Kadangi apsvaigusių vairuotojų nemažėja, policijos pareigūnai dirba išsijuosę, nuolat rengia reidus, siekdami sumažinti grėsmę keliuose. Patikros duoda rezultatų.
Lapkričio 24 d. apie 22.30 val. Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g., automobilį „Mazda“ vairavo neblaivus vyras (gim. 1986 m.). Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,59 prom. Už tokį nusižengimą numatyta baudžiamoji atsakomybė.
Kartais iki nelaimės „tik 1 bokalas alaus“
Nors pagal Kelių eismo taisykles kai kurioms vairuotojų kategorijoms leidžiama vairuoti iki 0,4 prom., specialistai ragina visai neragauti jokių alkoholinių gėrimų, jei ruošiatės vairuoti, nes tarp „saugu ir pavojinga“ gali būti tik vienas kokteilis ar vienas bokalas alaus.
Pasak medikų, net jei alkoholio koncentracija neviršija 0,4 promilės, galima padaryti klaidų stabdant, lenkiant, persirikiuojant į kitą juostą, apsisukant ir pan.
Alkoholis turi didelę įtaką vairuotojo reakcijos laikui, pojūčiams, ypač regai, pažinimo funkcijoms, gebėjimui vairuoti. Apsvaigęs vairuotojas gali nepastebėti šalia važiuojančio dviratininko ar per gatvę einančio vaiko, dėl sulėtėjusios reakcijos gali nesuspėti sustabdyti automobilio ir atsitrenkti į tvorą, pastatą, nulėkti nuo skardžio. Daugiau išgėrę vairuotojai gali užsnūsti prie vairo, išvažiuoti į priešingą eismo juostą. Dėl girtų vairuotojų kaltės neretai yra sužalojami ar žūsta niekuo dėti žmonės. Tuomet vairuotojui gresia ir įkalinimas. Tad, norint išvengti aibės nemalonumų, finansinių nuostolių ir skaudžių pasekmių, saugiau ir pigiau yra išsikviesti taksi ar rasti blaivų asmenį, kuris galėtų jus pavežti.
,,Kėdainių mugės“ ir Kauno AVPK inf.