Kėdainių profesinio rengimo centras kasmet tampa vis populiaresnis. Šią mokymo įstaigą renkasi mokiniai, pabaigę dešimt klasių, abiturientai bei jau turintieji aukštąjį išsilavinimą.


Šiais metais, pasak įstaigos direktoriaus Dangiro Kačinsko, stojimo procesas vyksta sklandžiai, o preliminariais duomenimis, pirmakursių skaičius nenusileis praėjusių metų įstojusiųjų skaičiui. Be to, po truputį ryškėja ir profesijos lyderės, sutraukiančios ypač didelį norinčių mokytis asmenų skaičių.

Tikimasi daugiau pirmakursių nei pernai

„Mūsų centro bendruomenė džiaugiasi, kad priėmimas vyko pakankamai sklandžiai, o priimtųjų skaičius po pirmojo etapo buvo panašus kaip ir praėjusiais metais.

Tikimės, kad absoliuti dauguma jų pasirašys sutartis su Kėdainių profesinio rengimo centru ir čia sėkmingai mokysis“, – kalbėjo centro vadovas D. Kačinskas. Tiesa, tikslus pradedančių mokslus skaičius paaiškės rudenį.

Praėjusio antradienio duomenimis, šiais metais pirmajame priėmimo etape dokumentus pateikė 126 norintieji, antrajame etape – dar 50 asmenų. Praėjusiais metais atitinkamai buvo 132 ir 38 pageidaujantieji.

Kėdainių PRC direktorius Dangiras Kačinskas. (Kęstučio Grigaičio nuotr.)


Geros žinios vienuoliktokams

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad ir šiais metais planuojamas dar vienas, vadinamasis žiemos, priėmimas, prasidėsiantis lapkričio mėnesį. Jo metu pateikti stojimo dokumentus į laisvas vietas galės tie, kurie grįš iš atostogų, pamąstę nuspręs vis dėlto rinktis profesinį mokymąsi ir įgyti specialybę.

D. Kačinskas taip pat akcentavo, kad, neoficialiomis žiniomis, vienuoliktų klasių moksleiviai, kurie, įstoję į gimnazijas, vis dėlto nuspręs mokytis profesinio rengimo centre, per rugsėjo bei spalio mėnesius dar galės apsigalvoti ir iš gimnazijų pereiti tęsti mokslų į profesinio rengimo centrą, kur mokysis ne tik bendrojo lavinimo dalykų, bet kartu įgis ir profesiją.
Centro vadovo žiniomis, mokslus Kėdainiuose renkasi ne tik kraštiečiai, bet ir kitų regionų gyventojai.


Dar yra laisvų vietų

Šių metų priėmimo rezultatai rodo, kad populiariausia profesija, kurią rinkosi būsimieji pirmakursiai, buvo suvirintojo specialybė.

„Ją rinkosi mokiniai, baigę ir dešimt klasių, ir abiturientai, ir tie, kurie jau turi profesinę kvalifikaciją. Grupės yra pilnos“, – sakė profesinio rengimo centro vadovas.

Gana nemažai norinčiųjų sulaukta ir kitose profesijose – automobilių mechanikų, logistų-ekspeditorių, padavėjų-barmenų. Pateikti stojimo dokumentus galima per LAMA BPO sistemą arba ateiti į Kėdainių profesinį rengimo centrą ir čia kartu su specialistų pagalba pateikti reikalingus dokumentus.

Šimtai tūkstančių eurų – praktinės mokymo bazės modernizavimui

Deja, tačiau mažiausiai pageidaujančiųjų mokytis buvo maisto pramonės darbuotojo specialybės.

„Dėl to esame gana nusiminę, nes mūsų rajone yra labai išvystyta maisto pramonė. Per pirmą priėmimo etapą nesusirinko minimalus norinčiųjų skaičius, tad ši programa yra uždaroma. Manau, kad tam yra ir objektyvių priežasčių – mūsų mokykloje nėra pakankamos maisto pramonės darbuotojo ruošimo bazės“, – kalbėjo D. Kačinskas.

Tačiau vadovas kartu turi ir gerų žinių – maždaug prieš mėnesį centro administracija pateikė infrastruktūrinį projektą, iš kurio tikimasi gauti apie pusę milijono eurų. Didžioji dalis lėšų būtų skiriama maisto pramonės specialybės praktikos įrangai supirkti.

„Labai tikimės, kad mokiniai iš bendrojo lavinimo mokyklų, kuomet pas mus apsilankys, pamatys ir įvertins naująją, modernią praktinę mokymo bazę, susidomės ją tikimės turėti maždaug po metų. Juk maisto pramonės darbuotojo profesija yra itin aktuali mūsų rajono verslui“, – teigė D. Kačinskas.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Mirties nuosprendis mokyklai atšauktas | Kėdainių mugė

    […] Prispausti Truskavos bendruomenės argumentų, valdantieji buvo priversti patys trečią kartą teikti tarybai sprendimą dėl savo „buldozeriu prastumto“ sprendimo atšaukimo. Trečiajame posėdyje po pusantros valandos „politinio maivymosi“, nors ir nenoriai, valdantieji paspaudė mygtukus „už“. Savo nuomonės nepakeitė vienintelis Tomas Bičiūnas, kaip balsuoti, neapsisprendė Gitana Kaupienė ir Dangiras Kačinskas. […]

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.