Šėlstančios gamtos stichijos žmonės padaro nemažai bėdų ir atneša nuostolių. Vakar praūžusią audrą lydėjo žaibai, kurie galimai uždegė Surviliškio seniūnijoje esantį vienkiemį. Pastatą gesino ne tik Kėdainių, bet ir Panevėžio rajono ugniagesiai.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė teigė, kad ketvirtadienio vakarą, 18.49 val., sulaukta pranešimo, kad dega namas Spigučių kaime (vėliau patikslinta, kad gaisravietė yra Surviliškio k.).

„Skambinęs žmogus pranešė, kad žaibas trenkė į namą ir jis užsidegė. Atvykus ugniagesiams, iš po namo medinių lentelių rūko dūmai, gaisrą jau gesino ūkininkas su savo technika.

Situacija buvo neeilinė, nes vieno aukšto pastatas yra vienkiemyje, aplink nebuvo vandens telkinių, iš kurių būtų galima pasipildyti vandens, tad į gaisravietę teko siųsti daugiau autocisternų. Atvyko net ugniagesiai iš Krekenavos.

Gaisro metu apdegė ir nuardyta 3 m² palėpės skliauto bei apie 4 m² medinių lentelių. Buvo įtarta, kad gaisras kilo dėl trumpojo jungimosi, tačiau tiksli priežastis paaiškės atlikus tyrimą“, – informavo ugniagesių atstovė spaudai.

Reikia įsirengti žaibolaidžius

Jei paaiškėtų, kad gaisras kilo dėl žaibo, tai būtų vienas pirmųjų tokių atvejų Kauno apskrityje šiais metais. Kada įvyks nelaimė sunku prognozuoti, tad geriau yra iš anksto pasirūpinti savo turto saugumu.

Kol neįvyko nelaimė, geriausia ant pastatų įsirengti žaibolaidžius, o jeigu jie jau yra, patartina patikrinti, ar jie gerai įžeminti, tvarkingi.

Kur žaibolaidžiai yra privalomi?

Pagal statybos techninio reglamento antrąjį punktą, išorinė statinių apsauga nuo žaibo privaloma ir šio reglamento reikalavimai taikomi naujai projektuojamiems, statomiems, rekonstruojamiems ar kapitališkai remontuojamiems visų paskirčių statiniams [6.7], įvertinus riziką pagal LST EN 62305-2 [6.4] reikalavimus, išskyrus:

– visų paskirčių nesudėtingiems statiniams [6.13];

– gyvenamosios paskirties (vieno buto) pastatus (namus) [6.7 , 7.1 p.];

– gyvenamosios paskirties (dviejų butų) pastatus (namus) [6.7 , 7.2 p.];

– pagalbinio ūkio paskirties pastatus [6.7 , 8.17 p.];

– susisiekimo komunikacijas [6.7 , 9 p.];

– inžinierinius tinklus [6.7 , 10 p.];

– kitus statinius [6.7 , 11, 12, 13 p.].

• Kitiems statiniams išorinė statinių apsauga nuo žaibo projektuojama ir įrengiama, jeigu tai numato kiti teisės aktai arba statytojo (užsakovo) pageidavimu.

Daugiau informacijos https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.358695

Kėdainių mugės“ ir PAGD prie VRM Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos