Net dvi dienas Kėdainių arenoje vyko Tarptautinis pasaulio čempiono Arimanto Pocevičiaus vaikų ir meistrų dziudo turnyras, į kurį susirinko dalyviai net iš šešių užsienio šalių. Jame puikiai pasirodė ir Kėdainių rajoną atstovavę sportininkai.

„Pasaulio ir Europos daugkartinio čempiono Arimanto Pocevičiaus vardo tarptautinis turnyras yra rengiamas pirmą kartą. Per dvi dienas turnyre varžėsi 370 dalyvių iš Nyderlandų, Norvegijos, Ukrainos, Rusijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos. Kėdainių sporto centrą ir dziudo klubą „Mes esam“ atstovavo 27 sportininkai“, – sakė renginio organizatorius bei klubo „Mes esam“ prezidentas Indrius Bolisas.

Varžybose dalyvavo kelių amžiaus grupių vaikai ir jaunuoliai bei dziudo veteranai. Pasak pašnekovo, įnirtingos kovos virė visose amžiaus grupėse bei kategorijose. Iš viso išdalinta apie 100 medalių. Be medalių neliko ir kėdainiečiai.

Iš varžybų – tiesiai į Kauno klinikas

Pirmąją dieną kovojo U-16, U-14 vaikinai ir merginos bei meistrai. U-16 amžiaus grupėje 3 vietą savo svorio kategorijoje užėmė Kamilė Marcinkevičiūtė. U-14 amžiaus grupėje Nerija Juodrytė užėmė 2 vietą, U-14 vaikinų grupėje 3 vietą savo svorio kategorijoje iškovojo Devran Irič ir Denisas Irič. Klubui „Rena“ atstovavęs U-16 amžiaus grupėje antrąją vietą užėmė Aidas Žukauskas, U-14 merginų grupėje 2 vietą užėmė Paulina Berankytė, trečią – Darija Murauskaitė.

Varžybų organizatorius Indrius Bolisas (kairėje) džiaugėsi, kad pirmasis pasaulio čempiono Arimanto Pocevičiaus (dešineje) vardo turnyras praėjo sklandžiai.

Dziudo meistrų varžybose Kėdainių dziudo klubui „Mes esam“ atstovavo trys sportininkai. Iki 73 kg svorio kategorijoje antrąją vietą užėmė Armandas Šmigelskis. Iki 100 kg svorio kategorijoje čempionu tapo Indrius Bolisas. Tarp moterų savo svorio kategorijoje čempione tapo Veronika Majauskienė. Svorio kategorijoje +100 čempionu tapęs Aidas Paulauskas patyrė traumą, po kurios buvo išgabentas į Kauno klinikas. „Klubo vardu norime padėkoti operatyviai ir profesionaliai veikusiems skubios medicinos pagalbos specialistams Justui Biviliui bei Joanai Janišauskaitei“, – dėkojo I. Bolisas.

Gausu aukso medalininkų

Antrąją dieną vyko U-12, U-10, U-8 amžiaus grupių kovos. U-12 Aretas Jasaitis savo svorio kategorijoje iškovojo 3 vietą. U-12 grupėje antrąsias vietas savo svorio kategorijoje užėmė Evelina Maršalkaitė ir Ūla Kotinskaitė, trečiąją vietą iškovojo Austėja Vanžotaitė. Savo svorio kategorijoje Aurelija Zubauskaitė iš klubo „Rena“ užėmė pirmąją vietą. U-10 berniukų grupėje savo svorio kategorijoje trečiąją vietą iškovojo Lukas Kozins, U-10 mergaičių grupėje savo svorio kategorijoje čempione tapo Elinga Kalinaitė bei Elija Bagdonavičiūtė. Savo svorio kategorijoje antrąją vietą užėmė Urtė Balevičiūtė, trečiąją vietą iškovojo Emilija Poškevičiūtė. U-8 grupėje čempionais tapo Emilis Siutilas ir Pijus Pranevičius bei Kėdainių dziudo klubą atstovaujanti Ieva Lukošiūtė. Antrąsias vietas užėmė Aronas Majauskas ir Danielius Bolisas, trečiąsias vietas pelnė Rūta ir Deimantė Berankytės.

Gausus rėmėjų būrys

„Klubo vardu noriu pasveikinti trenerius, paruošusius šiuos sportininkus – tai Ema Butkevičiūtė bei Arimantas ir Renaldas Pocevičiai. Visą Kėdainių dziudo klubo „Mes esam“ organizaciją, komandą, kuri organizavo ir rūpinosi šiuo renginiu. Taip pat dėkoju visiems partneriams ir rėmėjams, padėjusiems sukurti šį puikų renginį“, – dėkojo I. Bolisas.

Turnyre dalyvavo beveik 400 sportininkų iš įvairių pasaulio šalių, prizininkams buvo išdalinta daugiau nei 100 medalių.

Prie renginio organizavimo taip pat prisidėjo Kėdainių rajono savivaldybės administracija, Kėdainių sporto centras, Kėdainių dziudo klubas. Taip pat rėmėjai: UAB „Fortera“ UAB „Linėja transport“, „Stihl – MB Deisvėja“, UAB „Rąstinukai Jums“, UAB „Jupojos technika“, UAB „Geri dviračiai“, UAB „Tvarus miškas“, „LPF Viltis-Vikonda“, UAB „Technika miškui ir sodui“, UAB „Pelėdos baldai“.

Įgyja varžybų patirties

Kėdainių rajoną atstovavusio Surviliškio dziudo klubo „Rena“ trenerė Asta Kanapinskienė sakė, kad klubo garbę gynė įvairaus amžiaus septyni sportininkai. „Prieš kiekvienas varžybas dirbame rimčiau. Per vasarą nesportavome – esu entuziastė, tuo užsiimu savanoriškai, tad treniruočių vasarą nebuvo ir vaikai ilsėjosi. Atnaujinome treniruotes tik spalio mėnesį. Labai mėgstame tarptautinius turnyrus, nes galime pasivaržyti su kitų šalių dziudistais, įgyti varžybų patirties“, – kalbėjo trenerė A. Kanapinskienė.