Ši savaitė VšĮ „Kėdainių ligoninė“ kolektyvui prasidėjo gera žinia – įstaigą pasiekė pilnas vilkikas paramos iš Prancūzijos, pranešė rajono savivaldybė.

Kėdainių ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė dar prieš porą mėnesių kreipėsi į įvairias tarptautines paramą teikiančias organizacijas ir iš Prancūzų fondo gavo atsakymą, kad yra galimybių kėdainiečiams padovanoti elektrinių funkcinių lovų, čiužinių, staliukų, spintelių, neįgaliojo vežimėlių, elektrinių medicininių fotelių, masažo stalų, mini šaldytuvų, ramentų, vaikštynių ir kitų daiktų.

Po suderinimo procedūrų ir susitarimų dėl atvežimo balandžio 11-ąją paramos siunta iš Prancūzijos pasiekė Kėdainius, jos vertė – apie 150 tūkst. eurų.

Pasak E. Vaškevičienės, tai – pirmoji paramos siunta: „Jau sutarėme, kad bendradarbiausime ir ateityje. Šįkart gavome daugiausia slaugos priemonių. Galėsime gerokai atnaujinti Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių bei Vidaus ligų skyrių. Ypač džiugu, kad gavome  46 elektrines funkcines lovos, kurios pagaliau pakeis bent dalį senųjų metalinių lovų. Mums pravers ir įvairūs stovai, ir kėdės, ir kita gauta įranga“.

Iš viso prancūzai Kėdainių ligoninei dovanojo 46 elektrines funkcines lovas, tiek pat čiužinių, 23 staliukus ant ratukų prie lovų, 25 spinteles prie lovų, 7 elektrinius medicininius fotelius, 24 mini šaldytuvus, 5 masažo stalus, 55 kėdes bei po keletą vežimėlių, ramentų, vaikštynių, įtvarų.