VšĮ Kėdainių PSPC nuo gruodžio 1 dienos galima pasiskiepyti nuo pavojingos ir klastingos pneumokokinės infekcijos, kuri sukelia rimtas, kartais net mirtinas ligas. Nemokamas skiepijimas galimas tik rizikos grupėje esantiems asmenims, visi kiti už skiepą turės pakloti solidžią sumą. 

vaccinations

Nuo 2014 metų kūdikiai iki vienerių metų amžiaus yra skiepijami pagal skiepų kalendorių nuo pneumokokinės infekcijos. Tačiau kitiems asmenims, ypač esantiems rizikos grupėje, derėtų pasiskiepyti.

Pneumokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kuri gali sukelti įvairias ligas. Dažniausiai pneumokokinės infekcijos sukėlėjas sukelia plaučių uždegimą, bet gali būti ir meningito, anginos, endokardito (vidiniame širdies sluoksnyje (endokarde) arba širdies vožtuvuose esančio bakterijų ar grybelių židinio sukelta liga) bei kitų ligų priežastimi.
„Ši infekcija gali sukelti sunkias, kartais net mirtinas ligas. Problema ta, kad šį sukėlėją visi mes nešiojamės savo nosiaryklėje. Infekcija ypač paplitusi tarp vaikų, bet nuo atžalų gali užsikrėsti suaugusieji. Tačiau nors ir daugelis nešiojamės šią bakteriją nosiaryklėje, dar nereiškia, kad susirgsime. Jei yra normali imuninė sistema, problemos dėl to nėra“, – sakė Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja organizaciniam metodiniam darbui Jūratė Judickienė.
Ligos pasireiškia tada, kai organizmo imunitetas nusilpęs, taip pat ir dėl nepalankių išorinių faktorių: peršalimo, pervargimo, stresinės situacijos, virusinės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos ir kita.
„Užsikrečiama oro lašeliniu būdu. Nuo vaikų užsikrėtusiems suaugusiesiems (jei jų imunitetas yra nusilpęs) minėtos ligos gali pasireikšti itin sunkiai“, – perspėjo gydytoja.
Nuo gruodžio 1-osios dienos pagal Sveikatos apsaugos ministrės įsakymą, rizikos grupėje esantys asmenys yra skiepijami valstybės kompensuojama vakcina.
„Rizikos grupėms yra priskiriami vaikai nuo 2 – 18 metų, kurie serga lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip bronchų astma, cistine vibroze, inkstų ligomis, cukriniu diabetu, reumatinėmis ligomis. Sergant nusilpsta organizmo imuninė sistema ir pacientams pneumokokinė infekcija tampa labai pavojinga. Rizikos grupei yra priskiriami ir suaugę asmenys, kuriems diagnozuotas nefrozinis sindromas, sutrikusios inkstų, kepenų funkcijos, serga reumatinėmis ligomis, taip pat ir onkologiniai ligoniai. Vaistų nuo šių ligų vartojimas slopina imuninę sistemą ir ją išbalansuoja“, – sakė pašnekovė.
Norintys pasiskiepyti, pirmiausiai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jei asmuo nėra rizikos grupėje, tačiau norėtų būti vakcinuotas, jam už vakciną jau tektų mokėti pinigus.
„Nuo 2014 metų kūdikiai iki vienerių metų amžiaus yra skiepijami pagal skiepų kalendorių nuo pneumokokinės infekcijos. Mūsų mažyliai jau yra apsaugoti nuo šių galimų grėsmių“, – sakė J. Judickienė.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) 2013 metais sudarytoje diagramoje informuojama, jog viena iš dažniausių susirgimų ir mirties priežasčių pasaulyje yra pneumokokinė infekcija, nors nuo šios infekcijos vakcina yra. „Žemesnes“ vietas užima tymai, rotavirusinė infekcija, kokliušas, stabligė, meningokokinė infekcija.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.