Praėjusį savaitgalį Vilniuje LITEXPO parodų centre vyko pirmoji tarptautinė vietos bendruomenių šventė-mugė. 

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė gyrė kėdainiečių bendruomenininkų gaminius.

Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė gyrė kėdainiečių bendruomenininkų gaminius.

Joje Kėdainių kraštui atstovavo miesto ir rajono vietos veiklos grupių atstovai.
Kėdainiečiai demonstravo savo veiklų ir projektų rezultatus: pačių virtą muilą, siūtas prijuostes, augintas ir džiovintas vaistažoles, kitus gaminius.

Penas akims ir gausa informacijos
„Šioje puikioje tarptautinėje bendruomenių šventėje pasirodėme tikrai šauniai. Tai renginys, kuriame ne tik demonstruoti pasiekimai, bet ir apsikeista gerąja patirtimi, sužinota daug naudingų patarimų, o kai kas ir idėjų parsivežė. Bendruomenės mieste kuriasi gana nedrąsiai, tačiau judesio tikrai netrūksta. Šiuo metu Kėdainiuose jau turime registruotas penkias bendruomenes. Kone kasdien sulaukiame besidominčių, kaip įkurti bendruomenę. O gal geriau jungtis prie jau veikiančiųjų. Smagu, kad šis judėjimas įgauna pagreitį. Juk be bendruomeninės veiklos labai sunku sužinoti, ko žmonėms reikia, kokių planų jie turi“, – sakė Kėdainių miesto vietos veiklos grupės vadovė Kristina Vainauskienė.

Daug dėmesio tarptautinėje mugėje sulaukė „Nociūnų muilinyčioje“ išvirtas gintarinis muilas.

Daug dėmesio tarptautinėje mugėje sulaukė „Nociūnų muilinyčioje“ išvirtas gintarinis muilas.

Žavėjo muilu, prijuostėmis, arbata
Itin geros nuotaikos iš pirmosios bendruomenių šventės grįžo Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė. Veikli moteris džiaugiasi ne tik puikiais kraštiečių pasirodymais, garbių žmonių atsiliepimais apie kraštiečių projektus ir jų rezultatus, bet ir aukštu Ūkio ministerijos įvertinimu. Kėdainių rajono vietos veiklos grupė pelnė apdovanojimą kaip inovatyviausia Kauno apskrityje. „Mes tikrai nestovime vietoje. Visos rajono bendruomenės gyvena kaip viena didelė šeima. Niekas negaili vieni kitiems patarimų. Labai smagu dėl tų, kurie nestokoja drąsos ir drąsiai neria į mums dar sunkokai pažįstamus verslo vandenis. Smagu buvo stebėti, kaip šalies vadovai gyrė „Nociūnų muilinyčios“ gintarinį muilą ar Ažytėnų bendruomenės centro pirmininkės Daivos Streigienės pasiūtas prijuostes. Malonu, jog netrūko norinčiųjų atsigerti juodkaimiečių moterų išvirtos vaistingosios arbatos, domėjosi ir kruopščiai moterų augintomis bei džiovintomis prieskoninėmis žolelėmis. Tikrai turime kuo pasigirti ir tą padarėme šios šventės metu“, – sakė A. Vaidotienė. Ji nuoširdžiai dėkojo rajono merui Sauliui Grinkevičiui už suteiktą transportą nuvykti į sostinėje vykusią bendruomenių šventę: „Labai džiugu, jog mus palaiko rajono vadovas. Jo padrąsinamos bendruomenės entuziastingai imasi veiklų ir sulaukia neprastų rezultatų.“

Miesto vietos veiklos grupės pirmininkė Kristina Vainauskienė (centre) negailėjo gerų žodžių puikiai šventėje pasirodžiusiems miesto kūrėjams.

Miesto vietos veiklos grupės pirmininkė Kristina Vainauskienė (centre) negailėjo gerų žodžių puikiai šventėje pasirodžiusiems miesto kūrėjams.

Bendruomenės – didelė jėga
2016-ieji paskelbti Vietos bendruomenių metais. Tad joms neatsitiktinai skiriama nemažai dėmesio. Iš viso šalyje veikia apie 200 miestų bendruomenių ir 1800 rajonuose susibūrusių organizacijų.
„Savo kasdiene veikla Jūs kuriate saugesnę Lietuvą. Kiekvienas, įtrauktas ir įsitraukęs į bendruomenės veiklą, – geriausia prevencija nuo atskirties, smurto ir susvetimėjimo. Savo pavyzdžiu esate įkvėpimas daugeliui“, – kreipdamasi į vietos bendruomenių narius sakė tarptautinėje mugėje apsilankiusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Pasak valstybės vadovės, bendruomenės yra ypač didelė valstybės jėga, kuri gali nuveikti išskirtinius darbus. Prezidentė pabrėžė, kad būti bendruomenės nariu reiškia ne tik įsipareigojimą, bet kartu ir galimybę keisti savo kraštą, prisidėti prie žmonių gerovės kūrimo ir aktyviai veikti gražinant savo šalį.

Raginimai įvairinti veiklas
Pasak šalies vadovų, per bendruomenes itin suklestėjo su mūsų kultūriniu paveldu susiję amatai – ir tai yra labai gerai. Bet reikia įvairinti bendruomenių veiklą. Perspektyvi ir itin reikalinga kryptis – socialinė veikla. Reikia skirti daugiau dėmesio socialinių įgūdžių stokojančioms šeimoms, neprižiūrėtiems vaikams, padėti neįgaliesiems, vyresnio amžiaus žmonėms – planuoti ir teikti tas paslaugas, kokių bendruomenės nariams reikia ar trūksta.
Tarptautinės vietos bendruomenių mugės metu vyko konferencija, kurioje mokslo, bendruomenių ir valstybės institucijų atstovai diskutavo apie bendruomenės, miesto ir kaimo integracinių ryšių stiprinimą, dalinosi Lietuvos ir užsienio šalių pilietinės visuomenės ugdymo patirtimi pasitelkiant bendruomenines organizacijas. Daug dėmesio buvo skiriama socialinio verslo plėtros galimybėms vietos bendruomenėse.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.