Praėjusią savaitę darbą VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) Odontologijos skyriuje pradėjo nauja gydytoja odontologė Gabrielė Beržanskienė.

Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) ji baigė magistro studijas, kur įgijo gydytojo odontologo kvalifikaciją. Vėliau įstojo į vaikų odontologijos rezidentūrą, kurią baigusi įgijo vaikų odontologo specialybę. Du metus LSMU dirbo dėstytoja – trečio kurso studentams (užsieniečiams) dėstė odontologinių ligų profilaktikos kursą. Turinti patirties darbe, taikant sedaciją bei narkozę.

Šiuo metu gydytoja odontologė dar dirba privačiose klinikose Panevėžyje ir Kaišiadoryse. Savo žiniomis ji nori pasidalinti dirbdama ir valstybiniame sektoriuje.

Nori pasidalinti žiniomis

Gydytoja odontologė girdėjusi nusistovėjusių nuomonių, kad dirbti ,,valdiškoje“ įstaigoje nėra prestižas. ,,Pagalvojau, reikia pabandyti, gal čia ne taip ir blogai. Norisi įgytomis žiniomis pasidalinti su kitais kolegomis. Suprantama, kad poliklinikoje pacientams skirtas laikas yra ribotas – ne visada laiko ir dėmesio gali skirti tiek, kiek norėtųsi, bet pagal galimybes norisi maksimaliai suteikti reikiamas paslaugas vietoje, kad pacientui nereikėtų vykti kitur. Ypač laukiu vaikučių, ikimokyklinio, mokyklinio amžiaus, paauglių. Svarbu, kad jie ateitų. Jeigu jau mes negalėsime padėti, galėsime siųsti į Kauno klinikas“, – sakė naujoji gydytoja odontologė.

Tėvų priežiūra būtina

Pasidomėjus, kokia vaikų dantų būklė, kiek jau jai teko susipažinti, pradėjus dirbti Kėdainiuose, Gabrielė Beržanskienė išskiria keletą ,,liūdnesnių“ atvejų, kiti vaikai turi labai sveikus dantis. ,,O kokia vaikų dantų būklė, labai priklauso nuo tėvų indėlio – kiek jie įskiepija vaikams, kad dantis prižiūrėti ir valyti būtina“, – akcentuoja specialistė.

Pasak gydytojos odontologės, profilaktikai nepakanka vieną kartą metuose ateiti pasitikrinti dantis, geriau ateiti du tris kartus ir dėl to bus tik geriau – pacientai bus sveikesni ir mažiau darbu bus apkrauti odontologai“, – pataria ji.

Tikrintis ne tik dėl pažymų

,,Tikrintis rekomenduoju ne tik dėl pažymų, raginu atvykti pasitikrinti kartą į pusmetį būtinai. Tiesiog patikrinti, kokia yra burnos higiena, ar yra kažkokie pokyčiai – gerėja ar blogėja situacija. Jeigu yra kažkoks sudėtingas atvejis, tokį pacientą galime pasikviesti atvykti į skyrių ir dažniau – pasižiūrėti, pamokyti. Tėvai turi padėti vaikams išsivalyti dantis, paaiškinti, kokie turi būti valymo judesiai, kokias dantų priežiūros priemones pasirinkti. Dažnai pacientai nusiperka bet ką, pasitiki reklama, nesikonsultuoja su specialistais. O mes ir patarimų galime duoti, kad maksimaliai geras priemones pasirinktų. Nebūtinai jos turi būti brangios, jų galima įsigyti net ir prekybos centre, tik reikia žinoti, į kokius tam tikrus dalykus atkreipti dėmesį. Juk renkantis neretai lemia pakuotės paveikslėlis“, – pažymi gydytoja odontologė.

Ne visi vaikai bijo odontologų

Specialistė pastebi skaudžių situacijų ir paauglių amžiuje, kai vyksta brendimas, jie neklauso tėvų, patys ieško savęs. ,,Priešmokyklinis amžius ir paauglystė – tai kertiniai amžiaus tarpsniai, kai burnos problemos būna didesnės. Tuomet labai svarbu pasikonsultuoti su specialistu, pasitikrinti dantų būklę. Ne visi vaikai bijo odontologų – yra ir labai drąsių vaikų. Ypatingai sunku dirbti su vaikais, turinčiais elgesio sutrikimų. Kartais gali prireikti gydymo su narkoze ar taikant sedaciją, tik tokiam gydymui reiks siuntimo į tretinį lygį“, – paaiškina Gabrielė Beržanskienė.

Gydytoja odontologė Gabrielė Beržanskienė dirba antradieniais ir penktadieniais, nuo 7.00 iki 17.00 val. Registruotis galima tel.: +370 347 52633; +372 347 61314 arba internetu https://www.esveikata.lt/

Viršelio nuotr.: Darbą Kėdainių PSPC Odontologijos skyriuje pradėjo nauja gydytoja odontologė Gabrielė Beržanskienė. (A. Raicevičienės nuotr.)

Panašios naujienos