Kariniai automobiliai riedėjo į Kėdainių PRC kiemą.

Kariniai automobiliai riedėjo į Kėdainių PRC kiemą.

Kariniai automobiliai ir technika, būriai karių – toks neįprastas šurmulys buvo matyti trečiadienį prie Kėdainių profesinio rengimo centro (PRC) pastato Šėtos gatvėje. Čia profesinio rengimo centro mokiniams buvo pristatoma Lietuvos kariuomenė, naudojama technika, ginkluotė. Mokiniai galėjo ne tik apžiūrėti, bet ir kartu su kariais sudalyvauti mini pratybose.

Mokiniai, tiek vaikinai, tiek merginos domėjosi ir apžiūrinėjo techniką, bandė ant pečių kelti ne vieną kilogramą sveriančius ginklus. Profesinio rengimo centro salėje kariškiai trumpai pristatė Lietuvos kariuomenės struktūrą, kariškių laipsnius, pasakojo apie naujausią kariuomenės įsigytą karinę techniką.

Pasak Kėdainių PRC direktoriaus Dangiro Kačinsko,tokia karių viešnagė – neeilinis ir nedažnas įvykis.

„Jie mums pasiruošė pademonstruoti ne tik lengvąją, bet ir sunkiąją Lietuvos kariuomenėje naudojamą ginkluotę. Mūsų bendruomenės mokiniams, tiek vaikinams, tiek ir merginoms, šis renginys buvo išties laukiamas. Su nekantrumu šio renginio laukė ir mūsų centro suaugusieji. Išties įdomu pamatyti visa tai iš arti, paimti ginklą į rankas“, – sakė jis.

Centro mokinių tarpe yra jaunuolių, pasiryžusių tapti savanoriais, tačiau yra ir svyruojančių, iki galo neapsisprendusių.

„Tad tokie renginiai, kai potencialūs mūsų kariuomenės šauktiniai iš arti pamato, turi galimybę pabendrauti su kariais, yra išties naudingi. Juolab kad kariuomenėje tarnauti yra ne tik prievolė, bet ir garbė“, – tikino jis.

Su mokiniais bendravo ir ginkluotę demonstravo Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų 2-osi­os rinktinės 207 -­osios pėstininkų kuopos kariai savanoriai, į Kėdainius atvyko ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro kariai. Pasak kapitono, centro Paramos ginklų kursų vyresniojo eksperto Manto Ragulio, su profesinių rengimo centrų mokiniais susitinkama visoje Lietuvoje. Dabar atėjo eilė ir Kėdainiams.

„Šiame renginyje mokiniams buvo sudarytos sąlygos susipažinti su mūsų karių naudojama ginkluote, lengvaisiais ir sunkesniais pėstininkų ginklais, kulkosvaidžiais, artilerijos pabūklais, atsivežėme ir 120 mm minosvaidį. Norime, kad mokiniai pajustų, kokia yra kasdienė kario duona“, – sakė kapitonas.

Mokiniai taip pat sužinojo ir patekimo į kariuomenę būdus: tiek į šauktinių kariuomenę, tiek ir į karių savanorių tarnybą, stojimo į karo akademiją sąlygas.

Be to, buvo sudarytas imitacinis minų laukas ir mokiniai galėjo išbandyti savo jėgas aptinkant sprogmenis, galėjo pašaudyti iš šratasvydžio ginklų.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.