Vakar įvykusiame visuotiniame Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos susirinkime išrinkta nauja organizacijos vadovė. Draugijos vairas patikėtas Rūtai Švedienei.

R. Švedienė tapo naująja draugijos vadove.

R. Švedienė tapo naująja draugijos vadove.

Kėdainių lietuvių ir švedų draugiją sudaro šaunūs žmonės. Tai gydytojai, žurnalistai, senjorai, mokytojai, kultūros darbuotojai, vadybininkai, inžinieriai. Kai kas išeina iš draugijos, kai kas į ją ateina. Yra 20-ies žmonių branduolys, kuris kartu jau 15 metų.

„Visi geru žodžiu minime ilgiausiai draugijai vadovavusią Birutę Rakauskienę – be galo darbščią, protingą, kultūringą, diplomatišką moterį. Deja, ji jau keleri metai išėjusi į kitą pasaulį. Džiaugiamės, kad jos vyras Aleksas Rakauskas yra su mumis draugijoje. Pastaruosius penkerius metus draugijai vadovavo akademiškis Antanas Svirskis ir kėdainietė žurnalistė Asta Raicevičienė. Jie nuveikė ne vieną gerą darbą dėl draugijos. Ačiū jiems. Ačiū visiems nariams, kad esame“, – sakė naujoji draugijos vadovė.

Draugija turi gražių tradicijų ir ateityje planuoja jas praplėsti.

Draugija turi gražių tradicijų ir ateityje planuoja jas praplėsti.

Draugijos narius vienija domėjimasis Švedijos gyvenimu, bendri patirti įspūdžiai rengiant kultūrinius ir labdaros renginius, keliaujant po Lietuvą ar užsienį. Ne kartą, kėdainiečiai lankėsi Švedijoje, ne kartą pas juos viešėjo švedai. Surengta ne viena paroda, būta keliuose forume. Vis buvo stengiamasi plėsti ryšius su šia puikia Skandinavijos šalimi.

„Mano kaip naujos vadovės tikslas yra kiek atnaujinti draugiją idėjomis, nauja, daugiau į Švedijos kultūros sklaidą Kėdainiuose orientuota veikla, taip pat stengsiuos pritraukti naujų žmonių, kurie yra veiklūs ir nuoširdžiai domisi Švedija, nori draugauti ir bendradarbiauti.

Šiemet draugijai sukanka 15 metų, tai ta proga ketiname organizuoti net tris renginius. Pirmasis bus proto mūšis tarp draugijos šeimos narių. Šis renginys mus dar labiau suvienys, pažinsime iš arčiau ir vienas kito šeimos narius, o galbūt ir įtrauksime naujų narių į draugijos veiklą, taip pat, žinoma, ruošdamiesi šiam renginiui turėsime progos pasidomėti Švedijos gyvenimu, istorija, o ypač Švedijos ir Kėdainių istorija. Žinia, 1655 m. rugsėjo 20 dieną Kėdainiuose Švedijos karalystė kartu su LDK pasirašė uniją, kuria pastaroji nutraukė teisinius ir politinius ryšius su Lenkija ir susijungė su Skandinavijos valstybe.

Kiti du renginiai, skirti draugijos 15-mečiui, bus, ko gero, rugsėjį. Vieno renginio metu atidarysime parodą, žaisime žaidimus, kurie populiarūs Švedijoje, vaišinsimės ir vaišinsime kėdainiečius švediškais valgiais. Rimtąjį renginį ketiname rengti Daugiakultūriame centre, jau sutarta, kad atvyks Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas, Švedijos ambasados Lietuvoje atstovai, kitų Lietuvos lietuvių ir švedų draugijų atstovai, taip pat svečiai iš Švedijos, su kuriais jau seniai bendraujama. Kalbėsimės, ieškosim naujų ryšių, galvosime, kaip toliau draugauti ir bendradarbiauti, klausysimės švediškos ir lietuviškos muzikos, keliausime po mūsų rajoną. Tokie tad 15-mečio minėjimo planai. Tikėsimės, kad pavyks, kad mums seksis suorganizuoti. Paminėtina, kad šie renginiai bus skirti ne tik draugijos nariams − į juos kviesime visus kėdainiečius“, – planais dalijosi R. Švedienė.

Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos nariai turi ir kitų planų jų laukia išvykos, susitikimai, įvairios pramogos ir turiningai praleistas laikas.

Mūsų Kėdainių ir švedų draugijoje svarbus noras − skleisti švedų kultūrą, ieškoti ryšių su švedais ir susiorganizuoti veiklą tokią, kad ji būtų maloni, naudinga mums patiems ir šalia esantiems.

Juk renkamės, telkiamės į bendruomenę ne dėl to, kad reikia, o dėl to, kad norim, kad man, tau, jam bei jai ten gera būti ir mes jaučiamės galį kažką naudingo ir malonaus dėl savęs ir dėl kito padaryti“, – šypsojosi R. Švedienė.

Panašios naujienos