Penktadienį prie prezidentūros, šalies savivaldybėms iškilmingai perduoti 48 nauji devyniolikos vietų mokykliniai autobusai „Iveco daily“. Vienas jų atiteko ir Kėdainių rajono savivaldybei.

Geltonieji autobusiukai. Vienas jų netrukus pasieks ir Kėdainių rajoną (R. Dočkaus nuotr.).

Geltonieji autobusiukai. Vienas jų netrukus pasieks ir Kėdainių rajoną (R. Dočkaus nuotr.).

Naujutėlius autobusiukus dovanoja Švietimo ir mokslo ministerija Rugsėjo 1-osios šventės proga. Juos šiemet gauna 39-os savivaldybės: Anykščių, Druskininkų, Kaišiadorių, Kretingos, Kupiškio, Molėtų, Utenos Šilutės ir kitų. Dar du autobusiukai vėliau iškeliaus į profesinio mokymo įstaigas – Smalininkų technologijų ir verslo mokyklą ir Kėdainių profesinio rengimo centrą.

O vienas – į Punsko Dariaus ir Girėno lietuvišką pagrindinę mokyklą. Autobusiuką šiemet gauna ir Vėliučionių vaikų socializacijos centras. Taip pat Vilniaus „Vilties“ specialioji mokykla-daugiafunkcis centras, Klaipėdos specialioji mokykla-daugiafunkcis centras „Svetliačiok“, šie autobusai skirti vežioti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius.

Švietimo ir mokslo ministerija rekomenduoja, kad laisvu nuo mokinių pavėžėjimo laiku ar per mokinių atostogas geltonaisiais autobusais galima vežti mokinius į olimpiadas, konkursus, varžybas, kitus renginius, į pagalbos mokiniui įstaigas, brandos egzaminų centrus, taip pat vežti mokytojus, mokyklos darbuotojus į kvalifikacijos tobulinimo renginius. Geltonaisiais autobusais galima atsivežti įsigytus vadovėlius, ugdymo priemones.

Autobusiukus atviro konkurso būdu perka Švietimo ir mokslo ministerija. Vienas autobusas šiemet kainavo daugiau nei 35 tūkst. eurų. Iš viso tam skirta 1,7 mln. eurų.

Švietimo ir mokslo ministerija Geltonųjų autobusų programą be pertraukos vykdo jau 15 metų. Per tą laiką iš viso nupirkti 739 mokykliniai autobusai. Šiemet kažkuriam laimingajam atiteko ir „jubiliejinis“ – 700-asis autobusiukas.

Daugiausia, po 18, geltonųjų autobusų turi Šakių ir Kėdainių rajonai, taip pat Radviliškio rajonas (16), o mažiausiai, po 2, –  Alytus, Visaginas, Panevėžys, Palanga, Neringos savivaldybė ir Birštono savivaldybė.

Geltonaisiais mokykliniais autobusais pavežama apie 20 tūkst. mokinių.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.