Lietuvos švietimo profesinės sąjungos nuo vasario 22 dienos, pirmadienio, pradėjo neterminuotą streiką.

klaseKėdainių rajone prie jo prisijungė šešios švietimo įstaigos: „Atžalyno“ gimnazija, LSU „Aušros“ progimnazija, „Ryto“ progimnazija, Akademijos, Josvainių ir Šėtos gimnazijos.

Pasak Kėdainių rajono švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo Juliaus Lukoševičiaus, rajone yra 29 švietimo įstaigos, streikuoja 6 įstaigų pedagogai. „Rajone yra 930 pedagogų, streikuoja 248. Vadinasi, streikuojančių turime 26 procentų. Rajone švietimo įstaigas lanko 5 908 mokiniai. Dėl streiko nėra ugdomi 3 442 moksleiviai. Tai sudaro 58 procentus visų rajono mokinių“, – sakė J. Lukoševičius.

Kol kas nežinia, kiek laiko streikas tęsis, nes nuolat vyksta pedagogų ir Vyriausybės atstovų derybos.

Mokytojai reikalauja, kad nuo rugsėjo būtų pradėta įgyvendinti algų kėlimo programa, be to, siekia, kad būtų atsisakyta per krizę įvestų vadinamųjų atlyginimų žirklių, kurios esą leidžia švietimo darbuotojams už tą patį darbą nustatyti nevienodą atlygį.

Profesinės sąjungos teigia, kad streikas apėmė apie 300 mokyklų, dalyje jų streikuoja visi mokytojai.

Siekdami didesnių algų ir kitų pertvarkų pedagogai gruodį rengė įspėjamuosius streikus, o praėjusią savaitę Vilniuje vyko mitingas. Ministerijos skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis Lietuvos mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekia 823,4 euro per mėnesį. Tačiau trečdalis mokytojų dirba nepilnu krūviu, apie dešimtadalis visų pedagogų turi mažiau kaip devynias pamokas.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Aha

    O tai ką, likusius du trečdalius tebėra sukaustęs sovietmečio baimės sindromas?

    Atsakyti
  2. NE NE

    Ne-ne, likusieji sugužės prie to ,ką streikuojantiems pavyks laimėti. Juk patogiau žarijas žarstyti svetimomis rankomis.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.