„Šiai dienai mums svarbiausia prevencija, viruso plitimas. Šiai dienai, kad ir bus keli atvejai, nedideli, tai Kėdainiai yra pasirengę“, – šiandien viešai pareiškė Kėdainių rajono vicemeras Paulius Aukštikalnis, lyg ir bandydamas kraštiečius įtikinti, kad Kėdainiai pasiruošę kovoti su galimu koronaviruso plitimu. Tačiau realus vaizdas rodo visai ką kita – nors viešajame transporte jau nuo šiandien buvo draudžiama prekiauti bilietėliais, „Kėdainių mugės“ gautas vaizdo įrašas rodo, kad draudimų nepaisoma.


Priėmė, bet griežtos tvarkos nesilaiko

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą Lietuvos teritorijoje, šalies vyriausybės sprendimu nuo šiandienos, kovo 16 dienos, visoje šalyje paskelbtas karantinas.

„Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Vadovaujantis šiuo nutarimu Kėdainių rajono savivaldybėje įvedami šie apribojimai“, – skelbiama Kėdainių rajono savivaldybės interneto svetainėje.

Viename iš draudimų sakoma, kad „miesto viešajam transportui taikomos ypatingos saugumo priemonės – transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse, autobusuose sudaromos galimybės keleiviams dezinfekuoti rankas, keleivių įsodinimas vykdomas atidarant visas duris“, – pristatoma naujoji tvarka, kurios privalo laikytis Kėdainių rajono savivaldybės kontroliuojama bendrovė „Kėdbusas“, teikianti keleivių pervežimo paslaugas.

Nuo šiandienos įsigaliojo ir kitas griežtas draudimas – autobusuose prekiauti bilietėliais.

„Draudžiamas bilietų įsigijimas autobuse. Bilietai įsigyjami spaudos kioskuose, Kėdainių autobusų stotyje, prekybos tinklo AIBĖ parduotuvėse“, – skelbiama Kėdainių rajono svetainėje.

Tačiau, regis, naujoji tvarka negalioja Kėdainių mieste ir rajone kursuojančių autobusų vairuotojams. Šiandienos popietę „Kėdainių mugė“ iš pilietiško kėdainiečio sulaukė filmuotos medžiagos, kurioje užfiksuota, kad savivaldybės kontroliuojamos įmonės vairuotojai nesilaiko griežto draudimo ir toliau sėkmingai prekiauja bilietėliais autobusuose.


Užfiksavo keliuose autobusuose

Karantino pažeidimai buvo užfiksuoti šiandien prieš pietus, apie 11 valandą 7 ir 4 maršruto autobusuose.

Ir nors griežti draudimai jau buvo paskelbti savaitgalį, šiandien rajono vicemeras P. Aukštikalnis pripažino, kad Kėdainių autobusų parke yra problemų – šiandien autobusuose buvo prekiaujama bilietėliais.

„Ši diena tokia pereinama mūsų autobusų parkui“, – viešai pareiškė vicemeras, tarsi užmiršdamas, kad šiandien jau buvo privaloma laikytis griežto nurodymo nutraukti prekybą bilietėliais. Beje, nereikėtų pamiršti kad P. Aukštikalnis dirba savivaldybės ekstremalių situacijų komisijoje.

Taigi, girdint tokį vieno iš rajono vadovų požiūrį, belieka kraštiečiams dar kartą rekomenduoti tai, ką jau ne kartą pabrėžė specialistai – venkite keliauti viešuoju transportu.

One Response

  1. Rinkėjas

    Še tau, kad nori! Net valdininkas išdrįsta pasakyti-“ Ši diena tokia pereinama mūsų autobusų parkui.“ Absurdas !

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.