Švenčių išvakarėse Kėdainių policijos komisariate padėkos už pilietiškumą ir iniciatyvumą įteiktos dviem kėdainiečiams. Vienas iš jų sulaikė girtą vairuotoją, kitas pareigūnams padėjo sulaikyti vyrą, bandžiusį apvogti automobilį. Padėkas kėdainiečiams įteikė Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Alvydas Vaina ir bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė.

T. Kišonas: pastebėjau keistai važiuojantį „Volvo“

Kėdainių policijos viršininko padėka įteikta kėdainiečiui Tomui Kišonui. Maždaug prieš mėnesį jis išvydo keistai važiuojantį „Volvo“ automobilį. „Pastebėjau, kad jo padanga prakirsta. Pagalvojau: nepasisekė žmogui, gal važiuoja susitvarkyti padangos? Bet tada pagalvojau, kad tame gale, link kur jis važiuoja, juk nieko nėra. Tada man kilo įtarimas, kad kažkas čia negerai“, – pasakojo Tomas.

Netrukus vyras išvydo „Volvo“ automobilio vairuotojo veidą ir iš karto suprato, kad vairuotojas – neblaivus: „Užkirtau jam išvažiavimą savo mašina. Taip bandžiau jį stabdyti, bet vairuotojas nepakluso, važiavo toliau link mano automobilio ir aš pabijojau, kad įbrėš, apgadins mano automobilį. Bandžiau užstoti kelią, tačiau supratau, kad nieko kito neišeis, tik panaudoti dujas. Tą ir padariau. Tada atėmiau raktelius ir iškviečiau policiją“.

A. Vaina: toks elgesys – sveikintinas ir gražus

Kaip pasakojo Kėdainių policijos viršininkas A. Vaina, šis įvykis buvo dieną, kai gatvėse yra žmonių, iš mokyklų grįžta vaikai. T. Kišono elgesį pareigūnas pavadino sveikintinu ir gražiu.

Po to, kai T. Kišonas iškvietė policiją, „Volvo“ vairuotojas buvo sulaikytas. Jam nustatytas 2,26 promilių girtumas. Teismas vairuotojui skyrė 1700 eurų baudą bei konfiskavo automobilį. Taip pat pažeidėjas neteko teisės dvejus metus vairuoti automobilio.

Pasak A. Vainos, per metus Kėdainiuose pareigūnai sustabdo apie 200 girtų vairuotojų: „Tai – dideli skaičiai, o įvykus eismo įvykiui būna skaudžios pasekmės. Ačiū Dievui, šiemet šie skaičiai jau mažėja.“

A. Vaina taip pat akcentavo, kad, jei pamatote galimai neblaivų vairuotoją, būtų pravartu nufilmuoti mobiliuoju telefonu, pranešti policijai, vėliau – liudyti teisme, mat ir įrodymų, ir liudijimų reikia vykstant teismui, taip pat jų prašo ir prokurorai.

Padėkas įteikė Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Alvydas Vaina ir bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė.

Naktį pabėgo, tačiau pavyko sulaikyti kitą dieną

Dar viena padėka įteikta kitam Kėdainių gyventojui, kuris buvo nominuotas Kauno apskrities policijos teikiamiems „Gėrio sergėtojo“ apdovanojimams.

Kaip pasakojo pats kėdainietis, vėlų vakarą rugsėjo mėnesį jo kaimynas pamatė, kad Chemikų gatvės kieme galimai kažkas bando pavogti automobilį. Išėję į lauką vyrai išties pamatė įtartinus asmenis. Tačiau šie paspruko.

„Aš įsidėmėjau tik vieną iš jų. Iškvietėme policiją, sulaukėme pareigūnų. Tačiau, panaršę rajoną, pareigūnai nieko nerado. Taip viskas ir baigėsi. O kitą dieną važiavau automobiliu ir prie degalinės pastebėjau tą patį vyrą. Galvoju, kad reikia pabaigti su šiuo reikalu. Paskambinau policijai“, – pasakojo kėdainietis.

Kai išvydo pareigūnus, tiek minėtas vyras, tiek kartu su juo buvę kiti vyrai ėmė bėgti, tačiau pareigūnams pavyko juos sulaikyti.

Įrankius buvo prirakinęs grandine

Kalbėdamas apie šį įvykį Kėdainių policijos vadovas A. Vaina pasakojo, kad tąsyk Chemikų gatvės kieme automobilį buvo bandoma ne pavogti, o apvogti.

„Tai įmonės automobilis, viduje – įrankiai. Išmušus galinių durelių stiklą buvo bandoma paimti įrankius, tačiau vairuotojas, žinodamas, kad įrankius gali būti bandoma pavogti, juos buvo prirakinęs grandine. Todėl kai vagys traukė – negalėjo ištraukti, turbūt dėl to ir ilgiau užtruko.

Kėdainietis į lauką išėjo nakties metu, nepabijojo. Įsidėmėjo vieną iš asmenų ir kitą dieną netikėtai atpažino tą naktinį svečią, paskambino mums. Pareigūnams beliko pristatyti į komisariatą ir sudėlioti visus taškus ant i. Mums labai svarbu toks bylų išaiškinimas.

Jūs esate tie, kurie padeda tiek policijai, tiek bendruomenei, nes saugios aplinkos kūrimas priklauso nuo mūsų visų. Kad nebūtų muštynių, vagysčių, plėšimų, kad kelyje nebūtų girtų vairuotojų“, – apdovanotiems kėdainiečiams sakė A. Vaina.

Panašios naujienos