Akademijos kultūros centre vyko Rudeninio arimo konkurso 2015 nugalėtojų pagerbimo renginys. Gėlės, dovanos, padėkos raštai ir gražūs sveikinimo žodžiai – visa tai buvo skirta geriausiems šalies arimo meistrams.

Vilmatą Sereikį (antras iš kairės), pakartojusį pernykštį rezultatą,  sveikino žemės ūkio viceministras Saulius Cironka, Žemės ūkio konsultavimo tarnybos vadovas Edvardas Makelis ir Ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas.

Vilmatą Sereikį (antras iš kairės), pakartojusį pernykštį rezultatą, sveikino žemės ūkio viceministras Saulius Cironka, Žemės ūkio konsultavimo tarnybos vadovas Edvardas Makelis ir Ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas.

Nuo seno žinoma, kad itin svarbu gerai įdirbti žemę rudenį. Jau beveik dešimt metų Žemės ūkio ministerija kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Lietuvos artojų asociacija, Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, rajono savivaldybėmis ir kitais partneriais organizuoja Respublikinį rudeninio arimo konkursą.

Pagrindinis šio konkurso tikslas – gerinti arimo kokybę šalies ūkininkų, bendrovių ir valstybiniuose ūkiuose, kuo plačiau skleisti pažangų artojų patyrimą, kasmet konkurso metu išaiškinant geriausius rajonų ir respublikos artojus, paskatinant už kokybiškai atliktą darbą, kelti žemdirbystės kultūros lygį šalyje.

Suarti laukai vertinami pagal 12 kriterijų – arimo elementus (pagal sumestinės aukštį, riekių apvertimą, piktžolių užarimą sumestinėje, žemės išarimą po sumestine, riekių tiesumą sumestinėje ir kt.).

Geriausius šalies artojus sveikino ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Geriausius šalies artojus sveikino ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Varžybų organizatoriai pastebėjo, kad arimo kokybė ir bendroji žemdirbystės kultūra kasmet gerėja. Tam įtakos turi keletas veiksnių: žemė ariama naujos kartos moderniais plūgais (žinoma, tik labai svarbu juos tinkamai sureguliuoti ir parengti darbui); arimo kokybės svarba daug metų propaguojama rajonų ir Lietuvos artojų varžybose; neabejotinai naudingi ir mokymai apie arimą, kuriuos organizuoja LŽŪKT rajonų biurų konsultantai.

Šių metų Respublikinio rudeninio arimo konkurso laureatais tapo:

I vieta. Pasvalio rajono LAMMC Joniškėlio bandymų stoties artojas Vilius Tinteris.

II vieta. Jurbarko rajono artojas Stanislovas Marcinkus

III vieta. Vilniaus rajono artojas Zenon Borkovskij

IV vieta. Telšių rajono artojas Danėlius Vargalis

V vieta. Kėdainių rajono artojas Vilmantas Sereikis, aręs ūkininko Dainiaus Šlausto laukus.

VI vieta. Kauno rajono artojas Eugenijus Kazaitis

VII vieta. Joniškio rajono artojas Eugenijus Sveikackas

VIII vieta. Ignalinos rajono artojas Eugenijus Vitkauskas

IX vieta. Varėnos rajono artojas Eimantas Baublys

Kėdainių krašto artojas Vilmatas Sereikis pakartojo praėjusių metų pasiekimą. Pernai jis taip pat užėmė penktąją vietą. „Arimas man gana smagus užsiėmimas. Visada stengiuosi tą darbą atlikti kuo geriau ir kruopščiau, nes puikiai žinau, kad nuo dailiai suguldytų vagų priklauso ir koks užaugs derlius“, – sakė jaunas, bet jau nemažai patirties sukaupęs Kėdainių krašto artojas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.