Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Kėdainių rajone, augant naujų COVID-19 atvejų skaičiui, daugėja ir negalinčių dirbti medikų. VšĮ Kėdainių PSPC administracija informuoja, kad dėl medikų, sergančių COVID-19 arba esančių izoliacijoje, auga ir taip didelis visos įstaigos personalo užimtumas. Praėjusios savaitės duomenimis, sirgo arba buvo izoliacijoje apie 10 proc. medicinos darbuotojų ir pagalbinio personalo, iš jų – 9 gydytojai.

,,Situacija yra sudėtinga. Didėjantis sergamumas padidino šeimos gydytojų darbo krūvius. Ypač pradėjus plisti COVID-19 rajono mokyklose, pediatrai kiekvieną dieną ar bent kas antrą dieną turi pasirūpinti po 40 ar net po 50 vaikų. Visi laukia mokinių žiemos atostogų, kurios galbūt pristabdytų šios infekcijos plitimą mokyklose ir situacija šiek tiek pagerėtų.

Mūsų darbuotojai taip pat turi mokyklinio amžiaus vaikų, kurie parsineša į namus viruso sukėlėją. Pastarąją savaitę poliklinikos registratūroje iš 6 registratorių 3 serga arba izoliavosi. Tie šeimos gydytojai, kurie serga lengvai, dirba nuotoliniu būdu, tačiau yra ir sergančių rimčiau, kai dirbti su pacientais negali. Todėl dirbantiesiems krūviai didėja.

„Tai, kad mes piktinsimės, tikrai nieko nepadės. Dirbančių žmonių turime tiek, kiek turime. Dar kartą primenu, kad, paskambinus į registratūrą, būtina tiksliai žinoti savo gimimo datą, telefono numerį, kad kuo trumpiau užtruktų pokalbis su registratore ir problema išsispręstų“, – direktorė sakė A. Rimkevičienė.

Šeimos gydytojai pastarosiomis savaitėmis kasdien aptarnauja iki 60–70 pacientų. Tai yra beprotiškai didelis krūvis, baisu, kad iš tikrųjų ne kovidas, o pervargimas bei įtampa gali sukelti ir gydytojų ligas,“ – su nerimu kalbėjo VšĮ Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė.

Pasak įstaigos vadovės, pacientai ne kartą informuoti, kaip reikėtų registruotis arba pasiruošti skambinant į registratūrą. ,,Tai, kad mes piktinsimės, tikrai nieko nepadės. Dirbančių žmonių turime tiek, kiek turime. Valytojos į registratūrą tikrai nepasodinsi.

Dar kartą primenu, kad, paskambinus į registratūrą, būtina tiksliai žinoti savo gimimo datą, telefono numerį, kad kuo trumpiau užtruktų pokalbis su registratore ir problema išsispręstų.

Jeigu pokalbio metu pacientas pradeda reikšti pasipiktinimą, tai – nepykit – registratorė tiesiog padės telefono ragelį. Laikas yra brangus visiems. Jeigu aš piktinuosi, tai reiškia, kad kitas pacientas tuo metu negali prisiskambinti, ypač dabar, kai liko pusė registratūros darbuotojų. Labai tikiuosi visų pacientų supratingumo ir kantrybės,“ – sakė VšĮ Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė.

Nežiūrint sergamumo, pirminės sveikatos priežiūros paslaugos įstaigoje užtikrinamos ir teikiamos pilna apimtimi.

Panašios naujienos