Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA), Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir Lietuvos krepšinio lyga (LKL) pradėjo bendradarbiavimą ir pristatė „NBA Junior Lietuva“ krepšinio lygą, kurioje varžysis berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų.

Jau šį savaitgalį Kėdainių arenoje naujajame projekte varžysis Vaido Simonavičiaus auklėtiniai.

Jau šį savaitgalį Kėdainių arenoje naujajame projekte varžysis Vaido Simonavičiaus auklėtiniai.

Tarp šio projekto matysime ir trenerio Vaido Simonavičiaus auklėtinius. Kėdainių SC auklėtiniai atstovaus NBA krepšinio klubą Detroit „Pistons“. Be kėdainiečių Rytų konferencijos centriniame divizione varžysis uteniškiai ir dvi panevėžiečių komandos.

NBA JR. Lietuva čempionate bus 6 divizionai, kuriuose varžysis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Marijampolės/Alytaus regionų komandos. 30 ekipų reguliariame sezone sužais po 8 rungtynes, vėliau vyks atkrintamosios ir paaiškės čempionai.

NBA JR. yra pasaulinė jaunimo krepšinio programa, kuri skirta berniukams ir mergaitėms. NBA siekia padėti augti jauniesiems krepšininkams, moko pagrindinių įgūdžių, kaupia patirtį jų treneriams ir tėvams. 2015-2016 metų sezoną NBA JR. projekte dalyvaus 6,5 milijono jaunųjų krepšininkų 32 šalyse.

„Esu sujaudintas, kad NBA organizuos tokį čempionatą Lietuvoje“, – sakė Toronto „Raptors“ ir Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. – Dalyviams norėčiau palinkėti pasisemti kuo daugiau patirties, pademonstruoti ką moka geriausiai ir tobulinti savo įgūdžius. Mėgaukitės šiuo sezonu“.

Kiekviena NBA JR. Lietuva čempionato komanda atstovaus vienai iš 30 NBA komandų ir rungtyniaus su tos ekipos aprangomis. Pirmenybės vyks 8 savaites nuo lapkričio iki vasario. Pirmieji čempionai paaiškės 2016 metų vasario pabaigoje.

„Mes ir toliau populiariname krepšinį Lietuvoje, džiaugiamės, kad bendradarbiaujame su Lietuvos krepšinio federacija ir Lietuvos krepšinio lyga“, – teigė NBA EMEA vyresnysis direktorius krepšinio operacijoms Nealas Meyeris. – Su šia programa mes ir toliau skatinsime krepšinio domėjimąsi Lietuvoje ir mokysime svarbiausių gyvenimo vertybių – komandinio darbo ir pagarbos“.

„Mes esame labai laimingi, kad NBA nusprendė tokį projektą organizuoti ir Lietuvoje“, – džiaugėsi Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. – Manome, kad šis projektas bus puiki investicija į ateitį ir toliau turėsime puikią šalies krepšinio piramidę“.

„Džiaugiamės, kad šis projektas tapo realiu ir tikimės, kad jis bus labai sėkmingas“, – kalbėjo Lietuvos krepšinio lygos generalinis direktorius Romualdas Brazauskas. – LKL šiai lygai skirs didelį dėmesį, nes tai ateities mūsų žaidėjai ir dabartiniai sirgaliai. Mes prisidėjome prie NBA JR. Lietuva čempionato ne tik finansiškai, tačiau planuojame įtraukti jaunuosius krepšininkus į mūsų renginius, rungtynės vyks geriausiose šalies arenose. Lemiami NBA JR. Lietuva mačai vyks kartu su taurės renginiais vasario mėnesį“.

NBA Lietuvoje didins šios krepšinio lygos gerbėjų skaičių ir įkvėps daugybei vaikų meilę krepšiniui per įdomią ir teigiamą patirtį. NBA, LKF ir LKL jaunimui stengsis parodyti bendrą komandinį darbą, vadovavimą, sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą.

Lapkričio 22 dienos dvikovos Kėdainių arenoje:

11 val. – Utenos DSC – Kėdainių SC

12.15 val. – Panevėžio KKSC I – Panevėžio KKSC II.

13.30 val. – Kėdainių SC – Aukštaitijos KM.

14.45 val. – Panevėžio KKSC II – Utenos DSC.

Panašios naujienos