Kėdainių PSPC sveikatos mokymo organozatorė Danutė Šilkaitienė matuoja arterinį kraujo spaudimą.

Kėdainių PSPC sveikatos mokymo organozatorė Danutė Šilkaitienė matuoja arterinį kraujo spaudimą.

Paskutinį rugsėjo sekmadienį, šiais metais rugsėjo 27-ąją, minima Pasaulinė širdies diena. Šių metų šūkis – ,,Sveiki širdžiai pasirinkimai kiekvienam ir visur“.

Ši diena minima siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvenseną. Pasaulinė širdies federacija ir Lietuvos širdies asociacija atkreipia dėmesį į tai, kad širdies sveikatą veikia aplinka, kurioje gyvename. Tarptautiniai sveikatos ekspertai pateikia būdus, kaip pakoreguoti aplinkos sąlygas kasdieniniame gyvenime, darbe ir laisvalaikiu ir taip sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką sau ir savo artimiesiems. Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojai prisijungia prie šios iniciatyvos ir ragina visuomenę nelikti abejingiems ir kasdien rūpintis savo ir artimųjų širdies sveikata.

Vykdo tęstinę programą

VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) sveikatos kabineto darbuotojai įgyvendina Kėdainių rajono savivaldybė remiamą tęstinę programą „Rizikos veiksnių nustatymas – ankstyva širdies kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktika“. Programos tikslas – informuoti gyventojus apie širdies kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto atsiradimo priežastis bei rizikos faktorius, įvertinti rizikos faktorius profilaktinių patikrinimų metu, nurodyti svarbiausius sveikatos stiprinimo kelius ir būdus, leidžiant metodinę literatūrą, organizuojant renginius. Paslauga skirta asmenims, nepatenkantiems į valstybės finansuojamos širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupę: vyrai iki 40 m. ir nuo 55 m. amžiaus, moterys iki 50 m. ir nuo 65 m.

Kviečiame į paskaitą ir nusistatyti rizikos faktoriuspriemonės

Minint Pasaulinę širdies dieną ir įgyvendinant programą „Rizikos veiksnių nustatymas – ankstyva širdies kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktika“, rugsėjo 25 dieną (penktadienį) Kėdainių ligoninės salėje (Budrio g. 5, I aukšte):

9.00 val. paskaita „Širdies kraujagyslių ligų rizikos faktoriai ir jų profilaktika“.

9.00 – 12.00 val. nemokamai ir be išankstinės registracijos:

  • tiriamas bendras cholesterolio, trigliceridų ir cukraus kiekis kraujyje (rezultatai tikslesni, kai tyrimai atliekami nevalgius);

  • skaičiuojamas kūno masės indeksas (KMI),

  • matuojamas arterinis kraujo spaudimas (AKS),

  • matuojama liemens ir klubų apimtis bei skaičiuojamas jų santykis;

  • platinama informacinė mokomoji medžiaga sveikatos stiprinimo, ligų rizikos faktorių nustatymo, kontrolės ir kt. temomis.

Asta Raicevičienė

VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.