Praėjusį sekmadienį Marijampolėje įvyko SAVY.LT Lietuvos 3×3 krepšinio čempionato šeštasis ir tuo pačiu paskutinysis atrankos etapas, kuriame PRO grupės nugalėtojais tapo Šakių „Vyčio-Gulbelės“ vyrai.

„Nevėžis-Optibet“ turnyro lentelėje smuktelėjo laipteliu žemyn, tačiau į šį savaitgalį Klaipėdoje vyksiantį finalinį etapą pateko.

Į PRO grupės finalinį etapą prasimušė šios ekipos: „Vytis-Gulbelė“, VDU, Kauno rajono „Tauras“, „Neptūnas“, Kėdainių „Nevėžis-Optibet“, U23-VDU, „Telšiai“, U21 rinktinė, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ir Trakų GEALAN.

Po paskutiniojo etapo išsidalinus įskaitinius taškus, paaiškėjo, kurios ekipos pateko į finalines pirmenybių batalijas. Jos vyks jau šį savaitgalį (birželio 19-20 dienomis) Klaipėdoje, kur aistruolius pasitiks naujutėlaitė „Hoptrans“ lauko arena. Bilietus platina „Tiketa“.

Šeštasis etapas buvo vienintelis pirmenybių etapas, vykęs ne Kauno rajone – prie renginio organizavimo svariai prisidėjo čempionato kovas savaitgaliui priėmusi Marijampolės savivaldybė.

Taip pat bilietus į lemiamas kovas pačiupo ir dvi ELITO grupės ekipos – AUCH ir Antverpeno (Belgija) komanda. Pastaroji, atstovaudama Belgijos nacionalinei rinktinei, neseniai užsitikrino vietą Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Šios komandos varžysis ne tik dėl 15 tūkst. eurų prizinio fondo, bet ir kelialapio į „Masters“ serijos turnyrą.

„ELITO“ grupėje dėl geriausiųjų vardo ir kelialapių į „Challenger“ serijos turnyrą grumsis jau minėtosios AUCH ir Antverpeno ekipos, o prie jų prisijungs JUZ, „Bauerfeind“ (Latvija), „Dusseldorf LFDY“ (Vokietija), ROMEOGYM, „Perlas-VKM“, „Rokiškis“, „Biržai-KKSC“, „CandyShop“, Latvijos U23 rinktinė bei „Žemaitijos termoputa“.

Visos dvylika komandų tiek PRO, tiek ELITO grupėse prieš finalinį etapą bus padalintos į keturis pogrupius pagal savo surinktus FIBA reitingo taškus.

Kaip ir visas iki šiol čempionato kovas, finalinį etapą šį savaitgalį tiesiogiai transliuos naujos kartos televizija GO3.

Šeštajame etape A grupėje visos komandos išsidalino po pergalę, tačiau dėl įmestų taškų skaičiaus Šakių ir Telšių ekipos aplenkė GEALAN.

Taip pat susiklostė ir B grupės varžybos, kuriose viršų paėmė „Neptūno“ bei „Bauerfeind“ komandos, už borto palikusios Julių Juciką turėjusį „Nevėžį-Optibet“.

Po pergalę pasidalino ir C grupės komandos – į kitą etapą žengė U23-VDU ir etape šeimininkavusi „Sūduva-Mantinga“, o ketvirtfinalio kiek netikėtai nepasiekė „Tauras“.

D grupę laimėjo abu varžovus įveikę Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai, antri liko ROMEOGYM, treti – Lietuvos U21 rinktinės vyrukai.

Ketvirtfinalyje Šakių ekipa parklupdė marijampoliečius, VDU krepšininkai įveikė „Bauerfeind“, „Neptūnas“ susitvarkė su „RomeOMEOGYM“, o U23-VDU komanda eliminavo „Telšius“.

Kovoje dėl bilieto į finalą „Vytis-Gulbelė 21:14 nugalėjo VDU, o „Neptūnas“ po atkaklios kovos 22:18 įveikė U23-VDU ekipą.

Šaltinis: ltubasketball.lt

Su kamuoliu – Laurynas Danielius. („3×3 čempionatas” „Facebook’o” nuotr.) Fotografas – Linas Šilkaitis.