Šią savaitę Kėdainių ligoninėje lankėsi Prancūzijos nevyriausybinės organizacijos „Aima“ atstovai – prezidentė Sigrid Dumaz ir jos padėjėja Alisa Prada. Ši organizacija šiemet Kėdainių ligoninei skyrė paramą, o bendradarbiavimas tęsis ir toliau.

Kėdainių ligoninė per šiuos metus gavo 80 funkcinių elektrinių lovų, kurios pakeitė senas sovietinių laikų metalines lovas, taip pat praėjusį mėnesį į Kėdainius atkeliavo spintos, kėdės, stalai, drabužių kabyklos – Prancūzijos nevyriausybinės organizacijos parama leido atnaujinti didžiąją dalį ligoninėje buvusių sovietinių laikų baldų tiek palatose, tiek administracinėse patalpose.

Kaip „Kėdainių mugei“ sakė ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė, „Aima“ atstovės ne tik lankėsi ligoninėje, tačiau tuo pačiu buvo organizuotas susitikimas su kitų Lietuvos įstaigų atstovais, kurio tema – bendradarbiavimas.

„Tuo tarpu Kėdainių ligoninėje viešnios domėjosi, kaip panaudojama jų parama, savo akimis pamatė mūsų situaciją.

Organizacijos atstovės buvo susidomėjusios, kodėl įstaigai reikalingas toks didžiulis kiekis paramos, bet susipažinusios, apžiūrėjusios patalpas, mūsų turimą inventorių suprato. Todėl bendradarbiavimas tęsis, nes Kėdainių ligoninei vis dar reikalinga parama“, – sakė E. Vaškevičienė.

Susitikimas Kėdainių ligoninėje

Pasak įstaigos vadovės, ligoninėje atnaujinti tiek daug inventoriaus iš įstaigos lėšų neįmanoma nei per vienerius nei per penkerius metus: „Nėra tiek lėšų. Faktiškai reikia keisti viską, jau nekalbant apie remonto darbus.

Kai pradėjome bendrauti su „Aima“ ir sužinojau, kad organizacijos atstovės lankysis Kėdainiuose, kilo mintis, kad tokių įstaigų, kaip mūsų, Lietuvoje greičiausiai yra ir daugiau. Todėl nutariau pakviesti ir kitų gydymo įstaigų, socialinės globos namų atstovus, kuriems taip pat gali būti naudinga šio fondo parama.“

„Aima“ organizacija teikia paramą ne tik Lietuvos organizacijoms, tačiau ir Latvijos, Estijos bei kitų šalių.

„Jie suinteresuoti visiems padėti ir tuo džiaugiasi. Organizacijos požiūris labai globalus“, – sakė E. Vaškevičienė.

Susitikimo metu  prezidentė S. Dumaz ir jos padėjėja A. Prada atvykusiems svečiams papasakojo apie savo veiklą ir veiklos modelį, kaip galima bendradarbiauti norint gauti paramą.

„Bendradarbiavimas yra labai paprastas. „Aima“, kai turi paramos, išsiunčia elektroninį laišką visiems galimiems gavėjams, su kuriais bendradarbiauja. Laiške nurodoma, kokia parama gali būti suteikta, kokie jos kiekiai, ar yra defektų ir panašiai. Šią informaciją įstaigos gauna elektroniniu laišku vienu metu. Tai gali būti diena, naktis, rytas ar savaitgalis. Įstaiga, pirmoji atsakiusi į laišką ir nurodydama, ko jai reikia, paramą gauna pirmoji. Transportavimo išlaidas padengia paramą gaunanti įstaiga. Bendradarbiavimas labai paprastas, nėra jokių sutarčių ir įsipareigojimų.

Kadangi reaguoti į pateiktą laišką reikia greitai, kartais galima apsiskaičiuoti dėl kiekių ir gauti paramos daugiau, nei jos reikia. Bet tai nėra problema, nes vėliau ja galima pasidalinti ir su kitomis įstaigomis. Pavyzdžiui, kai Kėdainių ligoninė gavo per daug stalų – pasidalijome jais su savo kaimynais Kėdainių PSPC. Pirmoje siuntoje buvo per daug vaikštynių ir kitų smulkių daiktų, kuriais pasidalijome su Kėdainiuose esančiais globos namais“, – kalbėjo E. Vaškevičienė.

„Kėdainių mugės“ inf.