Lietuva, Latvija ir Lenkija – šios trys šalys jungiasi į bendrą projektą „Praeitis bendrai ateičiai“, kurio metu bus prisimenami žiaurūs Antrojo pasaulinio karo bei okupacijų laikotarpiai. Apie juos savo prisiminimais dalinsis dar gyvi šių įvykių amžininkai. 

Į oficialų projekto pristatymą atvyko visų trijų projekte dalyvaujančių šalių mokinių ir mokytojų delegacijos. Susirinkusiuosius pasveikino rajono vicemerė O. Urbonienė, Lenkijos bei Latvijos ambasadų atstovai.

Į oficialų projekto pristatymą atvyko visų trijų projekte dalyvaujančių šalių mokinių ir mokytojų delegacijos. Susirinkusiuosius pasveikino rajono vicemerė O. Urbonienė, Lenkijos bei Latvijos ambasadų atstovai.

Praėjusį penktadienį Kėdainių daugiakultūriame centre vyko šio projekto pristatymas, į kurį susirinko Kėdainių krašto mokiniai, taip pat ir jaunieji projekto dalyviai iš Latvijos Rėzeknės bei Lenkijos Seinų miestų.
Pasak projekto, finansuojamo iš Europos Sąjungos fondų, iniciatoriaus ir koordinatoriaus Kėdainių krašto muziejaus direktoriaus Rimanto Žirgulio, projekto vienas tikslų yra atrasti ir parodyti karo ir jo pasekmių bendrumą ne tik Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos, bet ir visos Europos gyventojams, milijonams išskirtų ir išdraskytų šeimų, sulaužytų likimų. Jaunimas bus skatinamas gilintis į jų pačių šeimų, gimtųjų miestų istorijas.
„Aktyviai įsitraukiant į bendras veiklas, partneriams bei jų deleguotiems dalyviams bus sudaryta galimybė kartu atrasti tas pačias skaudžias istorijos temas atrandant, sužinant ir išmokstant savo pačių šeimų, savo ir kitų kaimyninių šalių šeimų istorijas. Bendros Europos Sąjungos istorijos suvokimas projekte dalyvaujančių šalių gyventojams padės geriau suprasti savo šalies ir šeimos istorijos bendraeuropinį kontekstą, jos įvairovę, o kartu ir bendrumą“, – sakė muziejaus direktorius R. Žirgulis.
Projekto metu bus skiriamas nemažas dėmesys žydų tautos žudynėms, taip pat kaip prioritetas išskiriamas ir 70-ųjų Antrojo pasaulinio karo metinių minėjimas – bus nagrinėjama, kaip karas įtakojo ne tik žmonių, šeimų likimus, bet ir miestus, šalių kraštovaizdį.
Projekto pristatymo metu jaunimui buvo išdalintos specialios anketos, kurios padės mokiniams patiems tirti savo krašto istoriją Antrojo pasaulinio karo metu. Mokiniai rinks fotografijas, medžiagą, klausinės, užrašys, įrašys, filmuos. Kiekvienoje iš trijų šalių bus surinkta medžiaga, apklausti skirtingų tautybių žmonės.
Tikimasi, kad surinktosios medžiagos pagrindu bus parengta kilnojamoji paroda, taip pat metodinė medžiaga, kuria bus galima laisvai naudotis. Taip pat mokiniai su įvairių šalių menininkais mėnesį truksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse sukurs 10 viešojo meno objektų. „Visuose projekte dalyvaujančiuose miestuose bus parengiami ir išleidžiami žemėlapiai su pažymėtais projekto metu sukurtais „public art“ ir kitais su Antruoju pasauliniu karu susijusiais objektais, jų aprašymais bei turistiniais maršrutais, kaip juos surasti pėsčiomis arba dviračiais. Tai įtrauks iki šiol tokiose veiklose nedalyvavusią jaunų turistų auditoriją“, – sakė Kėdainių krašto muziejaus direktorius R. Žirgulis.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.