžių buvo sakoma, kad tai esą pareikalaus papildomų išlaidų.

Tačiau šios idėjos autoriams pareiškus, kad jokių papildomų išlaidų skirti nereikės, suskubta pasinaudoti kita korta – valdantieji staiga pareiškė, kad dar kovo mėnesį buvo sudaryta darbo grupė rajono tarybos darbo reglamento tobulinimui. O pasiūlymas dėl tarybos komitetų posėdžių viešų transliacijų esą galės būti svarstomas diskutuojant dėl darbo reglamento pakeitimų.

Tačiau apie tokią darbo grupę nemaža dalis tarybos narių pabrėžė išgirdę tik tuomet, kai buvo pateiktas minėtas pasiūlymas.

„Išimti šį klausimą iš darbotvarkės – tai darbo skaidrumo indikatorius. Akivaizdu, kad mums nelabai norisi, jog mus gyventojai matytų ir girdėtų. O dabar kalbame apie kažkokią darbo grupę, apie kurios egzistavimą sužinojome tik prieš kelias dienas. Nors dabar aišku, kad ji sudaryta kovo mėnesį, bet dalis tarybos narių apie ją nieko nežinojo. Sakoma, kad ji kažką daro, bet neaišku nei ką, nei kaip. Nežinome ir kas toliau bus daroma. Beje,  kol ji kažką tarybos nariams pasiūlys, realu, kad baigsis karantinas, o tarybos nariai išeis vasaros atostogų.

Šį klausimą išspręsti labai paprasta, bet žiūrima taip biurokratiškai ir formaliai. Šioje vietoje tiesiog galėtume priimti sprendimą, ir juo labiau jeigu ir gyventojai pageidauja, leisti jiems stebėti, kaip sprendžiami aktualūs klausimai“, – teigė Kėdainių rajono tarybos narys, opozicijos atstovas Virmantas Pikelis.

Ar mes iš Kėdainių darome Baltarusiją?

Dar griežtesnę nuomonę šiuo klausimu išsakė tarybos narė Karolina Štelmokaitė, pabrėžusi, kad matyti komiteto posėdžius yra kiekvieno piliečio konstitucinė teisė.

„Šiuo metu yra karantinas, todėl viešai komitetų posėdžius gyventojai stebėti galimybės neturi. O nesudarydami jiems tokios galimybės naudojantis šiandienos technologijomis, mes tiesiog iš jų atimame konstitucinę teisę juos matyti. Juo labiau, kad tokiais sprendimais mes pažeidžiame ir tą patį tarybos reglamentą“, – pabrėžė tarybos narė.

Čia pat K. Štelmokaitė tarybos posėdžiui pirmininkaujančiam merui V. Tamuliui ir klausimą uždavė: „Ar mes iš Kėdainių darome Baltarusiją?“

Tuo tarpu V. Tamulis pareiškė, kad į pasiūlymą transliuoti komitetų posėdžius bus atsižvelgta sudarant naują tarybos darbo reglamentą.


Šios temos tęsinį skaitykite antradienio „Kėdainių mugėje”.

Panašios naujienos