Vasaros renginių ir darbų sezoną užbaigęs jubiliejine Kėdainių miesto švente, be ilgesnės pertraukos Kėdainių kultūros centras kimba į projektines veiklas, kurių šiemet yra paruošęs tikrai nemažai. „Siekiame įvairovės, stengiamės, kad mūsų rengiami projektai būtų įdomūs ir naudingi visai Kėdainių miesto bendruomenei. Norime ne tik suteikti progą įdomiai praleisti laiką, tačiau ir edukuoti gyventojus įvairiomis kultūrinėmis temomis. Beje, šiemet projektinė veikla skirta ne vien Kėdainių miesto gyventojams, bet ir Kėdainių kultūros centro darbuotojams. Besisukdami darbų sūkuryje supratome, jog turime pasirūpinti ir kolegų emocine būsena bei gerove“, – teigia Kėdainių kultūros centro direktorė Daiva Urbonienė.

„Mes – bendruomenė“

Kultūrinis darbas dėl savo specifikos yra itin dinamiškas. Jį dirbdami darbuotojai patiria stiprų tiek išorinių, tiek vidinių veiksnių poveikį. Per pastaruosius dvejus metus kultūros darbuotojai patyrė itin daug streso dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos, karo Ukrainoje.

Labai svarbūs vidiniai veiksniai, lėmę Kėdainių kultūros centro darbuotojų psichoemocinę būseną, – Kėdainių kultūros centro direktoriaus ir dalies kolektyvo pasikeitimas, pareigybių perskirstymas.

Todėl buvo nuspręsta, jog šį kartą dėmesį reikia skirti ne tik miesto bendruomenei, bet ir patiems kultūros centro darbuotojams, atsižvelgti į jų darbo specifiką, atmosferą darbe. Taip gimė idėja parengti projektą-mokymų ciklą „Mes – bendruomenė“ ir taip gerinti psichologines žinias, psichoemocinę būseną, stiprinti Kėdainių kultūros centro darbuotojų komandą, komandinio darbo įgūdžius.

„(Ne)pirmas kartas Kėdainiuose“

Technologijų proveržio ir greito gyvenimo tempo laikais žmonės tapo uždaresni, linkę mažiau bendrauti ir domėtis savo kultūrine aplinka. Dažnas renkasi kultūrą vartoti nuotoliniu būdu – žiūrint televizorių ar naršant kompiuteriuose.

Kėdainių kultūros centras kviečia keisti įpročius – tam skirtas susitikimų ciklas „(Ne)pirmas kartas Kėdainiuose“, o jo metu Kėdainių rajono gyventojai turės galimybę susitikti ir susipažinti, pabendrauti su kultūros lauko atstovais. Taip bus skatinamas betarpiškas bendravimas tarp kultūros kūrėjų ir jos vartotojų.

Susitikimų ciklas „(Ne)pirmas kartas Kėdainiuose“ vyks nuo spalio 16 d. iki lapkričio 20 d. Kėdainių kultūros centre.

Spalio 16 d. 14 val. Kėdainių kultūros centre vyks susitikimas su fotografu Vigantu Giedraičiu, kurio fotografijų paroda „Tarp vėjų ir vandenų“ spalio 16 d.–lapkričio 21 d. bus eksponuojama Kėdainių kultūros centre. Parodos atidaryme dalyvaus Neringos folkloro ansamblis „Giedružė“ (vad. Audronė Bružinskienė).

Susitikimų cikle „(Ne)pirmas kartas Kėdainiuose“ dalyvaus estradinių dainų, poezijos ir prozos knygų autorė Dalia Teišerskytė. Susitikimas su ja kultūros centre numatytas lapkričio 6 d. 14 val.

Susitikimo metu ji skaitys savo kūrybos eiles, dalinsis kūrybine patirtimi.

