Kėdainių teisėsaugos pareigūnų sėkmingas, kruopštus ir operatyvus tarpusavio bendradarbiavimas yra pavyzdys kolegoms iš Kauno. Būtent sklandus darbas tarp policijos komisariato bei prokuratūros lėmė, kad vos per pusdienį pavyko ne tik išsiaiškinti, sučiupti nusikaltimą padariusį asmenį, bet tą pačią dieną jį ir nuteisti.

policijaPasak Kauno apygardos Kauno apylinkės prokuratūros vyriausiosios prokurorės Nomedos Urbonavičienės, toks institucijų darbas yra siekiamybė. „Džiaugiuosi Kėdainių policijos darbu, nes darbas ir bendradarbiavimas tarp prokuratūros ir policijos pastebimai gerėja. Noriu pasidžiaugti, kad Kėdainių rajonas gerąja prasme iš visų išsiskyrė. Nusikaltimas buvo padarytas 7.15 val., o byla 16.30 val. jau perduota teismui. Labai džiaugiuosi tokiu operatyviu, bendru policijos ir prokurorų darbu“, – sakė N. Urbonavičienė.
Minėtas įvykis nutiko 2014 metų rugsėjo pradžioje – tąsyk buvo apvogtas prekybos centras „Norfa“.
„Dėl kruopštaus tyrėjo, prokuroro ir teisėjo darbo, jų procesinių veiksmų idealaus suderinimo praeityje Lietuvoje ir užsienyje ne kartą teistas, iš smulkių vagysčių pragyvenantis 31 metų amžiaus vaikinas, pasikėsinęs iš parduotuvės UAB „Norfos mažmena“ pagrobti įvairių nedidelės vertės prekių už 207,41 Lt, jas užsikišęs už drabužių bandė praeiti pro kasas nesusimokėjęs, tačiau buvo sulaikytas parduotuvės apsaugos darbuotojo ir perduotas policijai“, – teigė Kėdainių rajono apylinkės teismo atstovė ir teisėjo padėjėja Eglė Svilytė.
Kadangi vaikinas kaltės neneigė, nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės buvo aiškios, pasikėsintos pagrobti prekės buvo surastos ir grąžintos atgal į prekybą, dar tą pačią dieną prokuroras su pareiškimu dėl bylos nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka kreipėsi į Kėdainių rajono apylinkės teismą. Teisiamajame posėdyje vaikinas kaltę pripažino, paaiškino savo veiksmų priežastis, apgailestavo dėl savo nusikalstamo poelgio.
„Esant šioms aplinkybėms, teismas bylą išnagrinėjo sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka ir dar tą pačią dieną paskelbė nuosprendį, kuriuo vaikinui už tai paskyrė maksimalią už tokią nusikalstamą veiką skirtiną 45 parų arešto bausmę, kurią dėl tam tikrų sąlygų atitikimo Baudžiamąjį kodeksą sumažino vienu trečdaliu iki 30 parų“, – paaiškino ji.
Šiuo metu vaikinas skirtą arešto bausmę atlikęs, tačiau iš to nėra pasimokęs, nes vėlesniais apkaltinamaisiais teismų nuosprendžiais yra teistas už analogiškas vagystes.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.