Ar norite pamatyti Šiaurės pašvaistę, sniego pusnis iki stogų, didžiulius varveklius, spindinčius ryškioje saulės šviesoje, pajusti gurgždantį sniegą po kojomis, pamatyti ant ežero ledo testuojamus automobilius, susitikti su samiais?


Jums teks nukeliauti labai toli, į Švedijos Laplandiją, Arvidsjaur miestelį, 100 kilometrų iki poliarinio rato. O Kėdainių kalbų mokyklos moksleivėms pavyko visa tai pamatyti ir patirti, nes dešimt moksleivių ir dvi mokytojos paskutinę vasario savaitę praleido Laplandijoje, paskutiniame tarptautinio projekto „Atsigręžkime į gamtą dėl darnios ateities“ partnerių susitikime. Švedijos moksleiviai savo šeimose svetingai priėmė partnerius iš Danijos, Latvijos ir Lietuvos.

Visa darbo savaitė buvo intensyvi ir turininga. Veiklos tikslas – parengti draugiškų aplinkai namų maketus. Prieš tai projekto dalyviai išklausė įdomią paskaitą apie namų šildymą Švedijoje nuo senovės iki šių dienų, lankėsi Arvidsjaur miestelio šiluminėje elektrinėje, kad pamatytų, iš kur atsiranda šiluma ir karštas vanduo, paskui skaitmeninėje erdvėje reikėjo suprojektuoti namus.

Jie buvo projektuojami atsižvelgiant į 5 žodžius iš R raidės: Refuse (atsisakyk), Reduce (sumažink), Recycle (perdirbk), Reuse (dar kartą panaudok), Rot (pūdyk). Moksleiviai puikiai įveikė užduotį, ne tik kruopščiai suprojektavo, bet ir kūrybiškai pristatė daniškus, latviškus, lietuviškus ir švediškus namus.

Viena susitikimo diena buvo skirta orientacinėms veikloms ir sportui gamtoje. Pirmiausia moksleiviai susipažino su vietinių Laplandijos gyventojų samių kultūra ir gyvenimo būdu. Nors diena prasidėjo spaudžiant 22 laipsniams šalčio, sausas ir saulėtas oras leido pasimėgauti žiemiškais džiaugsmais. Moksleiviai išbandė lygumų slides, pačiūžas, leidosi nuo kalnelių, o vakare laukė siurprizas – pasisekė pamatyti unikalų gamtos reiškinį – Šiaurės pašvaistę.

Viso projekto metu moksleiviai patyrė daug gražių emocijų ir neišdildomų įspūdžių. Nors ne visada buvo lengva užmegzti draugiškus ryšius, išklausyti kito nuomonę ar pagrįsti savąją, projekto vertė neįkainojama, nes dalyviai ne tik įgyvendino projekto veiklas, įgijo gamtos tausojimo įgūdžių, susipažino su unikaliu šiaurinės Švedijos krašto grožiu, bet ir daug bendravo angliškai, mokėsi vieni iš kitų, kartu leido laisvalaikį, žaidė daug komunikavimo žaidimų.

Kėdainių kalbų mokyklos inf.

Panašios naujienos