Šiemet Kėdainių dailės mokyklą baigia 24 absolventai. Jų išmonė ir vėl nustebino mokytojus. Diplominiams darbams pasirinkta tapybos, grafikos, keramikos, tekstilės, piešimo, videomeno, monotipijos, aplikacijos ar papjė mašė technika.
Vakar Kėdainių dailės mokyklos mini galerijoje atidaryta šią įstaigą šiemet paliekančių absolventų baigiamųjų darbų paroda ir vyko šių darbų gynimas. Moksleiviai pasakojo apie kūrybinį procesą, darbo atlikimo techniką, atskleidė, ką norėjo savo kūriniu perteikti, kokia jo idėja.
„Absolventų darbai išties labai įdomūs, atlikti įvairiomis technikomis, nes jau keletą metų turime tokią praktiką, kad diplominiams darbams vadovauja visi mokytojai, tada ir pasirinkimo galimybės yra platesnės. Darbai brandūs, nepaisant jauno moksleivių amžiaus. Dauguma mūsų absolventų yra 14–15 metų paaugliai, tik vienas kitas yra vyresnis.
Vieni jų pas mus mokėsi tik ketverius metus, kiti čia praleido daugiau nei pusę savo gyvenimo, nes atėjo mokytis būdami dar trimečiai ar penkiamečiai. Džiaugiamės jais visais, net ir tais, kurie atėjo būdami vyresni, jiems gal ir lengviau buvo įsisavinti perspektyvos dėsnius, dailės istoriją, meno stilius. Dailė gal tik atrodo paprastas menas, bet tai yra mokslas, kuriam reikia ir suvokimo.
Ankstesniais laikais Dailės mokyklą baigdavo dvyliktokai. Absolventų amžius jaunėja galbūt dėl to, kad, jei vaikas pradeda mokytis pagal ankstyvojo arba pradinio ugdymo programą, niekas nenori daryti pertraukos, tad iškart pereina į pagrindinį ugdymą. Kadangi mokyklą baigia jaunesni vaikai, sunku pasakyti, kiek jų ateityje pasirinks dailės, architektūros ar dizaino studijas, bet tokių jaunuolių tikrai būna“, – sakė Dailės mokyklos direktorė Jovita Buinevičienė.
Metai neprabėgo veltui
„Dailės mokykloje mokiausi 10 metų, per tą laikotarpį įgijau įvairių žinių tiek apie Europos, tiek ir Lietuvos meną, jo stilius, išmokau visokių technikų, maišyti spalvas. Mokytis gal nebuvo labai sunku, bet iššūkių būdavo, ypač prie baigiamojo darbo teko padirbėti. Jam naudojau juodąjį ir baltąjį molį. Su baltuoju buvo žymiai paprasčiau, o juodas labai trūkinėjo.

Čia praleistus metus prisiminsiu labai gerai, pasiilgsiu ir draugų, ir mokytojų. Verta buvo lankyti. Ar ateityje rinksiuosi su daile susijusias studijas, dar sunku atsakyti, bet tai, ko čia išmokau, tikrai galėsiu panaudoti gyvenime, pavyzdžiui, su kompiuteriu padaryti skaidres, namus papuošti kokiu paveikslu ar kokią rankų darbo dovaną padaryti“, – šypteli 14-metė Rugilė Neicelytė.
„Kai buvau maža, man patiko piešti, norėjau išmokti dar geriau piešti, tad atėjau į Dailės mokyklą. Čia teko mokytis tapybos, piešimo, grafinio dizaino, kompozicijos ir daug kitų dalykų. Procesas nubuvo nuobodus. Užsiėmimai vykdavo ne tik mokykloje, važiuodavome į ekskursijas, plenerus gamtoje, buvo ir naktis mokykloje. Gal tik dailėtyroje norėjosi ne tik teorijos, bet ir įdomesnių veiklų, žaidimų ar pan., tada būtų lengviau įsiminti.

Aš norėjau ir dar tebenoriu būti architekte, tad manau, kad čia įgytos žinios man pravers“, – teigė Luknė Rjeckytė, Dailės mokykloje besimokiusi 4 metus.
Darbais garsins Kėdainius
Absolventų baigiamieji diplominiai darbai iki spalio mėnesio bus eksponuojami Dailės mokyklos mini galerijoje, o tuomet, pasak mokyklos direktorės Jovitos Buinevičienės, bus eksponuojami LR Seime, bus rengiamos parodos ir kituose šalies miestuose, gal net ir užsienyje jie garsins Kėdainius.
Taip pat šiais darbais bus puošiamos rajono savivaldybės ar kitų rajono įstaigų erdvės.