Kėdainių bendruomenės centre gruodžio 8 dieną 11 valandą bus surengta eglutės įžiebimo šventė. Panašu, kad ji taps išskirtine, nes pagrindine puošmena bus rekordine pretenduojanti tapti eglutė.

Stasys ir Elmuntas rūpinasi rekordinės eglės stabilumu.

Stasys ir Elmuntas rūpinasi rekordinės eglės stabilumu.

Kėdainių rajono paraplegikai jau nuo lapkričio pirmos dienos kasdien po keletą valandų triūsia kurdami eglutę iš popierinių servetėlių.
„Iš viso turime nusipirkę 6000 popierinių žalių servetėlių, iš kurių maždaug pusė mūsų draugijos narių, apie 50 žmonių, ruošia eglutės šakutes. Jas reikia gražiai išlankstyti. Vėliau keli vyrai tas šakeles tvirtina prie pačių pagaminto karkaso. Suplanavome, kad mūsų eglė bus dviejų su puse metrų aukščio ir maždaug metro skersmens pačioje apačioje. Kai eglutę sudėliosime, ją galvojame papuošti tokiomis pat popierinėmis, tik spalvotomis servetėlėmis“, – pasakojo rajono paraplegikų vadovė Alma Margevičienė.

Roberta (kairėje) ir Alma negaili laiko ruošdamos netradicinės eglutės šakeles.

Roberta (kairėje) ir Alma negaili laiko ruošdamos netradicinės eglutės šakeles.

Idėjinis netradicinės eglutės sukūrimo vadas ir buvo A. Margevičienė. Moteris ilgai galvojo, kokį darbą sumanyti, kad jis įtrauktų kuo daugiau draugijos narių. „Įvairius kūrinius iš popierinių servetėlių mes jau kuris laikas kuriame. Visai netikėtai pati sau pamąsčiau, kad mūsų tehniką galima būtų panaudoti eglutei. Pasitariau su aktyviausiais nariais, kurie lanko rankdarbių būrelį ir gavusi pritarimą pradėjau skaičiavimus, kiek ko reikės. Labai smagu, kad į šį projektą noriai įsijungė Elena Stagniūnienė, Roberta Skorupskienė, Modestas Tarasevičius, Stasys Antanaitis ir savanoris Elmuntas Stagniūnas“, – pagalbininkus gyrė A. Margevičienė.

Elena, prieš suklijuodama kiekvieną šakelę, kantriai ją padailina ir pagražina.

Elena, prieš suklijuodama kiekvieną šakelę, kantriai ją padailina ir pagražina.

Pradėję konstruoti netradicinę eglę neįgalieji pasidomėjo, ar kas anksčiau buvo kažką panašaus sukūrę. Panašu, kad iki šiol Lietuvoje tokios eglutės niekas nepuošė. „Supratome, kad galime būti unikalūs savo darbu, tad kreipėmės į Lietuvos rekordus fiksuojančią agentūrą ir pranešėme, ką darome. Sulaukėme susidomėjimo, tad matysime, kaip mums seksis – pavyks ar ne tapti rekordininkais“, – sakė A. Margevičienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.