Kėdainiuose praėjusią savaitę pradėta iš esmės tvarkyti centrinėje miesto dalyje esanti P. Lukšio gatvė. Darbus planuojama baigti rudenį, o gatvė pasikeis iš esmės. Bus paklota ne tik nauja asfalto danga, bet ir šaligatviai, įrengtas naujas, modernus apšvietimas. Taip pat atsiras naujos automobilių stovėjimo vietos, o senieji medžiai bus pakeisti naujomis, miestams tinkančiomis liepų rūšimis.

Remonto laukė jau seniai

Akylesni kėdainiečiai pastebėjo, kad P. Lukšio gatvėje prasidėjo žemės kasimo darbai, ardomos šaligatvių plytelės. Tai didelio projekto pradžia, po kurio sena, kadaise tiesta ir rimtesnio remonto iki šiol nemačiusi gatvė pasikeis iš esmės.

Pradėjus rekonstruoti P. Lukšio gatvę, darbai truks iki antrosios lapkričio pusės. Bus klojamos naujos kelio ir šaligatvių dangos, pakeisti vamzdynai, atnaujinamas apšvietimas.

Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis finansuojamas kapitalinis P. Lukšio gatvės remontas – dalis savivaldybės strategijos, kurios tikslas – gerinti infrastruktūrą, kuria kasdien naudojasi tiek miesto gyventojai, tiek ir svečiai.

Tai, kad P. Lukšio gatvės būklė – apverktina ir ją būtina rekonstruoti, teigiama dokumentaciją rengusių specialistų išvadose.

„Gatvės techninė būklė yra bloga: danga nelygi, duobėta, važiuojamosios dalies nuolydis neatitinka reikalavimų“, – rašoma rekonstrukcijos projektą parengusios bendrovės „Patvanka“ specialistų išvadose.

Seną gatvę ties iš naujo

Kapitaliai rekonstruojant P. Lukšio gatvę, ji tarsi bus tiesiama iš naujo. Pradžioje ketinama išardyti senąją gatvės asfalto dangą, nukasti po ja esantį pagrindą.

Taip pat bus keičiami vamzdynai, įrengiama lietaus nuotekų surinkimo sistema. Po šio etapo bus supilamas naujas, dabartinius reikalavimus atitinkantis gatvės pagrindas bei kojama nauja asfalto danga.

Šaligatvių laukia tas pats likimas – jie bus išardomi ir pakeitus pagrindus tiesiami iš naujo. Numatyta, jog senosios betono plytelės dar gali būti panaudojamos, todėl tiek jas, tiek ir senuosius P. Lukšio gatvės bordiūrus ketinama gabenti į sandėliavimo aikštelę.

Naujieji šaligatviai bus įrengiami taip, kad eidami jais galėtų nesunkiai orientuotis ir regos negalią turintys žmonės. Dėl to juose bus danga su specialiais, reljefiniais iškilimais, tarnaujančiais kaip sutartiniai, įspėjamieji ženklai neįgaliesiems.

Kapitaliai rekonstruojant P. Lukšio gatvę, ji tarsi bus tiesiama iš naujo. Pradžioje ketinama išardyti senąją gatvės asfalto dangą, nukasti po ja esantį pagrindą. Taip pat bus keičiami vamzdynai, įrengiama lietaus nuotekų surinkimo sistema. Po šio etapo bus supilamas naujas, dabartinius reikalavimus atitinkantis gatvės pagrindas bei kojama nauja asfalto danga.

Sprendžiant Kėdainiams aktualią automobilių statymo problemą, P. Lukšio gatvė bus praplatinta, šalia važiuojamosios dalies įrengiant papildomas parkingo vietas.

Gatvę apšvies naujos kartos žibintai

Rekonstruojant gatvę nemažas dėmesys skiriamas ne tik vairuotojų, bet ir pėsčiųjų patogumui bei saugumui.

Mažalapių „Greenspire“ veislės liepų laja kompaktiškesnė, siauresnė negu kitų rūšių medžių, todėl juos reikia mažiau genėti. Šie medžiai taip pat atsparesni nepalankioms miesto sąlygoms: sausrai, dulkėms, oro ir dirvožemio taršai.

Prie šaligatvių bus sumontuotos 4 poilsio aikštelės, naujos šiukšliadėžės bei suoliukai. Taip pat – apsauginės pėsčiųjų tvorelės prie naujų visuomeninio transporto sustojimų.
Projekte numatyta gatvę apšviesti šiuolaikiniais, naujausios kartos LED žibintais. Ne mažesnės, kaip 77 vatų galios šviestuvai bus montuojami ant dailių, 9 metrų aukščio atramų.

Šie naujos kartos gatvės šviestuvai ne tik leis ženkliai taupyti elektros energiją, bet ir turės autonominio valdymo funkciją. Tai leis apšvietimui įsijungti automatiškai, vos tik pritemsta, o išsijungti ryte. Automatinio pritemdymo funkcija leis taupyti energiją šviestuvams veikiant visą naktį. Tuo nakties metu, kai žmonių ir automobilių srautai minimalūs, žibintai veiks sumažintos galios režimu.

Papildomas apšvietimas bus montuojamas ir ties pėsčiųjų perėjomis, kas dar labiau padidins pėsčiųjų saugumą.

Apšvietimas bus įrengiamas taip, kad į perėją įžengiantys pėstieji būtų apšviečiami iš atvažiuojančio vairuotojo pusės, tačiau jo neakinant. Žibintų šviesa bus ryškesnė nei gatvės žibintų, skirsis ir apšvietimo spalva.

Sodins mažalapes liepas

Senus, abejose P. Lukšio gatvės pusėse augančius medžius planuojama iškirsti ir pakeisti naujais. Bus sodinamos mažalapės „Greenwspire“ veislės liepos, kurios dėl savo savybių idealiai tinka augti miestų sąlygomis.

Naujieji medžiai bus sodinami dešinėje pusėje, tarp važiuojamosios dalies ir šaligatvio ne mažesniu kaip 7 metrų atstumu vienas nuo kito.

Šių veislių medžių laja kompaktiškesnė, siauresnė negu kitų rūšių medžių, todėl juos reikia mažiau genėti. Medžiai taip pat atsparesni nepalankioms miesto sąlygoms: sausrai, dulkėms, oro ir dirvožemio taršai.

Dėl savo tinkamumo augti miesto sąlygomis, „Greenwspire“ mažalapėmis liepomis neseniai buvo pakeista nemaža dalis senųjų Kauno medžių.
P. Lukšio gatvę rekonstruoja viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi Kėdainių bendrovė „Helanas“. Su ja sudarytos sutarties vertė – 602 tūkst. eurai. Visus darbus bendrovė turi baigti iki šių metų lapkričio 19 dienos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.