„Nuo šiol artimiausią mėnesį Kėdainių rajonui bus teikiamas ypatingas dėmesys – bus dažninamas vairuotojų blaivumo tikrinimas, intensyvinamas patruliavimas keliuose. Tam bus pasitelkiamas ir nežymėtas policijos automobilis“, – kalbėjo Ramūnas Kemzūra, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos valdybos kelių patrulių kuopos vadas.

Vairuotojų blaivumui nustatyti jau yra naudojamas ir naujausias policijos pirkinys – bekontakčiai alkoholio detektoriai, kurie vos per kelias sekundes padeda išsiaiškinti, ar asmuo yra išgėręs.

„Via Balticai“ – padidintas dėmesys ir kontrolė

Pasak pareigūno, padidintas dėmesys mūsų rajonui yra skiriamas ne atsitiktinai. „Vos per kelias pastarąsias savaites kelyje „Via Baltica“ įvyko net dvi tragiškos avarijos, kurių metu žuvo žmonės. Šiuo metu vyksta tyrimas, tačiau pirminiais duomenimis, jos galimai kilo dėl nesaugaus manevro – lenkimo išvažiavus į priešpriešinę eismo juostą. Tad šis kelias sulauks daugiau dėmesio, mūsų kuopos patruliai šį kelią kontroliuos intensyviau. Žinoma, tam bus naudojamas ir neviešas policijos automobilis“, – pažymėjo kelių patrulių kuopos vadas.

Primename, kad dvi tragiškos avarijos, nusinešusios trijų žmonių gyvybes, įvyko jau šiais metais – sausio mėnesį galimai dėl neatsargaus lenkimo „Via Baltica“ kelyje žuvo dvi moterys, praėjusį penktadienį – pusamžis vyras. Pastaroji nelaimė taip pat įvyko galimai dėl neatsargaus lenkimo, kuomet vilkikas, lenkęs kitą transporto priemonę, nespėjo grįžti į savo eismo juostą.

Nustatomi ir girti vairuotojai

Kėdainiečiai jau pastebėjo padažnėjusius Kauno apskrities VPK kelių policijos valdybos patrulių vizitus mūsų rajone. Praėjusį šeštadienį vykdyto reido metu buvo nustatytas vienas neblaivus automobilio vairuotojas bei vienas neblaivus dviratininkas. Vienas asmuo vairavo, nors neturėjo teisės to daryti. Taip pat pastebėti du pavojingi lenkimo kelyje atvejai. Iš viso priemonės metu buvo sustabdyta 250 vairuotojų.

Antradienio, vasario 5-osios vėlyvų vakarą kelių patruliai vairuotojus tikrino Kėdainių mieste bei rajone. „Kėdainių rajone buvo dirbta nuo 20 val. iki vidurnakčio. Patikrinome 280 vairuotojų ir galime pasidžiaugti, kad visi buvo blaivūs. Taip pat šios priemonės metu buvo nustatyti 2 asmenys, vairavę transporto priemones neturėdami teisės vairuoti“, – pastarosios policijos priemonės rezultatus pristatė R. Kemzūra.

Naudojami naujausi policijos pirkiniai

Beje, policinių priemonių metu buvo pasitelkiami ir naujausi policijos pirkiniai – bekontakčiai alkoholio detektoriai. Jų pagalba vos per kelias sekundes greitai ir higieniškai galima nustatyti, ar asmuo yra vartojęs alkoholio.

„Šie prietaisai labai palengvina pareigūnų darbą. Asmuo į detektorių pučia oro srovę 10 centimetrų atstumu, todėl nereikia keisti vienkartinių antgalių. Detektorius analizuoja žmogaus iškvepiamą orą, tad po kelių akimirkų jau matomi rezultatai, ar asmuo yra išgėręs. Jei atsakymas teigiamas, yra naudojami įprastiniai alkotesteriai, kurių pagalba nustatomas neblaivumas promilėmis. Naujieji detektoriai policininkų darbą daro greitesnį ir efektyvesnį, mažiau gaištamas tiek pareigūnų, tiek ir vairuotojų laikas, sumažėja automobilių spūsčių“, – pabrėžė R. Kemzūra.

Tokiais bekontakčiais aparatais galima patikrinti žymiai didesnį sustabdytų transporto priemonių vairuotojų skaičių, taip pat masinių ir kitų renginių metu arba viešosiose vietose, kai gali būti vartojama alkoholinių gėrimų. Aptikus alkoholio, aparato ekrane rodomas ženklas „X“, dega raudonos spalvos LED. Neaptikus alkoholio, ekrane rodomas tai patvirtinantis ženklas, dega žalios spalvos LED.

„Jausmas toks, tarsi pūstum žvakę“, – teigė naująjį alkoholio detektorių išbandęs Mantas.

Beveik 10 tūkst. neblaivių vairuotojų

Sausio mėnesį Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įsigijo ir apskričių vyriausiesiems policijos komisariatams, Lietuvos kelių policijos tarnybai paskirstė 27 bekontakčius alkoholio detektorius. Vieno šių prietaisų kaina – iki 500 eurų.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2018 metais policijos pareigūnai šalies keliuose išaiškino 9 423 neblaivius vairuotojus. Per metus šalies keliuose neblaivūs vairuotojai sukėlė 524 eismo įvykius, o dėl neblaivių vairuotojų kaltės žuvo 22 žmonės, sužeisti 257.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.