Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos plečia aptarnavimo skyrių tinklą ir atidaro naują įstaigos padalinį Kėdainiuose. Mokesčių inspekcijos patalpose (Didžioji gatvė 17, Kėdainiai) jau veikia Migracijos departamento informacinis centras (skambučių centras bei mokymo centras Migracijos departamento darbuotojams), telefonu bei elektroniniu paštu teiksiantis visą aktualią su migracijos procedūromis susijusią informaciją.


Migracijos departamento Kauno skyrius vos prieš kelias savaites persikėlė į šias patalpas iš buvusių patalpų Kėdainių rajono policijos komisariate A. Mickevičiaus gatvėje.

Sukurtos papildomos darbo vietos

„Esame suinteresuoti sklandžių ir kokybiškų paslaugų užtikrinimu šioje srityje – norime, kad mažėtų eilės ir žmonės turėtų galimybę spręsti jiems rūpimus vizų išdavimo, leidimų laikinai gyventi ar dirbti Lietuvoje suteikimo ir kitus rūpimus klausimus ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Šių naujų patalpų atsiradimas Lietuvos centre esančiam regionui yra didelis įvykis – papildomai sukursime pastovių darbo vietų“, – sako Kėdainiuose viešėjusi ir skyrių apžiūrėjusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Didžioji dalis naujas darbo vietas aptarnavimo skyriuje užėmusių asmenų – iš Kėdainių miesto bei rajono. Keli nauji darbuotojai yra atvykstantys iš Kauno. Planuojama, kad iš viso čia dirbs 18 naujai įdarbintų asmenų (šiuo metu dirba 12 darbuotojų), iki šiol vyksta konkursai darbo vietoms užimti. Skambučių centras aptarnaus iš įvairių Lietuvos vietų besikreipiančius tiek Lietuvos, tiek užsienio šalių piliečius.

Ta pačia proga pasidžiaugta ir įkurtuvėmis: Migracijos departamento Kauno skyrius iš buvusių patalpų A. Mickevičiaus gatvėje (policijos komisariato pastate) praėjusią savaitę persikėlė į tą patį pastatą Didžiojoje gatvėje.


Pristatyta atnaujinta sistema

Atidarymo metu buvo pristatyta atnaujinta Lietuvos migracijos elektroninių paslaugų informacinė sistema „MIGRIS“, ji daugiausia yra skirta užsieniečiams. Ministrė teigė, kad naujoji sistema sumažins eiles, jos bus reguliuojamos, o Migracijos departamento skyrių darbuotojai suteiks išsamią, greitą informaciją.

Naudojantis  MIGRIS bus galima teikti prašymus dėl leidimų gyventi Lietuvos Respublikoje, stebėti jų nagrinėjimo eigą,  rezervuoti vizito į Migracijos departamentą laiką, gauti informaciją apie migracijos paslaugas. Ši paslauga žymiai pagerins atvykstančiųjų į Lietuvą užsieniečių biurokratinius žingsnius.

Kada startavo ši sistema, jau buvo gauta apie 300 užsieniečių prašymų. Teigiama, kad dėl įvairių leidimų ar prašymų daugiausiai kreipiasi ukrainiečiai, rusai, Rytų Azijos šalių atstovai.

Supaprastinus prašymo dėl leidimo gyventi pateikimo procesą, nuo šiol užsienio piliečiui pakaks interneto svetainėje www.migracija.lt pažymėti savo pilietybę ir, naudojantis svetainės vedliu, pasirinkti reikiamą prašymo formą, įkelti visus privalomus dokumentus.


Užsieniečiams naudotis taps paprasčiau ir greičiau

„Džiaugiamės naująja migracijos informacine sistema. Ilgai dirbome tam, kad migracijos procedūros klientams taptų kuo paprastesnės ir sklandesnės. Tikimės, kad tie, kurie naudosis sistema, tai įvertins,“ – kalbėjo Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Siekiant sumažinti užsienio piliečių vizitų Migracijos departamente skaičių, buvo sujungtos prašymo išduoti arba pakeisti leidimą gyventi nagrinėjimo ir leidimo gyventi išdavimo procedūros. Visos paslaugos bus teikiamos iš anksto užsiregistravusiems užsieniečiams, o gyva eile bus aptarnaujami tik pagamintų dokumentų ar vizos atsiimti atvykę asmenys.

Pasak R. Tamašunienės, Europos Sąjungos kontekste iki šiol Lietuva pasižymi vienu ilgiausių migracijos dokumentų išdavimo procesų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.