Kėdainiuose – neeilinė situacija. Į kanalizacijos tinklus kažkam slapta išpylus nuodingas chemines medžiagas sutriko nuotekų valymo įrenginių darbas, į Nevėžį pateko tinkamai neišvalytas vanduo. Rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius šią situaciją prilygina ekstremaliai ir operatyviai kreipsis į prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą.

Laukiama ekspertų išvadų

Kėdainiuose į nuotekų tinklus paslapčia, naktimis pilami itin dideli nenustatytų cheminių medžiagų kiekiai sutrikdė vandenvalos įrengimų darbą. Nuodingi chemikalai tiesiog nužudė dalį organinius teršalus skaidančių mikroorganizmų, tad į Nevėžio upę jau kuris laikas patenka tinkamai neišvalytas vanduo.

Apie šią situaciją sužinojęs rajono meras S. Grinkevičius sako, kad jos toleruoti negalima. Juolab, kad nelegalus teršalų pylimas į nuotekų vamzdynus Kėdainiuose fiksuojamas pirmą kartą per 18 metų. Kas galėjo taip pasielgti – naktimis į kanalizacijos tinklus išleisti didelius kiekius cheminių medžiagų, kol kas nėra žinoma.

Rajono meras S. Grinkevičius ketina prašyti teisėsaugos institucijų pagalbos. Tokį poelgį prilyginęs diversijai, jis žada kreiptis į prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą, surasti ir tinkamai nubausti kaltuosius. Apie vykdomą neteisėtą veiklą, cheminių medžiagų išpylimą į nuotekų tinklus, dėl ko sutriko miesto vandenvalos įrenginių darbas, Kėdainių rajono savivaldybė jau informavo policijos pareigūnus.

„Laukiame vandens mėginius paėmusių ir tiriančių ekspertų išvadų. Jau šiandien arba rytoj, ketvirtadienį, turėtume gauti atsakymus apie vandens užterštumą. Koks jo lygis – smarkiai užteršta upė, ar nelabai. Kitas, mus dominantis klausimas – kokios sudėties cheminės medžiagos buvo nelegaliai išpilamos į miesto nuotekų tinklus“, – sakė S. Grinkevičius.

Inicijuos ikiteisminį tyrimą

Rajono meras akcentavo, kad sulaukus laboratorinių tyrimų rezultatų jis asmeniškai kreipsis į prokurorus.

„Kaip viešo intereso gynėjas pareikalausiu pradėti ikiteisminį tyrimą ir nustatyti kaltininką. Sieksiu, kad būtų išsiaiškinta kas jis – įmonė ar fizinis asmuo. Tai labai keista situacija, net neįsivaizduoju, kas taip galėjo pasielgti, į vamzdynus išpilti tiek cheminių medžiagų, kad sutriktų normalus miesto nuotekų valymo įrenginių darbas“, – svarstė S. Grinkevičius.

Vertins „Kėdainių vandenų“ vadovo elgesį

Savivaldybės vadovas artimiausiu metu žada organizuoti posėdį esamai situacijai aptarti. Į jį bus pakviesti bendrovės „Kėdainių vandenys“ direktorius Kęstutis Vaitkevičius, Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vedėjas Remigijus Geležauskas bei savivaldybės administracijos vadovas Ovidijus Kačiulis.

„Vienas klausimų, kuriuos aptarsime, kodėl apie susidariusią kritinę situaciją žinoję dar rugpjūčio 27 dieną bendrovės „Kėdainių vandenys“ vadovas ir aplinkosaugininkai iš karto apie tai neinformavo savivaldybės administracijos direktoriaus. Man nesuvokiama, nejaugi visą savaitę reikia laukti, kol bus gautos laboratorinių tyrimų išvados? Visa tai turėjo būti atlikta kiek įmanoma operatyviau ir iš karto aiškintasi kas ir kur kelias naktis iš eilės pila chemikalus“, – piktinosi Kėdainių rajono meras S. Grinkevičiaus.

Meras užsiminė, ketinama vertinti ir Kėdainių rajono savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Kėdainių vandenys“ direktoriaus K. Vaitkevičiaus atsakomybę, kuris iš karto nesiteikė apie susidariusią kritinę situaciją informuoti administracijos vadovo O. Kačiulio. Kokią nuobaudą skirti ilgamečiam vadovui, spręs bendrovės valdyba.

Svarbiausia – surasti teršėjus

S. Grinkevičius negailėjo kritikos ir aplinkosaugininkų atžvilgiu. Jie, kaip ir K. Vaitkevičius, dėl jiems vieniems žinomų priežasčių, apie kritinę padėtį neinformavo savivaldybės ekstremalių situacijų komisijai vadovaujančio administracijos direktoriaus O. Kačiulio.

„Aplinkosaugininkai privalėjo pranešti administracijos vadovui, kaip tai daro ugniagesiai bei policijos atstovai, kai rajone įvyksta koks nors ekstremalus atvejis. Tačiau šiuo metu būtina išsiaiškinti, kas į nuotekų tinklus naktimis išleido didelius cheminių medžiagų kiekius ir sutrikdė valymo įrenginių darbą. Tikiuosi, jog teisėsaugininkai tai nustatys“, – sakė S. Grinkevičius.

 

One Response

  1. Joana

    Turbūt visiems aišku, kad piktavaliai pagaliau sugalvojo būdą, kaip pakenkti, sėkmingai dirbančiai ,rajono valdžiai.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.