Kurį laiką be vadovo buvęs rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyrius pagaliau turi savo vedėją. Juo tapo konkursą eiti šias pareigas laimėjęs kaunietis architektas Rytis Vieštautas. Su Kėdainiais jį sieja darbinė patirtis, R. Vieštautas yra parengęs Grėjaus namo projektą, dirbęs su paveldo objektais. Labiausiai matomi šio architekto darbai yra Kaune. Tai Aplinkos ministerijos premiją pelnęs restoranas „Pilies sodas“, keli gyvenamieji namai Kauno senamiestyje, multifunkcinis kolegijos pastatas.


Laukia nelengva užduotis

Rugsėjo 2-ąją Kėdainių rajono savivaldybės vadovų gretas papildys naujuoju Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėju tapęs kaunietis arhitektas R. Vieštautas.

Konkurse nurungęs keturis kandidatus jis pakeis Kėdainių vyriausiojo architekto poste nuo 1985 metų dirbusį Vytautą Kundrotą. Iš vadovaujamų pareigų jis pasitraukė sulaukęs 65 metų iš šiuo metu vadovautame skyriuje dirba mentoriumi.

„Su V.Kundrotu sietina daugybė architektūrinių iniciatyvų ir pastangų, iš pilko provincijos rajono centro pavertusių Kėdainius brandžios architektūros ir pagarbios paveldui europinės kultūros miestu.
Taigi, R.Vieštauto laukia nelengva užduotis, išlaikant gana aukštus kėdainietiškos architektūros standartus mieste ir gausiose dvarais apylinkėse“, – skelbiama žinomo architektūros kritiko bei visuomenės veikėjo Audrio Karaliaus redaguojamame portale pilotas.lt.


Architektūroje – trys dešimtmečiai

Kas paskatino su užsakovais ne vieną dešimtmetį dirbusį R. Vieštautą dalyvauti skelbtame konkurse vyriausiojo Kėdainių architekto vietai užimti?

„Kėdainiuose esu dirbęs, manau, kad tai – darbo tęstinumas. Norisi kiek platesnės veiklos, šį miestą dar labiau kelti ir gražinti. Pavienis architektas gali vieną, kitą objektą sukurti su jo įtaka miesto vystymuisi, tačiau, kai dirbi tokiame poste – atsiranda galimybės imtis platesnės, formavimo veiklos. Ką ir darė V. Kundrotas“, – sakė naujasis Kėdainių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vadovas.

R. Vieštautas pripažino – pirmą kartą Kėdainiuose ėmė dirbti dar 1990 metais, netrukus po studijų baigimo.

„Kitas dalykas – mūsų srityje nėra taip lengva pečiais stumdytis. Be to, per 30 karjeros metų atsiranda ir šioks toks nuovargis, tad norisi išbandyti kažką kito. Jaučiama santykių prastėjimo tendencija, kai architektui vis sunkiau išsireikalauti kokybės, neretai šios pastangos virsta kova su vėjo malūnais, tame ir yra dalis nuovargio“, – „Kėdainių mugei“ sakė R. Vieštautas.


Darbų gausu tiek Kėdainiuose, tiek ir Kaune

Vyriausiuoju Kėdainių architektu tapęs R. Vieštautas šiame mieste nėra naujokas. Pagal jo parengtą projektą iškilo viešbutis bei restoranas „Grėjaus namas“, architektas projektavo Didžiosios Rinkos aikštėje esantį daugiabutį namą, prie Šv. Juozapo (medinės) bažnyčios esančius laidojimo namus, pagal jo pasiūlymą buvo parinkta vieta paminklui Radviloms.

„Kartu su kolegomis rengėme nemažai daliai kvartalų detaliuosius planus, dalyvavau rengiant senojo Šviesiosios gimnazijos pastato rekonstrukciją, parengiau dar neiškilusio jos priestato projektą. Projektavau ir individualius gyvenamuosius namus, kitus mažesnius objektus“, – sakė vyriausiuoju Kėdainių architektu tapęs R. Vieštautas.

Šio architekto darbų gausu Kaune. Vienas ryškiausių jo kūrinių – multifunkcinis Kauno kolegijos pastatas ir biblioteka Pramonės prospekte. Vienas paskutinių jo kūrinių – pačiame senamiestyje, kadaise buvusio pastato vietoje, Kumelių ir Šv. Gertrūdos gatvių kampe, iškilęs daugiabutis. Kiti jo projektuoti daugiabučiai stovi taip pat senamiestyje – Karaliaus Mindaugo ir M. Daukšos gatvių sankirtoje bei Druskininkų – Puodžių gatvių susikirtime.

Tačiau bene daugiausiai įvertinimų sulaukęs, Aplinkos ministerijos premiją už laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse pelnęs yra prie pat Kauno pilies esantis restoranas „Pilies sodas“.

Panašios naujienos