Kėdainiuose plečiasi sveikatos priežiūros paslaugų pasirinkimas. Nuo gegužės 17 dienos duris atvėrė nauja, moderni šeimos poliklinika „Armedika“, kurios steigėjas – Žaliakalnio poliklinika Kaune.
Šeimos gydytojo paslaugos – nemokamos
Nedidelė poliklinika su šeimos gydytojo, procedūrų, echoskopijų kabinetais įkurta suremontuotose patalpose Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g. 27-1. „Žmonės, pamatę iškabą, labai džiaugėsi – kieme poliklinika, ko daugiau reikia? Susirgote, norite išsitirti kraują, pasimatuoti kraujo spaudimą, pasidaryti elektrokardiogramą, profilaktiškai patikrinti mažylio sveikatą – prašom!” – šypsosi Žaliakalnio poliklinikos filialo „Armedika“ Kėdainiuose vadovė, direktorė Audronė Kasperavičienė.
Poliklinika sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, todėl „Armedikoje“ prisiregistravusiems pacientams į šeimos gydytojo kompetenciją įeinančios paslaugos teikiamos nemokamai. Šiuo metu poliklinikoje dirba dvi iš Kauno atvykstančios šeimos gydytojos, kurios rūpinasi pacientais nuo gimimo iki senatvės.
Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems ir poliklinikoje prisiregistravusiems pacientams nemokamai teikiamos šeimos gydytojų, psichiatrų konsultacijos ir stebėsena, slaugos paslaugos, akušerijos paslaugos, nėščiųjų priežiūra, atliekami laboratoriniai tyrimai, išduodami siuntimai specialistų konsultacijoms, receptai; atliekami vaikų, darbuotojų sveikatos patikrinimai, įvairūs skiepai, išskyrus skiepus nuo koronaviruso. Teikiamos mokamos gydytojų specialistų konsultacijos.
Prireikus skubios pagalbos po darbo valandų ar savaitgaliais, „Armedikos“ pacientai gali nedvejodami kreiptis į Kėdainių ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyrių.
Mato poreikį
Pasak kėdainietės gydytojos A. Kasperavičienės, pastaruosius 15 metų vadovavusios socialinės globos įstaigai, mūsų mieste ir rajone kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų poreikis yra didelis. Ypač aktualus eilių pas gydytojus klausimas. Nišą įžvelgė ir Žaliakalnio poliklinikos savininkas bei direktorius Aras Tarabilda, gydytojas psichiatras.
„Mūsų pažintis užsimezgė man vadovaujant Kėdainių socialinės globos namams. Ieškodami įstaigos, kuri suteiktų kokybiškas paslaugas mūsų gyventojams socialinės globos namuose Šlapaberžėje, pagal atsiliepimus radome Žaliakalnio polikliniką. Likome patenkinti medikų priežiūra – problemos ištirpo akimirksniu. Na, o išėjusi į užtarnautą poilsį, ir vėl nelikau be veiklos: sutikau padėti kuriant naują polikliniką Kėdainiuose“, – pasakojo A. Kasperavičienė, pridurdama, jog nedidelė poliklinika šiame mikrorajone yra tik pati pradžia.
„Matome platesnes galimybes, todėl rugpjūčio mėnesį, po remonto, planuojame atidaryti didesnę polikliniką J. Basanavičiaus g. 82A. Šioje poliklinikoje bus teikiamos nemokamos psichikos sveikatos priežiūros specialistų ir visos šeimos gydytojų kompetencijai priklausančios paslaugos, veiks modernus odontologijos kabinetas, bus nemokamai atliekami ligonių kasų kompensuojami laboratoriniai tyrimai. Sieksime, kad mokamų tyrimų, kaip ir iš Kauno atvažiuojančių specialistų mokamų konsultacijų, kainos būtų konkurencingos, t. y. mažesnės nei kitose gydymo įstaigose. Norime, kad mūsų pacientai gydytųsi nuosekliai: pas vieną specialistą, kuris žinotų ligos ar būklės eigą, prižiūrėtų tą žmogų. Prisirašiusiems pacientams kainos bus mažesnės. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad gavęs siuntimą gydytojo specialisto ( kardiologo, endokrinologo, echoskopuotojo ir kt.) konsultacijai, pacientas galės rinktis: registruotis valstybinėje įstaigoje, kur specialistai konsultuoja nemokamai (pvz.: Kėdainių ligoninės konsultacijų poliklinikoje ar Kauno ligoninių konsultacijų poliklinikose), arba, jei žmogus nuspręs, kad tai kainuos jam laiko sąnaudų ir kelionės išlaidų, jis galės susimokėti ir gauti paslaugą vietoje, mūsų poliklinikoje“, – sakė A. Kasperavičienė.
Dėmesingi pacientams
Nauja poliklinika žada būti patraukli kainomis, tačiau pirmiausia – dėmesiu pacientui. Personalas atrenkamas kruopščiai, atsižvelgiant į profesines žinias, patirtį ir įgūdžius, bendravimo gebėjimus. „Svarbu supratimas, jog esame tie, kurie turime žmogų nuraminti, stengtis jam pagelbėti. Žmonės į polikliniką ateina ne pramogų ieškoti, o pagalbos. Turime priimti su rūpesčiu: kas atsitiko ir kuo galime padėti? Kad pacientas pasijustų laukiamas ir prižiūrimas. Taigi pirmiausia – bendravimas ir požiūris į žmogų, kad jo bėdos tampa mūsų, jo sveikata – ir mūsų rūpestis. Atsižvelgsime į visas pacientų pastabas ir pasiūlymus“, – tvirtina pašnekovė.
Rengia naujas programas
Be to, šalia įprastų profilaktinių programų – onkologinių ligų, širdies ir kraujagyslių ir kitų, kurios vykdomos beveik visose šalies poliklinikose, A. Kasperavičienė su komanda rengia ir naujas, siekdama užpildyti nišas, kurios dar nesulaukia tinkamo dėmesio. „Viena programų, kurią ruošiu su visa komanda – darbas su neįgalius vaikus auginančiomis šeimomis. Problema ta, kad paslaugos teikiamos nenuosekliai, nėra aiškios koordinuotos sistemos. Šeima nuo pat pradžių nuolat, ne tik atėjusi į polikliniką, turi gauti išsamias konsultacijas visais klausimais: apie šeimos santykius, bendravimą su vaiku, turinčiu psichinę ar fizinę negalią, apie galimybes gauti socialines paslaugas, ir priemones ir kt. Žmogus negali būti paliktas vienas nežinioje su daugybe klaustukų. Su šeima turi dirbti komanda, kuri padės, apmokys, patars, nuolat konsultuos. Kita – senjorų sveikatinimo programa. Tiek pagyvenusių žmonių, tiek neįgaliųjų sveikatos priežiūra neatsiejama nuo socialinių paslaugų, slaugos priemonių poreikio – tokios, lengvai pasiekiamos, informacijos dar labai trūksta ir žmogus nepasinaudoja valstybės suteikiamomis galimybėmis; aktualios ir psichologų konsultacijos, bet apie tai kiek vėliau“, – planais dalijasi A. Kasperavičienė.