Aštuntą kartą žurnalo „Veidas“ paskelbtame geriausių Lietuvos merų sąraše Kėdainių rajono vadovas užėmė penkioliktąją vietą. 

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius – geriausiųjų Lietuvos merų trisdešimtuke užima penkioliktąją vietą.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius – geriausiųjų Lietuvos merų trisdešimtuke užima penkioliktąją vietą.

Kėdainių rajono meras Liberalų sąjūdžio atstovas S. Grinkevičius – vienas iš devynių naujokų, pernai gavusių mero regalijas, geriausiųjų trisdešimtuke.
Merų reitingai buvo sudaromi remiantis trimis kriterijais: „Veido“ atlikta nuomonės apklausa, per kurią merai, administracijų direktoriai, viceministrai, ministerijų kancleriai, ministerijoms pavaldžių įstaigų vadovai ir kiti respondentai nurodė 5 merus, jų nuomone, vertus nuo 1 iki 5 taškų; Laisvosios rinkos instituto sudarytu 2015 metų savivaldybių indeksu ir „Veido“ parengtu 2015 metų savivaldybių reitingu.
Penkioliktąją vietą trisdešimtuke užėmęs 56 metų Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius per pastaruosius savivaldybių tarybų ir tiesioginius merų rinkimus šaliai pateikė didelę staigmeną, sugebėjęs sutriuškinti „darbiečius“ jų partijos tėvonijoje. Liberalas S. Grinkevičius į mero kėdę sėdo atėjęs iš verslo, kurio ėmėsi Lietuvai atgavus Nepriklausomybę. G. Grinkevičius su bendraminčiais 1991 metais įsteigė bendrovę, iš kurios išaugo viena stambiausių pagardų gamybos įmonių Baltijos šalyje „Daumantai LT“.
Nors S. Grinkevičius mero poste naujokas, tačiau vietos valdžioje jis turi darbo patirties, nes rajono Taryboje dirba ne vieną kadenciją.
Pasak reitingo rengėjų, vienos gero mero receptūros nėra – tarp geriausiųjų yra ir debiutantų, ir veteranų, skirtingų partijų atstovų ar nepartinių ir net vos trisdešimtmetį peržengusių jaunų politikų.
Net patys reitingo rengėjai sako, kad ir šiuose rinkimuose dažnai savi balsuoja už savus – tad kurios partijos turi daugiau atstovų vietos ir nacionalinėje valdžioje, tų politikams lengviau prasimušti ir į geriausiųjų merų rinkimų lyderius. Tačiau tokį teiginį paneigia ir reitingų objektyvumą pagrindžia tai, kad geriausiu šalies meru išrinktas Kauno vadovas Visvaldas Matijošaitis, nepriklausantis jokiai partijai.
Antroji vieta teko Kėdainių rajono mero bendrapartiečiui Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui, uostamiesčiui vadovaujančiam nuo 2011 metų. Trečias liko taip pat liberalas Vilniaus meras Remigijus Šimašius, sostinės vadovo kėdę užėmęs praėjusiais metais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.