Praėjusį savaitgalį baigėsi Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių konkursinio festivalio „Aguonėlė“ regioniniai turai, kuriuose pirmojo laipsnio diplomus pelnė bei į baigiamąjį respublikinį turą pateko visi trys dalyvavę Kėdainių rajono vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių kolektyvai.

Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių konkursinio festivalio „Aguonėlė“ regioniniuose turuose dėl geriausiųjų vardo varžėsi per šimtą šokių grupių, studijų ir ansamblių iš visos Lietuvos.

Kėdainių rajonui atstovavo ir pirmojo laipsnio diplomus bei teisę dalyvauti baigiamajame ture pelnė Akademijos kultūros centro mergaičių šokių grupė „Austėja“ (vadovė Regina Matulienė), Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunučių liaudiškų šokių grupė „Rytas“ (vadovė Rūta Plučiuvienė) ir Truskavos kultūros centro merginų šokių grupė „Vermenėlė“ (vadovė Nijolė Vidžiūtė). Baigiamasis respublikinis turas vyks gruodžio 10–11 dienomis Prienų kultūros ir laisvalaikio centre.

Svarbiausias ir didžiausias Lietuvos vaikų ir moksleivių sceninių liaudies šokių festivalis „Aguonėlė“ kas ketverius metus suburia per 5 tūkst. jaunųjų šokėjų. Konkurso kelionė pradedama vietiniais turais, kurių laimėtojai keliauja į regionines atrankas ir tik geriausi regionuose pripažinti kolektyvai susitinka varžytis nacionaliniame ture.

Kolektyvus, atsižvelgus į tinkamą ir menišką šokių kompozicijų atlikimą, sceninę kultūrą, programų kūrybiškumą ir originalumą, vertina profesionali Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta choreografijos žanro ekspertų komisija.

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.