Penktadienis, 27 kovo, 2026
3.3 C
Kėdainiai
PradžiaSirenosKėdainių rajone vėl degė suodžiai kamine ir sausa žolė

Kėdainių rajone vėl degė suodžiai kamine ir sausa žolė

-

Vakar dieną rajone kilo du gaisrai. Vienas – gyvenamajame name, kitas – atviroje teritorijoje. Juos abu nulėmė žmonių neapdairumas.

Prieš vidurdienį ugniagesiai skubėjo į Dotnuvos sen., Vincgalio k., Giraitės g., nes buvo gautas pranešimas, kad mediniame, vieno aukšto name (pastatas 10x10m dydžio, stogas dengtas skarda) dega suodžiai kamine.

Atvykę ugniagesiai užgesino gaisrą ir išvėdino patalpas. Apžiūrėjus namą paaiškėjo, kad gyventojai nebuvo įsirengę dūmų detektoriaus.

Ugniagesiai dar kartą įspėja gyventojus, kad suodžius kamine reikia valyti reguliariai tol, kol yra kūrenamos krosnys, kietojo kuro katilai ar židiniai. Taip pat raginama namuose įsirengti dūmų detektorius, nes tai yra privaloma visiems.

Liepsnojo 40 arų žolės

Popiet ugniagesiai iškviesti į Truskavos sen., Dvariškių I k. gesinti degančios žolės. Ugnis buvo išplitusi, ji užgesinta. Išdegė apie 40 arų.

Gyventojams primenama, kad yra draudžiama deginti žolę. Už taisyklių nesilaikymą yra numatytos baudos nuo 30-ies iki kelių šimtų eurų. Prašoma nerizikuoti ir nekelti grėsmės nei žmonėms, nei gamtai.

Neniokoti gamtos ragina ir aplinkosaugininkai, juk ugnyje sudega ne tik sausa žolė, bet ir sunaikinami kiti augalai, jų sėklos, pradedantys kaltis ūgliai, taip pat vabzdžiai, driežai, ežiai, zuikiai, perintys paukščiai, jų jaunikliai ir perimvietės.

Be to, deginant žolę pažeidžiamas paviršinis humuso sluoksnis, dirvos derlingumas sumažėja 5–8 procentais.

„Būtina priminti ir tai, kad deganti sausa pievos paklotė teršia aplinkos orą, o teršalai gali pakenkti ne tik aplinkai, bet ir žmonių sveikatai. Todėl bet kokio žolės, lapų ar kitų kultūrų deginimo reikėtų vengti. Kur kas draugiškesnis gamtinių atliekų tvarkymo būdas yra kompostuoti. Tokiu būdu pasigaminsite nemokamų vertingų trąšų ir nesukelsite grėsmės visam tam, kas yra aplinkui“, – pabrėžia aplinkosaugininkai.

,,Kėdainių mugės“, AAD ir Kauno PGV inf.

Taip pat skaitykite