Kėdainių geležinkelio stotyje krovininį sąstatą sustabdę ir patikrinę pasieniečiai viename vagone, kuris į Lietuvą atvažiavo iš Baltarusijos, aptiko 12,5 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. VSAT pareigūnams pavyko sulaikyti ir du iš vagono sprukusius asmenis.

Šeštadienį, kovo 20-ąją, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir VSAT Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento darbuotojais Kėdainių geležinkelio stotyje sustabdė ir patikrino į Klaipėdą vykusį krovininį sąstatą. Jis buvo suformuotas Vilniuje. Pasieniečiai jau turėjo žinių, kad viename vagone gali būti gabenamas nelegalus krovinys.

Tikrinimo metu VSAT pareigūnai pastebėjo nuo vieno iš vagonų sprunkančius du asmenis, kuriuos tuoj pat sulaikė. Paaiškėjo, kad tai – 36-erių metų Vilniaus miesto ir rajono gyventojai. Patikrinę šį vagoną-konteinerį, į Lietuvą atvažiavusį iš Baltarusijos, pasieniečiai jame rado 12,5 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai sulaikytiesiems gresia baudos arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Pasieniečiai juos buvo uždarę į areštinę.

Taip pat VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai Vilniaus miesto ir rajono gyventojams už karantino reikalavimų nesilaikymą paskyrė po 250 eurų baudas. Vilniaus rajono gyventojas už akcizais apmokestintų prekių gabenimą jau yra baustas. Praėjusių metų liepą teismas jam skyrė 10 400 eurų baudą.

Sekmadienį po apklausos sulaikytieji buvo paleisti skyrus jiems kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktinėje.

VSAT inf. ir nuotr.