Praėjusį mėnesį Kauno apskrities policijos pareigūnams pradėjus naudoti ypatingo dėmesio sulaukusius mobiliuosius greičio matuoklius, keliuose teigiamus pokyčius įžvelgia tiek patys gyventojai, tiek ir pareigūnai, įvardindami gatves, kuriose dažniausiai bus sutinkami „trikojai“.

Viršytas greitis

„Sudarydami gatvių sąrašą, kuriose dažniausiai išvysite mobiliuosius greičio matuoklius, analizavome ir analizuosime ne tik avaringiausias vietas, bet ir vietas, kuriose fiksuojame, kad gyventojai viršija nustatytą greitį daugiausiai. Po mėnesio darbo su mobiliaisiais greičio matuokliais, jais užfiksuotų tūkstančių pažeidimų, galime drąsiai įsivardinti vietas, kuriose darbas su šiais prietaisais bus tikslingiausias. Net ketvirtadalis skaudžių eismo įvykių įvyksta dėl nustatyto leistino greičio viršijimo, todėl prieš šią problemą užsimerkti negalime“, – pabrėžia Kauno apskrities policijai vadovaujantis Elanas Jablonskas.

Saugumo užtikrinimui

Pasak jo, reikia pripažinti, kad galbūt yra vietų, kur nustatytas leistinas greitis diskutuotinas ir galėtų būti didesnis (pvz. ne 50km/val., bet 60km/val.): „Aktyviai eismo saugumo užtikrinimo srityje dirbame ir bendradarbiaujame su savivalda. Kartu įvairias saugumo keliuose problemas gvildename saugaus eismo komisijoje. Todėl nusimatysime ir šiais metais kelti klausimus, būti aktyviais, gerinant eismo saugumo situaciją keliuose“.

Fiksavo pažeidimus

Praėjusią savaitę pareigūnai ir toliau tikrino, kaip keliuose laikomasi kelių eismo taisyklių. Vykdant policines priemones iš viso Kauno apskrities policijos pareigūnų prižiūrimoje teritorijoje buvo užfiksuota apie 2,3 tūkst. pažeidimų, iš kurių vien 2185 pažeidimai susiję su leistino važiavimo greičio viršijimo atvejais: 1501 vairuotojas viršijo greitį nuo 10 iki 20 km/val., 232 – nuo 20 iki 30 km/val, 114 – nuo 30 iki 40 km/val, 32 – nuo 40 iki 50 km/val. Taip pat buvo užfiksuoti dar šeši vairuotojai viršiję greitį daugiau nei 50 km/val.

Pasižymėjo kėdainietis

Taip pat buvo tikrintas ir transporto priemonių vairuotojų blaivumas. Iš viso išaiškinti aštuoni neblaivūs automobilių vairuotojai: nustatyti septyni lengvo girtumo atvejai, vienas –  vidutinio. Taip pat nustatyti keturi neblaivūs dviračių vairuotojai, iš kurių vienas neblaivus buvo nustatytas vasario 4 d. Kėdainių rajone. Tądien Truskavos kaime sustabdytam vyriškiui buvo nustatytas 1,12 prom. girtumas. Savo kelionę 32 metų dviratininkas turėjo tęsti jau eidamas tik greta dviračio.

Nusižengė ir pėstieji

Praėjusią savaitę pareigūnai užfiksavo 29 pėsčiųjų eismo dalyvių padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Taip pat pareigūnai nustatė šešis asmenis, vairavusius transporto priemones, tačiau neturinčių teisės to daryti.

Kauno pareigūnai informuoja, kur Kėdainių rajone mobiliuosius greičio matuoklius dažniausiai numatoma naudoti:

  • Kelyje Juodkaimiai–Pernarava, Svilių gyvenvietė;
  • Kelias Kėdainiai–Cinkiškiai;
  • Kelias Vilainiai–Šventybrastis;
  • Kelias Aristava–Šėta;
  • Kelias Panevėžys–Upytė–Kėdainiai;
  • Kelias Jonava–Kėdainiai–Šeduva ;
  • Kelias Jonava–Kėdainiai–Šeduva ;
  • Kelias Krakės–Plinkaigalis.

Kauno apskr. VPK informacija

Panašios naujienos