Ketvirtadienis, 27 kovo, 2025
7.7 C
Kėdainiai
PradžiaKrašto žiniosKėdainių kalbų mokykla – tiltas į pasaulį mokiniams ir jų šeimoms

Kėdainių kalbų mokykla – tiltas į pasaulį mokiniams ir jų šeimoms

-

Erika Aleknavičienė, projektų vadovė

Kėdainių kalbų mokykla jau daugelį metų ugdo mokinius, suteikdama jiems galimybę ne tik mokytis užsienio kalbų, bet ir patirti tarptautines kultūras, įgyti savarankiškumo bei sustiprinti pasitikėjimą savimi.

Vienas iš ryškiausių šios mokyklos veiklos pavyzdžių – dalyvavimas tarptautiniuose projektuose, leidžiančiuose mokiniams keliauti, mokytis bei augti įvairiapusiškai.

Tarptautiniai projektai – neįkainojama patirtis

Vienas iš naujausių Kėdainių kalbų mokyklos projektų – „Meilė vandeniui tvyro ore“ (angl. „Love for Water is in the Air“), įgyvendinamas kartu su kitų šalių mokyklomis. Kėdainių kalbų mokyklos septynių mokinių ir dviejų mokytojų komanda vasario 16–21 dienomis buvo išvykusi į paskutinį „Nordplus Junior“ (NPJR-2023/10101) projekto „Meilė vandeniui tvyro ore“ (angl. ,,Love for water is in the air“) dalyvių susitikimą, kuris vyko Suomijoje, Tamperėje. Jie turėjo progą tyrinėti vandens išteklius, gilinti ekologines žinias ir, žinoma, lavinti užsienio kalbų įgūdžius.

„Projektinės išvykos praplečia mokinių pasaulio pažinimą. Pagerina kalbinius įgūdžius, augina kaip asmenybes, nes dažnu atveju išeiname iš komforto zonos, o tai didina pasitikėjimą savimi“, – teigia Kėdainių kalbų mokyklos projektų vadovė Erika Aleknavičienė.

Patirtys, kurios išlieka visam gyvenimui

Projekto dalyviai ne tik atliko praktinius tyrimus, analizuodami Tamperės miesto sniego mėginius laboratorijose, bet ir dalyvavo įvairiose kultūrinėse veiklose. Mokiniai gavo atsakingą praktinę užduotį: skirtingose Tamperės miesto vietose surinko sniego mėginius, kuriuos visą savaitę tyrė laboratorijose ir darė išvadas. Jie lankėsi „Pyynikki“ gamtos rezervate, susipažino su suomių epiniu kūriniu „Kalevala“, dalyvavo diskusijose apie tvarumą ir ekologiją, išbandė tradicinę suomišką pirtį ir netgi išdrįso išsimaudyti lediniame ežere.

„Mokiniai turėjo galimybę sužinoti ne tik teoriškai, kaip svarbu tausoti vandenį, bet ir praktiškai atlikti tyrimus, matyti realią situaciją. Tokia patirtis ugdo jų atsakomybę ir supratimą apie aplinkosaugos reikšmę“, – dalinasi savo įžvalgomis Erika Aleknavičienė.

Tėvų vaidmuo ir šeimos palaikymas

Svarbų vaidmenį mokinių tarptautinėse veiklose atlieka tėvai. Jie yra tie, kurie padrąsina vaikus dalyvauti projektuose, palaiko juos, padeda įveikti baimes ir skatina patirti naujus iššūkius.

„Labai dažnai tėvai yra didžiausi motyvatoriai vaikams dalyvauti projektuose. Bendradarbiaudami su jais, įkalbiname vaikus būti drąsius, priimti iššūkius ir išnaudoti suteiktas galimybes. Tėvai džiaugiasi, kad jų vaikams suteikiama proga išvykti ir tobulėti“,– akcentuoja E. Aleknavičienė.

Neįkainojama akademinė ir socialinė nauda

Dalyvavimas tarptautiniuose projektuose padeda lavinti kalbų žinias, plėsti akiratį, ugdyti savarankiškumą, gebėjimą spręsti problemas ir prisitaikyti prie naujų aplinkybių.

„Tokios išvykos yra visokeriopa nauda – kalbos lavinimas, asmeninių įgūdžių tobulinimas, orientacijos, technologijų naudojimo mokymasis ir dar daug kitų dalykų. Mokyklos partnerių tinklas plečiasi, atsiranda naujų mokymosi metodų, o mokiniai įgyja vertingų draugysčių“, – pasakoja E. Aleknavičienė.

Kėdainių kalbų mokykla ir toliau aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose bei laukia naujų galimybių bendradarbiauti su užsienio partneriais. Jau dabar mokykla dalyvauja dviejuose „Nordplus Junior“ projektuose ir laukia naujų finansavimo patvirtinimų, kurie gali atverti duris dar platesniam tarptautiniam bendradarbiavimui.

„Nordplus Junior“ – Šiaurės ir Baltijos šalių tarptautinio bendradarbiavimo platforma. Jos lėšomis finansuojamos mokinių ir mokytojų išvykos bei projekto veiklos. „Nordplus Junior“ (NPJR-2023/10101) projektą „Meilė vandeniui tvyro ore“ (angl. „Love for water is in the air“) koordinavo latviai. Per dvejus metus aplankytos 3 skirtingos šalys (Latvija/Roja, Islandija/Reikjavikas, Suomija/Tamperė), o į projektines veiklas įtraukta 13 Kalbų mokyklos programų mokinių, 4 mokyklos darbuotojai.

Kėdainių kalbų mokyklos inf. ir nuotr.