Nuo spalio 3-osios bendrovė „Kėdainių butai“ turi naują vadovą – įmonei vadovauja verslininkas Almantas Gurklys. A. Gurklys iki šiol dirbo šeimos versle, dar prieš tai – Krašto apsaugos ministerijoje, jis – ir S. Skvernelio įkurtos partijos narys.

Konkursas užimti įmonės „Kėdainių butai“ direktoriaus pareigas buvo skelbiamas vasarą. Jį laimėjo kėdainietis Valentinas Gruzdevas. Po to, kai savivaldybėje buvo gauta pažyma iš STT, V. Gruzdevas šių pareigų atsisakė. Kaip teigė jis pats, sprendimas nebuvo susijęs su iš STT gauta pažyma.

„Kėdainių butams“ vadovauti paskirtas konkurse antrojoje vietoje likęs A. Gurklys, kuris V. Gruzdevui pralaimėjo tik pusę balo.

„Dar tik mano darbo pradžia, bandau aiškintis visas problemas – kai visą informaciją turėsiu, tada ir bus galima priimti sprendimus, – paklaustas apie įmonėje planuojamus pokyčius sakė A. Gurklys. – Aš – ne vietinis, gyvenu Kaune, todėl man Kėdainiuose – viskas nauja. Kalbant apie įmonę – pokyčiai bus, noriu situaciją pagerinti, tačiau reikės mėnesio kito susipažinti su situacija.“

A. Gurklys – vilnietis, nuo šios vasaros su šeima persikraustęs gyventi į Kauną. Iki šiol A. Gurklys dirbo šeimos versle, – kartu su broliu nuomojo sodybą Trakų rajone, dar prieš tai vadovavo Krašto apsaugos ministerijos Bendrųjų reikalų departamentui.

„Tvarkiau visą ūkį ne tik ministerijos, bet ir kariuomenės, tad man ūkiniai dalykai nėra naujas dalykas. Tik, žinoma, čia yra mažesnis mastelis“, – kalbėjo A. Gurklys.

A. Gurklys su Kėdainiais jokių sąsajų neturi – konkurso dieną Kėdainiuose jis lankėsi pirmąjį kartą.

Naujasis įmonės „Kėdainių butai“ vadovas priklauso Sauliaus Skvernelio partijai, jis partijos Vilniaus skyriaus valdybos narys: „Iki šiol partinėje veikloje nedalyvavau, bet kai steigėsi S. Skvernelio partija, buvau tarp steigėjų ir įstojau į šią partiją.“

Tos pačios partijos narys – ir pirmąją vietą konkurse laimėjęs, tačiau vėliau vadovauti įmonei „Kėdainių butai“ atsisakęs V. Gruzdevas.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus, kodėl konkurse nedalyvauja daugiau kėdainiečių, atsakyti sunku: „Matyt, neturime specialistų, kurie norėtų ir galėtų vadovauti. Su šia problema susiduria ir verslo įmonės. Kiek tenka bendrauti su verslininkais, jie taip pat ieško specialistų ir iš kitų miestų.“

„Kėdainių mugės“ inf.