Lapkričio 20 d. 14 val. vyks susitikimas su lektore, baltiškųjų apeigų organizatore, knygų autore Daiva Šeškauskaite, kuri ves interaktyvią edukaciją apie baltų tikėjimą ir papročius.

„Kūrybiškumo ugdymo išraiškos“

Dar vienas projektas skirtas lavinti kūrybiškumą, kurio šiandieniniame skubančiame pasaulyje taip pat stinga. Vizualiojo meno edukacinių veiklų ciklas „Kūrybiškumo ugdymo išraiškos“ vyks spalio 5 d.–lapkričio 16 d.

Projekto dalyvių laukia įvairios veiklos: sapnų gaudyklių kūrimas, paveikslų kūrimas pasitelkiant šaltosios batikos techniką, bus kalbama apie muzikos ir dailės sąsajas. Projekto dalyviai taip pat sužinos apie „Origami“ popieriaus lankstymo techniką, spalvų derinimą, kompozicijas, išmoks pritaikyti įgytas žinias.

Pasibaigus edukacinėms veikloms Kėdainių kultūros centre bus eksponuojama projekto dalyvių kūrybinių darbų paroda.
Visus, norinčius dalyvauti projekto užsiėmimuose, kviečiame registruotis tel. (8 687) 89 074.

Meninio vyksmo festivalis „Formos‘22“

Jau tradicija tampantis Meninio vyksmo festivalis „Formos‘22“ ir šiemet sieks Kėdainių krašto gyventojus supažindinti su skirtingomis meninės raiškos formomis, pristatyti jaunuosius profesionalius menininkus ir jų kūrybą.

Festivalis prisideda formuojant šiuolaikinio meno poreikį Kėdainiuose, turi didelę edukacinę reikšmę. Šis festivalis kol kas yra vienintelis tokio pobūdžio festivalis Kėdainių krašte. Jis tenkina visuomenės poreikius sužinoti apie jaunuosius menininkus ir jų kuriamus produktus, plėsti savo akiratį kultūros ir meno srityje bei profesionalių jaunųjų menininkų poreikį skleisti žinią apie savo kūrybą regionuose.

Meninio vyksmo festivalis „Formos‘22“ yra skirtas tai visuomenės daliai, kuri domisi jaunųjų kūrėjų profesionalų kuriamu menu. Festivalio metu vyks septyni skirtingo pobūdžio pasirodymai: du performatyvaus meno kūriniai, kuriuos atliks tarpdisciplininio meno kūrėjai Saulė Noreikaitė ir Dovydas Laurinaitis, Vytenio Danieliaus (akordeonas, saksofonas, vokalas), Leonardo Bėkšos (klavišiniai, saksofonas), Nerijaus Ardzevičiaus (kontrabosas) koncertinės programos, grupės „jauti“ koncertas.

Pasirodymą surengs Rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“, kuris pristatys spektaklį „Mikė Pūkuotukas“, bus rodomas šiuolaikinio šokio spektaklis „Me two/Savoj krūvoj“ (VšĮ Urbanistinio šokio teatras „Low Air“), o šiuolaikinės intelektualios klounados teatras VšĮ „Kolibris“ demonstruos Klounados mono spektaklį „Lelijos laisvės mokymai“. Šiemet festivalis keliasi ir už miesto ribų, tad informaciją apie pasirodymus kviečiame sekti socialiniuose tinkluose ir spaudoje.

Mėgėjų meno kolektyvai kviečia prisijungti

Kėdainių kultūros centre veikia ir daug mėgėjų meno kolektyvų, kurie rudenį taip pat pradeda naują sezoną ir visuomet ieško naujų narių ir kviečia visus, norinčius šokti ar dainuoti, registruotis į norimą kolektyvą.

Daugiau informacijos ir kolektyvų kontaktus galite rasti Kėdainių kultūros centro internetinėje svetainėje www.kedainiukulturoscentras.lt .

Parengta pagal Kėdainių kultūros centro pranešimą

Panašios naujienos