VšĮ Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė Stebėtojų tarybos nariams pateikė Kėdainių PSPC vadovo 2014 metų ataskaitą.

VšĮ Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė Stebėtojų tarybos nariams pateikė Kėdainių PSPC vadovo 2014 metų ataskaitą.

Kaip ir kasmet, Viešosios įstaigos Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Audronė Rimkevičienė Stebėtojų tarybos nariams pateikė Kėdainių PSPC vadovo 2014 metų ataskaitą pagal atskiras veiklos sritis, statistinius duomenis, įvykdytus darbus ir laukiamus rezultatus.

Padidėjo darbuotojų skaičius

Po 2014 m. sausio 1 d. reorganizavimo, prie Kėdainių PSPC prijungus visas rajono ambulatorijas, įstaigoje padidėjo darbuotojų skaičius (per 100) iki 354.

Padidėjo prisirašiusiųjų gyventojų skaičius (per 14 tūkst.) iki 48 tūkst., iš jų nedraustų asmenų – per 4 tūkst. Prijungus ambulatorijas, iš 44 tūkst. prisirašiusiųjų pacientų, maždaug trečdalis yra vyresnio amžiaus – per 50 metų, kurie dažniausiai ir lankosi centre bei jo padaliniuose.

Praėjusiais metais apsilankymų pas gydytojus skaičius padidėjo, bet jų didėjo tiek, kiek prisidėjo pacientų, prijungus ambulatorijas. Pamažėjo apsilankymų pas psichiatrus, sumažėjęs apsilankymų skaičius pas pediatrus yra susijęs su vaikų mažėjimu. Greitosios medicinos pagalbos skyriaus paslaugų kiekis buvo pakankamai stabilus – kaip ir kasmet per 14 tūkst. iškvietimų per metus.

Vykdytos programos

Kalbėdama apie Kėdainių PSPC vykdytus projektus, direktorė pažymėjo, jog 10 projektų buvo finansuota visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, 1 projektas – savivaldybės biudžeto lėšomis. Tai – Odontologinės priežiūros/pagalbos paslaugų kokybės gerinimas. Šio projekto lėšomis yra įrengtos dvi darbo vietos odontologams (viena dantų gydymo skyriuje centre, kita – Pernaravos ambulatorijoje, kuri savo įrangos neturėjo).

Elektroninių sveikatos paslaugų plėtra Kauno regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose yra trečias struktūrinių fondų finansuojamas projektas, tačiau, direktorės manymu, mažiausiai sėkmingas. Nors projekto vykdymas baigiasi gegužės mėnesį, antrus metus vykdoma programa dar nėra baigta ir bandomųjų versijų dar nėra pateikta.

Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamos 6 programos, vykdomos keletą metų iš eilės, išlieka tos pačios. „Geresnių rezultatų, žinoma, galima pasiekti, bet ir dabartiniai rezultatai nėra blogi“, – pastebėjo direktorė.

Įstaigos pajamos

Praėjusiais metais Kėdainių PSPC iš viso gavo 14 mln. 240 tūkst. Lt pajamų, t. y., 3 mln. 600 tūkst. Lt daugiau, lyginant su 2013 metais. Daugiau nei 3 mln. Lt daugiau lėšų gauta iš PSDF, daugiau gauta pajamų ir už mokamas medicinos paslaugas.

Didžioji lėšų dalis – per 8 mln. Lt, skirta darbuotojų darbo užmokesčiui. Padidėjo išlaidos medicinos reikmenims ir paslaugoms – išleista per 1 mln. 401 tūkst. Lt , o 2013 m. – per 830 tūkst. Lt. Priežastis – ambulatorijoms buvo perkamos labai skirtingos priemonės ir medžiagos – tai ir padidino kaštus.

2014 metų įstaigos finansinės veiklos rezultatas (nuostolis) sudaro 1,03 proc. (146 848 Lt) nuo visų pajamų. Metų pradžioje darbuotojams teko mokėti išeitines išmokas bei išmokas už nepanaudotas atostogas.

