Nuo vasario 1-osios darbą VšĮ Kėdainių PSPC dantų gydymo skyriuje pradėjo nauja gydytoja odontologė Joana Urbelytė, praėjusiais metais Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigusi odontologijos magistro studijas. Praktikos metu bei po studijų Joana dirbo savo mamos privačiame odontologijos kabinete. Šiuo metu dirba ne tik VšĮ Kėdainių PSPC, bet ir Grytės Urbelienės odontologijos klinikoje bei dar viename privačiame odontologijos kabinete Kaune.

Tęsia odontologijos tradicijas

Joana gali didžiuotis esanti ketvirtos kartos gydytoja odontologė. Jos mama taip pat gydytoja odontologė, Kaune turi privačią odontologijos kliniką. Dantų gydytojos buvo Joanos močiutė ir promočiutė.

,,Mano šeimoje odontologijos tradicijos tęsiamos nuo 1928 metų, kai Kauno medicinos universiteto odontologijos studijas baigė mano promočiutė. Berods, ji buvo ketvirtosios laidos absolventė.1955 metais stomatologijos fakultetą baigė ir močiutė. 1990 metais Kauno medicinos akademijos stomatologijos fakultetą baigė mano mama. Deja, močiutės jau nebeturiu, lemtingas sutapimas – aš gimiau per jos laidotuves, todėl močiutės garbei ir atminimui man davė jos vardą, kad tarsi pratęsčiau jos palikimą,“ – pasakoja odontologų dinastijos jauniausioji atstovė.

Paklausta, ar ji jau pirmoje klasėje žinojo, kad bus dantų gydytoja, Joana plačiai nusišypsojusi atsako: ,,Anksčiau, nes dar vaikystėje girdėdavau tėvus kalbant apie tai ir man tai buvo natūralu.“

,,Aš visą laiką norėjau studijuoti mediciną, mane traukė medicina. Pasirinkus šią profesiją ir dirbdama mediko darbą, patiri ne tik malonumą. Būna iššūkių, sunkumų, streso. Bet kai pamatai rezultatą, viskas atsiperka. O rezultatas – graži paciento šypsena arba dingęs skausmas,“ – sako gydytoja.  

Būtina tikrintis profilaktiškai

Paklausta, kokią žinią šiandien nori perduoti savo būsimiesiems pacientams, J. Urbelytė  kviečia kėdainiečius ateiti pas odontologus ir jų nebijoti. Pasak jos, tikrai nebe tie laikai, kai gydytojai odontologai darydavo kažką prieš paciento valią ir skausmingai. Kiekvienas šios srities gydytojas stengiasi suteikti kuo mažiau nemalonių pojūčių.

,,Ar galima ramiai gyventi ir kurį laiką pamiršti kelią pas odontologą, jei nejauti dantų skausmo? Ar tokia nuomonė apgaulinga?“ – klausiu gydytojos.

,,Mes nebe reikalo prašome ateiti du kartus į metus profilaktiškai pasitikrinti dantis, nes kai jau pradeda skaudėti, reiškia, kad problema pasiekė danties centrą, nervus, o šį procesą mes dar galėjome sustabdyti.

Du kartus per metus rekomenduoju atlikti profilaktinį dantų patikrinimą, užkirsti kelią dantų bei dantenų ligoms, nei po ilgo nesilankymo pas odontologą išgirsti, kad jau per vėlu. Jeigu ir dantų neskauda ar nejaučiate kitų nemalonių pojūčių burnoje, tai nereiškia, kad problemos nėra. O problema ,,tyliai“ slypėti gali ir ilgai“, – kalbėjo pašnekovė.

Kitaip reaguoja mažieji pacientai

Paklausta apie didžiausias šių dienų dantų problemas, medikė sako, kad jos skiriasi priklausomai nuo žmonių amžiaus grupės. Vyresnio amžiaus žmonėms problemas pasunkina prasta burnos higiena arba atsisakymas profesionalios burnos higienos, o kai kurie jauni žmonės dar vis įsibaiminę ir bijo eiti pas odontologą. Kitaip reaguoja mažieji pacientai.

„Tarkim, trijų metų vaiko kartais niekam neįmanoma pražiodyti. Su vaiku, prieš ateinant pas odontologą, reikia dirbti šeimos nariams. Mes stengiamės su jais gražiai bendrauti, bet kartu ir nepasiduoti vaikui – tai labai subtilus darbas“, – pastebi ji.

J. Urbelytė pripažįsta esanti kitos kartos gydytoja odontologė ir jai labai svarbu atkreipti  dėmesį į paciento jausmus.

,,Čia atėjusi labai nustebau dėl to, kas man ir buvo labai aktualu renkantis odontologo darbą – šiame dantų gydymo skyriuje dirbama būtent su kai kuriomis identiškomis medžiagomis, su kuriomis dirbu ir privačiame kabinete ir kurios yra vienos iš mano mėgstamų. O darbo kokybei labai svarbu medžiagos kokybė“, – sako Joana.

Gydytoja odontologė J. Urbelytė VšĮ Kėdainių PSPC dantų gydymo skyriuje dirba antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 7 iki 16.30 val.

A. Raicevičienės nuotr.