Vakar paskutinėse 2021 metų „Optibet A lygos“ rungtynėse praėjusį sekmadienį Kėdainiuose sostinės „Riteriai“ 6:0 sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“.

„Nevėžiui” tenka grįžti į LFF Pirmąją lygą, kurioje kėdainiečiai pernai buvo tapę čempionais.

Žaidėjams prasideda atostogos, klubo vadovams – pasiruošimas 2022 metų sezonui.

Paskutinės

Paskutinėse 2021 metų sezono rungtynėse Kėdainiuose, nepaisant netekčių (komandai padėti negalėjo Olaidė Badmus, Rokas Filipavičius, Artūras Dolžnikovas, Valdas Paulauskas) ir nepaisant to, kad rungtynės vyko išvykoje, „Riteriai“ savo persvarą Kėdainiuose pabandė įtvirtinti nuo pirmųjų minučių.

Vos per šešias minutes, kai krito pirmasis rungtynių įvartis, „Riteriai“ pasižymėti galėjo net tris kartus. Iš pradžių į vartų plotą nepataikė M. Grigaravičius, netrukus gerą Marko Pavlovskio smūgį atrėmė „Nevėžio“ vartininkas.

Pirmasis įvartis krito po kampinio. Nuostabus M. Pavlovskio perdavimas į baudos aikštelę, laiku bei vietoje pakišta D. Barausko galva ir kamuolys atsidūrė vartų tinkle. Šis įvartis kiek sumažino rungtynių tempą, tačiau tai „Riteriams“ nei kiek netrukdė ir toliau kurti progas, mušti įvarčius.

Beveik įpusėjus pirmajam kėliniui, Aleksandras Levšinas nuostabiu perdavimu pavaišino G. Paulauską, kuris iš kelių metrų padvigubino skirtumą. Gyčiui tai buvo tik antrasis sezono įvartis.

Kad nepasirodytų maža, „Riteriai“ ir toliau spaudė varžovus, kurie, iš esmės, tik atsimušinėjo. Savo ruožtu, Armantas Vitkauskas, tiesiogine to žodžio prasme, šalo. Vos po septynių minučių nuo antrojo įvarčio iš geros pozicijos smūgiavo M. Pavlovskis. Jo smūgiuotą kamuolį vartininkas atrėmė, tačiau pirmasis prie kamuolio prišoko Mindaugas Grigaravičius, kuris vienu lietimu pelnė savo dvyliktąjį sezono įvartį.

Tuo „Nevėžio“ bėdos pirmajame kėlinyje nesibaigė, nes per jį buvo įmuštas ir ketvirtasis įvartis. Maksimas Marusičius nuostabiu perdavimu vienas prieš vieną išvedė G. Paulauską, kuris įformino dublį.

Prasidėjus antrai rungtynių daliai dar vieno įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Po kampinio laisvas paliktas Deividas Malžinskas pelnė savo pirmąjį įvartį per karjerą „Optibet A lygoje“. Prie šio įvarčio darsyk prisidėjo M. Pavlovskis, kuris pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės.

Netrukus treneris Miguelis Moreira pradėjo keitimų karuselę – į aikštę buvo mesti dar „Optibet A lygoje“ nežaidę Povilas Kalimavičius ir Emilis Andriuškevič, taip pat Rokas Masenzovas. Po šių keitimų Riterių“ persvara kiek sumažėjo, o ir progų nebebuvo sukurta tiek daug.

Paskutinis sezono įvartis buvo įmuštas likus žaisti dešimčiai minučių. Laisvas paliktas M. Marusičius iš kelių metrų komandos persvarą padidino iki 6:0.

Nuviliantis sezonas

Nuo pat sezono pradžios Kėdainių komandą persekiojo traumos. Pasak „Nevėžio“ futbolo klubo vadovo Sauliaus Skibiniausko, būdavo, kasdien po keturis penkis traumuotus žaidėjus. Sudėtingas buvęs pasiruošimas sezonui be savo aikštės (vyko stadiono aikštės dangos keitimo darbai). Visą pirmą „Optibet A lygos“ čempionato ratą „Nevėžiui“ teko rungtyniauti vien išvykose.

Pasimatė, kad nors tokios sudėties „Nevėžis“ Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos čempionatą ir laimėjo, bet aukščiausiame lygyje rungtyniauti nėra pajėgus. Galima sakyti, kad noras turėti kėdainietišką komandą aikštėje, kurios pagrindą sudarytų vietiniai sportininkai, nepasiteisina.

Sezonui besibaigiant, rezultatui tapus nebepakeičiamu, stiprinti sudėties pasidarė nebeverta, o lėšų klubas tam neturėjęs. Pamažu buvo pradėta atsisveikinti su legionieriais. Daugiau laiko aikštėje tenka komandos jaunimui.  Žvelgiant į priekį, išnaudojama galimybė jiems tobulėti.

Kur rungtyniaus kitąmet?

Pagal LFF A lygos nuostatus, 9 ir 10 vietose likusios komandos krenta į žemesnę – pirmąją lygą. O iš pirmosios į aukščiausią lygą ateina pirmos lygos čempionai ir vicečempionai. Šiemet tai – Šiaulių ir Jonavos komandos.

Teorinė galimybė Kėdainių „Nevėžiui“ neapleisti A lygos atsirastų, jei ne visi futbolo klubai, kandidatai į A lygą, išpildytų licencijavimo reikalavimus. Licencijavimas kitam sezonui prasidės jau šių metų gruodį. O iškart po Naujųjų Metų prasideda komandų pasiruošimas naujam sezonui.

Treneris

Nors komanda per 36 turus iškovojo tik 2 pergales, 4 rungtynes baigė lygiosiomis ir patyrė 30 pralaimėjimų, „Nevėžio“ klubo vadovas teigia esąs patenkintas komandos trenerio Dariaus Gvildžio darbu.

S. Skibiniauskas neslepia, kad norėtų matyti dabartinį „Nevėžio“ vyr. trenerį prie Kėdainių komandos vairo ir kitą sezoną.

 „Treneris kantriai sistemingai dirba, – sezonui besibaigiant sakė S. Skibiniauskas. – Matome aukšto lygio treniruotes. Kai bus aišku, kurioje  lygoje rungtyniausime kitąmet, tada kalbinsime ir trenerį.“

Panašios naujienos