„2015 metais balo vertė už visas suteiktas paslaugas didėja iki 0,99 €. Tai suteikia vilčių metus baigti su teigiamu finansiniu rezultatu“, – optimistiškai apibendrino įstaigos vadovė.

Reorganizacija minuso nedavė 

VšĮ Kėdainių PSPC vadovo 2014 metų veiklos ataskaitą Stebėtojų tarybos nariai vienbalsiai įvertino teigiamai.

VšĮ Kėdainių PSPC vadovo 2014 metų veiklos ataskaitą Stebėtojų tarybos nariai vienbalsiai įvertino teigiamai.

Palyginus su 2013 metais, kai įstaigos sąnaudos sudarė daugiau nei pusę milijono litų, 2014 metų sąnaudos žymiai mažesnės – nepilni 147 tūkst. Lt. Akivaizdus faktas, jog įstaigos reorganizacija minuso nedavė. „Tikimasi, jog iš ambulatorijų prijungimo per metus bus sutaupyta apie 300 tūkst., skaičiuojant litais. Jeigu šiandien to pliuso dar nematom, tai tik todėl, jog darbuotojams reikėjo daug mokėti išeitinių kompensacijų“, – paaiškino A. Rimkevičienė.

Vadovo darbo užmokestis praėjusiais metais, lyginant su 2013 m. – sumažėjo maždaug 200 litų per mėnesį.

Vidutinis vieno darbuotojo darbo užmokestis yra 2 134 Lt. Šeimos gydytojo vidutinis atlyginimas – 3 924 Lt (priskaičiuotas), slaugytojo – 1 845 Lt.

Pasak direktorės, tiek gydytojai, tiek slaugytojai iš prevencinių programų bei skatinamųjų paslaugų turi galimybę uždirbti ir daugiau.

Džiugino pacientų apklausos rezultatai, atlikti praėjusių metų pavasarį. Buvo apklausti ir kaimo ambulatorijų pacientai. Kėdainių PSPC ir jo padalinių teikiamomis paslaugomis patenkinti 80,7 proc. pacientų. Direktorės teigimu, tai labai aukštas įstaigos įvertinimas.

Uždavinys išlieka tas pats – jaunų specialistų paieška

VšĮ Kėdainių PSPC šiuo metu dirba 5 šeimos gydytojai, sulaukę pensinio amžiaus, 3 iš jų dirba ambulatorijose, 3 šeimos gydytojai jau perkopę 60 metų amžiaus ribą. Nuolat didėja slaugytojų, kurių amžius per 60 metų, skaičius (tiek mieste, tiek kaime). Tai reiškia, kad artimiausiu metu uždavinys išlieka tas pats – jaunų šeimos gydytojų ir bendrosios praktikos slaugytojų paieška, o tuo pačiu prieinamų ir kokybiškų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimas visiems rajono gyventojams.

Aktuali išlieka Greitosios medicinos pagalbos automobilių ir medicininės įrangos juose atnaujinimo problema bei administracinio korpuso, kurio II-ame aukšte yra dantų gydymo skyrius, renovacija.

Pagrindinis veiklos tikslas

Kėdainių PSPC yra asmens sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros paslauga. Praėjusiais metais įstaiga teikė šeimos gydytojo, vidaus ligų gydytojo, vaikų ligų gydytojo, gydytojo akušerio ginekologo, gydytojo chirurgo, bendrosios praktikos gydytojo odontologo, bendruomenės slaugytojo, bendrosios praktikos slaugytojo, akušerio, odontologo padėjėjo ir burnos higienisto paslaugas įstaigą pasirinkusiems asmenims, pirminės psichikos sveikatos priežiūros, greitosios medicinos pagalbos, privalomojo sveikatos mokymo ir slaugos diabetologo paslaugas – visiems rajono gyventojams. Nedraustiems privalomuoju sveikatos draudimu nemokamai teikta tik būtinoji pagalba, kitos paslaugos – mokamos.

Asta Raicevičienė

VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.