Vaizdingoje pakrantėje įkurtame Vaikų aviacijos aerodrome (Koliupės k., Kėdainių r.), Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos Kėdainių eskadrilės mokiniai, kaip ir kiekvieną pavasarį, kelia sparnus pirmajam skrydžiui.

„Pavasaris vėsus ir vėjuotas, nestartavome taip anksti, kaip norėjosi,“ – gegužės pirmomis dienomis kalbėjo Kėdainių eskadrilės skraidymo instruktorius Andrius Čechanavičius.

Tačiau planai visiškai nežlugo ir jaunieji pilotai sugužėjo į aerodromą. Vyresnieji drąsiai pasitiko naująjį skrydžio sezoną, o mažuosius, pirmą kartą įsėdusius į vaikų aviacijos orlaivį LAK-16, kaustė pirmojo riedėjimo baimė. Tačiau nė vienas vaikas iš užsiėmimo neišvyko be šypsenos.

LMNŠC Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademija vykdo neformaliojo vaikų švietimo programą „Vaikų aviacijos pilotas“, skirtą vaikams nuo 9 iki 15 metų amžiaus. Ugdymo procesas vykdomas individualiai. Skraidymo instruktorius atsižvelgia į vaiko gebėjimus bei kompetencijas. Kiekvienas vaikas gali atrasti laiko užsiėmimas, nes jie vyksta po pamokų, savaitgaliais ir vasaros atostogų metu. Akademijos veikla finansuojama LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei rėmėjų lėšomis, dėl to vaikams, besimokantiems pagal NVŠ programą „Vaikų aviacijos pilotas“, kasdieniniai užsiėmimai nekainuoja. Akademijoje laukiami norintys ją lankyti 9-14 metų amžiaus vaikai.

Vaikų aviacija – tai puikus būdas laisvalaikį praleisti aktyviai, tobulinti bendravimo, savitarpio pagalbos, darbo komandoje įgūdžius ir patirti teigiamų emocijų. Sėkmės esamiems ir būsimiems Kėdainių eskadrilės nariams.

Kviečiame prisijungti prie šios aktyvios ir idėjų nestokojančios bendruomenės, Jums tereikia susisiekti su Andriumi telefonu 8 616 96 819.

Kristina Sereikienė