Sekmadienį VDU Botanikos sode Kaune prasidėjo Lietuvos 3×3 lygos čempionatas. Pirmajame etape Kėdainių 3×3 ketvertas liko trečias, o jame triumfavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) krepšininkų traukiama VDU.

Kėdainiams Lietuvos 3×3 lygos čempionate pirmajame etape atstovavo Regionų krepšinio lygoje rungtyniaujančios Kėdainių SC-“Ateitis” krepšininkai Laurynas Danielius, Arminas Kelmelis, Rokas Ūzas ir Darius Mackus.

Namuose žaidusią VDU ekipą pirmajame etape sudarė Roko Stankevičiaus, Ernesto Sederevičiaus, Justino Ramanausko ir Tomo Zdanavičiaus kvartetas. Pastarasis duetas šį sezoną LKL atstovavo Jonavos „CBet“ klubui, o E. Sederevičius žaidė Utenos „Uniclub Casino-Juventus“. VDU krepšininkai finale 21:14 įveikė „Rokiškį“, kuris dar šeštadienį žaidė ELITO grupėje ir ten taip pat pralaimėjo finalą „Kėdainių“ komandai. Pastaroji taip pat nesutriko stipresnėje PRO grupėje ir sekmadienį VDU Botanikos sode stovinčioje „Hoptrans 3×3“ arenoje užėmė trečiąją vietą.

Ketvirtąją vietą užėmė „Trakai Gealan“, o penktąją – „Sūduva-Mantinga“, kuri jau pirmajame mače neteko traumą patyrusio Šarūno Beniušio ir kovas tęsė trise.

 „GP-Ramibėlė“ laimėjo abu mačus grupėje, bet ketvirtfinalyje nusileido būsimiems čempionams VDU ir užėmė 6-ąją vietą. VDU komandos atstovui E. Sederevičiui pavyko laimėti ir surengtą „Snaiperio“ konkursą.

Pirmąjį Lietuvos 3×3 lygos turą sudaro trys etapai – antrasis įvyks jau gegužės 29-ąją Vilniuje, o finalinis – birželio 5-ąją Tauragėje. Jame varžysis 12 daugiausiai įskaitinių taškų per du etapus surinkusių komandų. Už pirmąją vietą etape skiriama 100 taškų, antrąją – 80, trečiąją – 70, ketvirtąją – 60 ir t.t.

Pirmajame etape VDU Botanikos sode nedalyvavo Šakių „Gulbelė“. Ji savaitgalį dalyvavo prestižiniame FIBA „World Tour“ serijos turnyre Ucunomijoje (Japonija), kur užėmė 6-ąją vietą.

Kiekvieno turo stipriausios komandos gaus kvietimus į FIBA tarptautinius turnyrus, kur pratęs savo kelionę, rinkdami 3×3 reitingo taškus Lietuvai.  

Pirmajame Lietuvos 3×3 krepšinio lygos sezone numatomi devyni etapai, kurie bus suskirstyti į tris atskirus turus. Pirmasis etapas jau gegužės 14-15 dienomis įvyko Kaune, o finalinis lygos savaitgalis numatomas rugpjūčio 13-14 dienomis, kur ir bus išaiškintas Lietuvos 3×3 čempionas.  

Visas Lietuvos 3×3 lygos PRO grupės kovas galite stebėti per Go3 televiziją.

Titulinėje nuotraukoje iš kairės) A. Kelmelis, L. Danielius, D. Mackus ir R. Ūzas atstovauja Kėdainiams Lietuvos krepšinio 3×3 lygos čempionate. (3×3 asociacijos nuotr.)