Vasariškai karštą šeštadienio rytmetį neabejingi gerai muzikai kraštiečiai rinkosi į Kėdainių muzikos mokyklą. Čia vyko pirmasis respublikinis saksofonininkų festivalis.

Scenoje - Kėdainių muzikos mokyklos bigbendas.

Scenoje – Kėdainių muzikos mokyklos bigbendas.

„Ir tikrai nepaskutinis“, – sakė Robertas Šulcas, vienas festivalio organizatorių, Kėdainių muzikos mokyklos bigbendo vadovas ir saksofono mokytojas.

Pasak pašnekovo, į festivalį atvyko daug muzikantų ir kartu tikrų draugų iš visos Lietuvos: scenoje pasirodė svečiai iš Panevėžio, Vilkaviškio, Garliavos, Naujamiesčio (Panevėžio rajonas).

Žinoma, koncertavo ir kėdainiečiai: tai Tomas Urnikas, Mantas Dirda, Stanislovas Ragauskas, Juras Lapienis, Matas Ruša bei mokytojai Jonas Stankevičius bei R. Šulcas.

„Saksofonas Kėdainiuose yra labai populiarus, turime labai daug šio instrumento entuziastų. Stojančiųjų į šią specialybę tiek daug, kad neįmanoma visų į muzikos mokyklą priimti. Juk Kėdainiai puikiais saksofono muzikantais pasižymi jau labai seniai. Todėl labai džiaugiamės, kad į mokyklą dirbti atėjo naujas puikus specialistas – J. Stankevičius, kuris kartu yra ir mano buvęs mokinys“, – sakė R. Šulcas ir pridūrė, kad dalis talentingų mokinių, baigusių Kėdainių muzikos mokyklą, renkasi saksofono studijas aukštosiose mokyklose, toliau tęsia saksofonininko karjerą.

Groja Jokūbas Šliažas (Garliavos meno mokykla).

Groja Jokūbas Šliažas (Garliavos meno mokykla).

Todėl, esant tokiam gausiam talentingų muzikantų būriui ir kilo noras šį muzikos instrumentą parodyti kėdainiečiams iš arčiau.

Kas vienija visus saksofonu grojančius muzikantus? Pašnekovas atsakė trumpai. „Saksofonu grojantis žmogus yra linksmas. Sakoma, kad saksofonistai vaikšto visada išsišiepę“, – taip pat su šypsena veide kalbėjo mokytojas.

Panašios naujienos

One Response

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.